Wywalczony remis w meczu Legia Ladies ze Ślęzą we Wrocławiu

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

06.10.2024 18:51

(akt. 06.10.2024 21:44)

Legia Ladies zremisowały w meczu wyjazdowym ze Ślęzą Wrocław 1:1 (0:0) strzelając wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry.

Po ostatnim meczu z Medykiem, legionistki po raz kolejny mierzyły się z drużyną czołówki I ligi. Ślęza tak jak Legia, po siedmiu kolejkach ma ambicje walki o czołowe lokaty i żeby utrzymać dystans do prowadzącej dwójki musi grać o komplet punktów.

Pierwsza połowa mimo sytuacji z obu stron zakończyła się bezbramkowo. Tuż po rozpoczęciu drugich 45 minut sędzia podyktowała rzut karny dla gospodań wykorzystany przez kapitan Ślęzy Oliwię Adamiec. Legionistki do końca walczyły o korzystny rezultat i w ostatnie akcji meczu, w doliczonym czasie gry zdobyły bramkę na 1:1.

Po rzucie rożnym, przy którym cała nasza jedenastka łącznie z Wiktorią Nowak pojawiła się w polu karnym, piłkę wyłuskała Nina Warachowska i podała do tyłu do stojącej Justyny Bartman, która z 10 metrów strzeliła obok bramkarki Ślęzy.

Po dzisiejszym spotkaniu legionistki mają 11 punktów i awansowały na siódme miejsce w tabeli. Na czele tabeli bez zmian. Na pierwszym miejscu nadal z kompletem zwycięstw Uniwersytet Jagielloński, a za nimi z Lech/UAM z siedmioma punktami straty.

W następną niedzielę 13 października o 14:00 legionistki zagrają z HydroTruckiem Czwórką Radom i ten mecz odbędzie się na głównym stadionie Legii na Łazienkowskiej.

Ślęza  WrocławLegia Ladies 1:1 (0:0)

Bramki: Bartman (90+’) – Adamiec (48’)

Skład Legii – Nowak – Dziemidowicz, Bartman, Wrzesińska, Kurzelowska – Kośmińska, Prochowska, Bujak – Przybylska, Nestorowicz, Kazanecka