News: Zwycięstwo rugbystów w ważnym spotkaniu sparingowym

Zwycięstwo rugbystów w ważnym spotkaniu sparingowym

Jan Szurek

07.02.2015 23:59

(akt. 08.12.2018 03:46)

Rugbiści Legii rozegrali dziś kolejny mecz sparingowy przygotowujący zespół do wiosennych spotkań w 1. lidze. Po efektownym zwycięstwie przed tygodniem nad RC Zielona Góra, dzisiejszy rywal postawił zdecydowanie trudniejsze warunki. Ostatecznie jednak Legia pokonała Budowlanych Lublin 25:20 (5:10, 15:0, 5:10).

Fotoreportaż z meczu

To właśnie zespół z Lublina jest jednym z głównych (obok warszawskiej Skry) rywali Legii do zajęcia czołowego miejsca w lidze. Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie. Lublinianie na własnym stadionie pokonali wtedy legionistów 42:40. Dzisiejsze zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale jest niezwykle istotne w kontekście wiosennych spotkań. Należy jednak zauważyć, że goście przystąpili do tego spotkania osłabieni, praktycznie bez zmienników, co na pewno odbiło się na ich formie.

Pierwsza tercja zdecydowanie należała do rywali Legii, którzy prawie cały czas rozgrywali piłkę na połowie Legii, co zaowocowało pierwszym przyłożeniem. Dość nieoczekiwanie już w pierwszej akcji po wznowieniu legionistom udało się doprowadzić stan meczu do remisu. Po pierwszych 25 minutach prowadzili jednak goście.

Druga część zaczęła się od zdecydowanych ataków lublinian. Po 15 minutach to legioniści przeprowadzili bardzo dobrą akcję, a po chwili jeszcze drugą i kolejną, czym zupełnie rozbili rywali. Ci jednak nie dali za wygraną i w krótkim czasie na początku trzeciej części gry zdobyli 10 punktów, czym doprowadzili stan meczu do remisu. To wyraźnie podrażniło gospodarzy, którzy zdołali jeszcze raz przyłożyć piłkę w polu punktowym, dzięki czemu mimo porażek w dwóch tercjach, w przekroju całego spotkania okazali się lepszą drużyną.