Występy legijnych reprezentantów – podsumowanie

19.11.2020 15:50

(akt. 19.11.2020 17:16)

W ostatnich dniach czterech legionistów przebywało na zgrupowaniach reprezentacji. Poniżej informacje dotyczące powołanych piłkarzy "Wojskowych".

Filip Mladenović (Serbia) – Serbowie przegrali po rzutach karnych ze Szkocją w finale barażu o awans na mistrzostwa Europy. Potem zremisowali 1:1 z Węgrami i wygrali 5:0 z Rosją (oba spotkania w Lidze Narodów). W grze ze Szkocją Mladenović pojawił się na boisku w 59. minucie, przeciwko Węgrom grał od 62. minuty, z kolei w rywalizacji z Rosją rywalizował do 90. minuty (wówczas został zmieniony).

W końcówce drugiej połowy meczu ze Szkocją piłkarz Legii Warszawa znacząco przyczynił się do doprowadzenia do remisu. Dośrodkował z rzutu rożnego, z lewej nogi, w okolice środka bramki - na 6.siódmy metr. Tam znalazł się Luka Jović. Zawodnik Realu Madryt uderzył z głowy, a piłka odbiła się od murawy i wpadła do siatki.

W spotkaniu z Rosją "Mladen" pokazał się z kapitalnej strony. Zdobył bramkę i miał dwie asysty. Najpierw asystował przy trafieniu Jovicia na 2:0. Gracz "Wojskowych" znalazł się po lewej stronie pola karnego, miękko dośrodkował na szósty metr, a piłkarz Realu Madryt umieścił piłkę w siatce po uderzeniu z głowy. Tuż przed przerwą padł czwarty gol dla Serbów. Z trafienia ponownie cieszył się Jović. Kto mu asystował? Mladenović! Legionista dograł piłkę z lewej flanki na głowę Jovicia, który pokonał bramkarza Rosji. Lewy obrońca się rozkręcał, a w 64. minucie zdobył bramkę. Legionista otrzymał podanie w boczny sektor pola karnego, a następnie oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka.

Serbia – Szkocja: Mladenović – na murawie od 59. minuty -  1 asysta

Węgry – Serbia: Mladenović – na murawie od 62. minuty

Serbia – Rosja: Mladenović – na murawie do 90. minuty - 1 gol - 2 asysty

Josip Juranović  (Chorwacja) – Chorwaci zremisowali 3:3 w sparingu z Turcją, a następnie dwukrotnie grali w Lidze Narodów – przegrali 1:2 ze Szwecją i 2:3 z Portugalią. Juranović rozegrał całe mecze z Turcją i Portugalią, a przeciwko Szwecji pojawił się na murawie w 41. minucie.

Turcja – Chorwacja:  Juranović – 90 minut

Szwecja – Chorwacja: Juranović – na murawie od 41. minuty

Chorwacja – Portugalia: Juranović – 90 minut

Walerian Gwilia  (Gruzja) – Gruzini przegrali 0:1 z Macedonią Północną w finale barażu o awans na Euro. W kolejnych dniach przegrali 1:2 z Armenią i bezbramkowo zremisowali z Estonią - oba mecze były rozgrywane w Lidze Narodów. W spotkaniu z Macedonią Północną oraz Armenią Gwilia grał do 80. minuty, natomiast mecz z Estonią obejrzał z ławki rezerwowych.

Gruzja – Macedonia Północna: Gwilia – 80 minut

Gruzja – Armenia: Gwilia – 80 minut

Gruzja – Estonia: Gwilia – 0 minut

Ariel Mosór  (U-21, Polska) – Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała 3:1 w meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy z Łotwą. Mosór oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Polska – Łotwa: Mosór – 0 minut