Zagrali tylko Ekwueme, Skaba i Korzym

Jakub Trepczyński

04.10.2009 19:19

(akt. 17.12.2018 02:47)

W ten weekend legioniści wypożyczeni do innych klubów nie zachwycili. W pełnym wymiarze czasu na murawie przebywał <b>Martins Ekwueme</b>. Potyczka Cracovii z Zagłębiem Lubin zakończyła się remisem 1:1. Zawodnik wypożyczony do Lubina otrzymał żółty kartonik. Cały mecz rozegrał <b>Wojciech Skaba</b>. Polonia Bytom zremisowała na własnym obiekcie z Lechią Gdańsk 1:1. Golkiper gospodarzy rozegrał dobre zawody, ale miał także trochę szczęścia. Po jednym ze strzałów piłka trafiła w słupek strzeżonej przez niego bramki.
C90 minut na murawie przebywał Maciej Korzym a jego GKS Bełchatów pokonał 1:0 Koronę Kielce po bramce Jacka Popka. W konfrontacji Resovii Rzeszów z GKSem Jastrzębie (2:2) na boisku nie pojawił się Damian Łanucha, a Świt Nowy Dwór Mazowiecki bez Michała Kucharczyka ograł Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 i został samodzielnym liderem II ligi wschodniej. We wtorek Znicz Pruszków, bez kontuzjowanego Kamila Majkowskiego, zmierzy się z ŁKSem Łódź. Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Wartę Poznań 2:1. Bramki dla szczecinian zdobyli Piotrowie – Prędota i Dziuba. „Portowcy” zajmują obecnie 3. miejsce w I lidze. Swój mecz wygrało również Zagłębie Sosnowiec, które na obcym terenie wygrało z Elaną Toruń 3:0. Gole strzelali Michał Filipowicz, Marcin Lachowski oraz Adrian Pajączkowski. Sosnowiczanie są na siódmej lokacie w grupie zachodniej II ligi. Spotkanie Stali Rzeszów z Olimpią Elbląg również zakończyło się zwycięstwem gości. Zwycięską bramkę dla elblążan zdobył Paweł Nowacki w ostatniej minucie gry. Olimpia plasuje się na 13. pozycji w grupie wschodniej II ligi.