Zofia Noceti-Klepacka: Załatwię sobie karnet na Żyletę

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy

21-09-2012 / 09:38

(akt. 10-12-2018 / 19:07)

- Pierwszy raz byłam na meczu Legii Warszawa, jak miałam sześć lat. Musiałam nosić ze sobą małą poduszkę, kładłam ją na ławce, żeby wyżej siedzieć i lepiej widzieć to, co dzieje się na boisku. Na początku chodziłam z tatą, później kiedy byłam starsza - z braćmi. Wszyscy kibicowali Legii w domu dużo mówiło się o futbolu i ja też się w to wkręciłam. Od 12. do 18. roku życia regularnie chodziłam na każdy mecz Legii, ale potem kiedy już dostałam się do kadry olimpijskiej, te wypady stały się coraz rzadsze. Teraz mecze oglądam głównie w telewizji lub śledzę wyniki w Internecie - mówi rozmowie z "Przeglądem Sportowym" mistrzyni świata, medalistka olimpijska Zofia Noceti Klepacka.

- Na Legię wybiorę się najprawdopodobniej dopiero w październiku. Na pozostałe mecze załatwię sobie karnet, oczywiście na „Żyletę". Tam, jest najlepiej. Stara „kryta" zamulała. Jestem na zgrupowaniu i niestety nie obejrzę derbów na żywo. Szkoda, bo atmosfera zawsze jest specyficzna. Te piosenki, oprawy... Nie uważam, że kibice są chuliganami. Wiadomo, zawsze trafi się jakaś podejrzana grupa, ale według urnie to bardziej media tworzą nagonkę na nich. 


- Dzisiejsi piłkarze Legii mają wszystko. Muszą tylko grać. Ostatnio zostałam zaproszona na mecz gwiazdy TVN kontra politycy. Pierwszy raz miałam okazję zobaczyć nowy stadion przy Łazienkowskiej od środka. Szczęka mi opadła! Wszystko jest bardzo nowoczesne. Szatnie, korytarze itd. Z jednej strony bardzo fajnie, że jest w Warszawie taki obiekt, ale z drugiej jak patrzę na ten przepych i porównuję go z warunkami, jakie mają sportowcy, którzy zdobywają medale igrzysk olimpijskich, to myślę, że nie jest dobrze. Piłkarze pewnie mają nawet własnego kucharza, który po meczu przygotowuje im jedzenie i panie, które prasują im koszulki. Mają wszystko, a chyba tego nie doceniają. Nam podczas zgrupowań nikt obiadów nie gotuje i musimy zadbać także o inne rzeczy, a nie tylko sam trening.

Komentarze (14)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~MAG
 • 0 / 0
dlaczego żydzi z wyborczej czy z tvnjude nie dają takich wywiadow , acha no tak ruda premierowa swinia nie pozwala pisac dobrze o kibicach.
~ZJ
 • 0 / 0
Wpisz sobie w google "Zofia Klepacka o Legii", biedaku.
~do mag
 • 0 / 0
biegnij do Antka Maciarewicza na skargę albo poleć do nazistów spod flagi white legion chłopcy pewnie w wolnym czasie na pauzie pomiędzy malowaniem swastyczek na mieście i symboli białej siły pewnie ci pomogą
~Maksi
 • 0 / 0
a ty biegnij do biedronia on cie odpowiednio pocieszy:) i moze nie bedziesz wszedzie widzial nazistow i faszystow jak kaze palicwelarnia
~trewqu
 • 0 / 0
Lepiej wszędzie widzieć żydokomunę i superspiski światowych antypolskich mocarstw przeciwko uciskanym kibicom?
~Maksi
 • 0 / 0
jakbys sie choc troche interesowal otaczajaca cie rzeczywistoscia to obstawiam ze niewiele czasu by ci zajelo odkrycie JAK BARDZO JEST ONA ZMANIPULOWANA a istnienie czegos takiego jak zydokomuna to FAKT....

a co tam wygodniej byc "fajnym usmiechnietym" polaczkiem sztucznie udajacym kogos lepszego niz sie nim jest
~ZJ
 • 0 / 0
Maksi. Fakty są tak długo, jak nie ma ludzi. Gdy pojawiają się ludzie, fakty zastępowane są interpretacjami. I nie ma się tu na co, ani na kogo obrażać. Taka jest natura człowieka. Twierdzenia typu "istnieje żydokomuna", "Papież jest nieomylny", "Tusk to złodziej", "Kaczyński to patriota", to nie są fakty, tylko interpretacje. Te, które Ci pasują, obierasz za fakty, pozostałe nazywasz kłamstwem. ;)
~Maksi
 • 0 / 0
zalecam zapoznanie sie z historia powojennej dzialalnosci wielu zydow w Polsce - od siebie dodam tylko tyle ze jako grupa osob nieasymilujacych sie i nie identyfikujacych sie z narodem polskim byli to idealni kandydaci do wykonywania sowieckich polecen co tez w wiekszosci z duza gorliwoscia czynili
~ZJ
 • 0 / 0
Ja nie powiedziałem, że interpretacja "istnieje żydokomuna" jest kłamstwem.
~-legiifan
 • 0 / 0
Pani Klepacka na Żylecie? No proszę.. A czy za nieznajomość tekstów przyśpiewek dostałaś kiedyś oklep czy sama ten oklep wymierzasz, nieznającym? ;-)
~Klatka
 • 0 / 0
JAKIE DERBY?!
~biedny
 • 0 / 0
Też bym chciał móc "załatwić" sobie karnet na Legię. Ale, że nie mam takiej możliwości, to musiałem go kupić. Za ciężko zarobione siano.
Kapral
 • 0 / 0
I takie wypowiedzi powinien publikować onet i inne tego typu strony, to pokazuje ze na Legie warto chodzic, i wszystko jest, atmosfera, bezpieczenstwo, zabawa. Ale dla takich portali i POlityków to najwazniejsze jest żeby napisac o kibicach jak najgorzej.
~Mac
 • 0 / 0
Bożena Walter: "...Ach, ci obrzydliwi kibice ze swoimi obrzydliwymi piosenkami..."

Taki jest przekaz mediów należących do właściciela Legii. To chory kraj.