XI kolejka T-Mobile Ekstraklasy – Gościnni gospodarze

Mikołaj Lipiński

Źródło:

13.11.2012 00:37

(akt. 04.01.2019 12:22)

Zakończyła się XI kolejka T-Mobile Ekstraklasy, która była niezwykle udana dla zespołów przyjezdnych. W piątek, jako pierwsi z obcego terenu, punkty przywieźli gracze gdańskiej Lechii. Wygraną 1:0 w Chorzowie zapewnił rezerwowy Kacper Łazaj, który posłał piłkę do pustej siatki po świetnym podaniu Brazylijczyka Deleu. Taki sam wynik padł w drugim piątkowym spotkaniu. Trzy punkty z łódzkiego stadionu wywiozła ekipa poznańskiego Lecha. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, debiutującego w Ekstraklasie bramkarza Widzewa – Milosa Dragojevicia pokonał Rafał Murawski.

Podobnie było w sobotę. Bramka Łukasza Piątka ustaliła wynik rywalizacji w Bielsko-Białej. Rywale zza miedzy – Polonia Warszawa - odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo i mogli spokojnie oczekiwać na odpowiedź lidera – Legii. Wcześniej jednak do Wrocławia zawitała drużyna gliwickiego Piasta. Podopieczni Marcina Brosza udowodnili, że potrafią grać zarówno efektownie, jak i skutecznie. Piast wygrał na boisku aktualnego mistrza Polski 3:1, a główną rolę w ekipie gości odegrał Damian Zbozień. Wypożyczony legionista asystował przy drugiej bramce oraz strzelił trzecią bramkę Śląskowi, wykazując się niebywałym instynktem strzeleckim. My najbardziej oczekiwaliśmy ostatniego z sobotnich spotkań, czyli pojedynku Legii z Jagiellonią. Niestety, sprytny strzał Tomasza Frankowskiego na 1:2 przerwał serię bez porażki legionistów i pozwolił wywieźć białostoczanom trzy punkty ze stadionu przy Łazienkowskiej. W niedzielę przegrała również druga z niepokonanych w tym sezonie drużyn – Górnik Zabrze. Dwie bramki Szymona Pawłowskiego i „miedziowi” mogli cieszyć się z trzech punktów zdobytych na trudnym terenie w Zabrzu. W Kielcach passa drużyn przyjezdnych w XI kolejce została przerwana. Wisła Kraków od 26. minuty wygrywała 1:0. Jednak w doliczonym czasie gry były legionista – Maciej Korzym doprowadził do wyrównania i uratował punkt dla grającej w dziewiątkę Korony Kielce. Kolejkę zakończyły poniedziałkowe zmagania Gks-u Bełchatów i Pogoni Szczecin. „Portowcy” wygrali 1:0 po kapitalnym strzale Maksymiliana Rogalskiego z rzutu wolnego.

09.11 Piątek

Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk (godz. 18:00) 0:1 (0:0)

86’ (0:1) Kacper Łazaj

Widzew Łódź – Lech Poznań (godz. 20:45) 0:1 (0:0)

80’ (0:1) Rafał Murawski

10.11 Sobota

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Polonia Warszawa (godz. 13:30) 0:1 (0:0)

66’ (0:1) Łukasz Piątek

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice (godz. 15:45) 1:3 (1:2)

29’ (1:0) Sebastian Mila

40’ (1:1) Wojciech Kędziora

44’ (1:2) Rubén Jurado

77’ (1:3) Damian Zbozień

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok (godz. 17:00) 1:2 (0:1)

36’ (0:1) Dawid Plizga

53’ (1:1) Jakub Rzeźniczak

76’ (1:2) Tomasz Frankowski

11.11 Niedziela

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin (godz.14:30) 0:2 (0:1)

23’ (0:1) Szymon Pawłowski

73’ (0:2) Szymon Pawłowski

Korona Kielce – Wisła Kraków (godz. 17:00) 1:1 (0:1)

26’ (0:1) Cwetan Genkow

90’ (1:1) Maciej Korzym

12.11 Poniedziałek

GKS Bełchatów – Pogoń Szczecin (godz. 18:30) 0:1 (0:1)

28’ (0:1) Maksymilian Rogalski