XXVIII kolejka Orange Ekstraklasy

Mirosław Drożdż

04.05.2008 18:55

(akt. 20.12.2018 15:17)

Ostatni dzisiejszy mecz 28. serii spotkań Orange Ekstraklasy miał przebieg niczym z "kolejki cudów". W Krakowie drużyna mistrza Polski, Wisły Kraków, podejmowała 14. w tabeli ŁKS. Pomimo przepaści jaka dzieli oba zespoły, to goście prowadzili po pierwszej połowie 2:0. Po przerwie w szeregi "Białej Gwiazdy" wstąpił jednak nowy duch i krakowianie rozbili "Rycerzy Wiosny" strzelając im pięć goli. We wcześniej rozegranym dziś spotkaniu Dyskobolia Grodzisk Wlkp. zremisowała 1:1 w Kielcach z Koroną. Punkt grodziszczanom zapewnił gol <b>Adriana Sikory</b> w doliczonym czasie gry. Poniżej prezentujemy komplet rezultatów 28. kolejki meczów.
Piątek 2.05 Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1) Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 6:1 (1:1) Sobota 3.05 GKS Bełchatów - Górnik Zabrze 0:0 Odra Wodzisław - Polonia Bytom 0:2 (0:2) Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 3:1 (2:0) Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:0 Niedziela 4.05 Korona Kielce - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 1:1 (0:0) Wisła Kraków - ŁKS Łódź 5:2 (0:2) Aktualna tabela rozgrywek Orange Ekstraklasy dostępna jest tutaj.