Zrinjski Mostar

Wysoka wygrana Zrinjskiego w derbach Mostaru

18.10.2023 18:30

(akt. 18.10.2023 18:37)

Zrinjski, najbliższy rywal Legii w Lidze Konferencji Europy, wygrał w derbach Mostaru z FK Velez (3:0), którego trenerem jest były szkoleniowiec "Wojskowych", Dean Klafurić.

Zrinjski objął prowadzenie już w 6. minucie. Tomislav Kis dośrodkował z rzutu wolnego (prawa strona boiska) w okolice bliższego słupka, a Mario Cuze skutecznie główkował z 7. metra.

W końcówce pierwszej połowy błysnął Slobodan Jakovljević, który zdobył dwie bramki, będąc dwukrotnie ustawionym w okolicach dalszego słupka, dwa razy uderzając z prawej nogi, z tzw. pierwszej piłki. W 36. minucie, po strzale Tarika Ramicia z dystansu, popisał się udaną dobitką, a tuż przed przerwą, po centrze Kisa z rzutu rożnego i muśnięciu futbolówki głową przez Adnana Dzaficia (FK Velez), pewnie trafił do siatki. Ostatecznie Zrinjski zwyciężył 3:0.

Drużyna Krunoslava Rendulicia awansowała na 2. pozycję w tabeli, ma na koncie 21 punktów (7 zwycięstw, 2 porażki) i 3 "oczka" straty do FK Borac Banja Luka.

W przyszły czwartek, 26 października (godz. 21:00), Legia zmierzy się na wyjeździe ze Zrinjskim w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

3. kolejka Premijer lige BiH: Zrinjski Mostar – Velez Mostar 3:0 (3:0)
Cuze (6. min.), Jakovljević (36. min., 45. min.)

Zrinjski: Marić – Corluka, Jakovljević, Radić, Ticinović (78’ Memija) – Ramić, Canadjija (74’ Ivancić), Kis (59’ Kozulj) – Jukić (74’ Malekinusić), Bilbija, Cuze

Velez: Hadzikić – Sturm, Mahmić (46’ Oliveira), Zvonić, Oreć – D. Halilović, Vehabović (46’ Sikalo), E. Halilović (65’ Prses), Suljić, Dzafić – Haskić (77’ Mlinarić)