Mariusz Ostrowski

Źródło: 90minut.pl

09.09.2008 18:55

(akt. 19.12.2018 21:58)

Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała 5-0 w Mińsku z Gruzją w swoim ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Spotkanie toczone było na błotnistej płycie boiska, co utrudniało znacznie grę. Polacy przez cały mecz znacznie przeważali. Cały mecz na murawie przebywał pomocnik Legii <b>Maciej Rybus.</b> Natomiast wypożyczony do Odry Wodzisław <b>Maciej Korzym</b> zdobył dwie bramki. Nasi piłkarze już wcześniej stracili szanse na awans. Finały odbędą się w czerwcu 2009 roku w Szwecji.
Pierwszy gol dla biało-czerwonych padł w 13. minucie spotkania po strzale Kamila Glika. Drugiego w 74. minucie dołożył Maciej Korzym. Piłkarz Odry popisał się celnym strzałem głową po dośrodkowaniu Daniela Mąki. Trzecią bramkę zdobył ponownie Glik. Tym razem zawodnik Piasta popisał się strzałem głową po dośrodkowaniu z prawej strony. Na 4-0 bramkę zdobył Maciej Korzym mocnym uderzeniem zza pola karnego. Wynik meczu ustalił w 90. minucie strzałem z pola karnego Mateusz Cetnarski po podaniu Jakuba Kisiela. 9 września 2008, 15:00 - Mińsk (stadion Traktor) Gruzja - Polska 0:5 Kamil Glik 13, 81, Maciej Korzym 74, 89, Mateusz Cetnarski 90 Polska: 1. Michał Gliwa - 2. Michał Pazdan (57, 13. Artur Jędrzejczyk), 3. Kamil Glik, 5. Adam Wrzask, 4. Mariusz Pawelec - 6. Daniel Mąka, 7. Mateusz Cetnarski, 9. Łukasz Ślifirczyk, 8. Maciej Rybus - 10. Patryk Małecki (86, 14. Jakub Kisiel), 11. Maciej Korzym.