Reklama HEG

Zmarł Jarosław Biernat

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Pogoń Szczecin

23-04-2019 / 11:15

(akt. 23-04-2019 / 11:21)

Z głębokim żalem informujemy, że w sobotę, w wieku 58 lat, po długiej chorobie zmarł były piłkarz m.in Legii Warszawa, Jarosław Biernat.

Był dobrym, ofensywnym piłkarzem, choć nie zrobił takiej kariery, jaką mu wróżono. Na Łazienkowską trafił z Pogoni Szczecin w 1983 roku. Zadebiutował w meczu z ŁKS-em w Łodzi zremisowanym 1:1. W sumie wystąpił 62 razy z „eLką” na piersi, zdobył 15 bramek, trzy razy był upomniany żółtą kartką. Po dwóch latach spędzonych w Warszawie wrócił do Pogoni. W Szczecinie rozegrał 160 oficjalnych meczów. W 1982 roku zagrał z Dumą Pomorza w finale Pucharu Polski.

Cześć jego pamięci!

Profil Jarosława Biernata można znaleźć w dziale historia.

Komentarze (6)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 1 / 0
Pamiętam go. Dobrze wyszkolony technicznie, strzelił kilka goli, szkoda, że nie został w Legii po odsłużeniu wojska. Ale nie zapomnę Biernatowi jednego zdarzenia: kiedyś wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, puścił nad nim piłkę i gdy ta skacząc po murawie zmierzała do bramki, chciał ją efektownie wbić do siatki głową. Finał - strzał w poprzeczkę i stracona 200-procentowa szansa na gola. Tak też bywa w życiu piłkarza. Wielki żal, że odszedł przedwcześnie.
R. I. P
Zawodnik z moich początków na Ł3, duży sentyment do tamtych czasów. Przykra sprawa.
Przychodził z trenerem Kopą w 83r. do Legii. Były wielkie nadzieje związanie z zaciągiem z Pogonii ( należy pamiętać jeszcze o Januszu Turowskim) - wielkie obietnice młodego trenera Kopy o drużynie na miarę Europy. Smutne.
Spoczywaj w spokoju...
Wyrazy współczucia dla rodziny.
R.I.P