Koniec. Legia wygrała 2:0 z Radomiakiem w Radomiu!
    Legioniści przechwycili piłkę w pobliżu własnego pola karnego
  • 90+3'
    Faul Sokołowskiego w środku pola
  • 90+2'
    Machado znalazł się po lewej stronie pola karnego, ale jego strzał z 14. metra przeleciał wysoko nad poprzeczką
  • 90+1'
    Radomiak atakuje, walczy, chce złapać kontakt
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90'
    Przechwyt Slisza w środku pola
  • 89'
    Augustyniak dobrze zatrzymał rywala, utrzymał się przy piłce
  • 88'
    Jakubik przerzucił piłkę na lewą flankę, Wszołek spokojnie wycofał do Hładuna
  • 87'
    Sokołowski zagrał do Strzałka, ten podał do Pekharta, który był naciskany przez Cestora i stracił piłkę w bocznym sektorze boiska
  • 86'
    Strzałek za Josue, kapitanem jest teraz Wszołek
  • 86'
    Semedo zagrał wzdłuż boiska, piłkę przejął Wszołek, którego sfaulowany Machado. Żółta kartka dla zawodnika Radomiaka
  • 85'
    Rosołek upadł na murawę, ale faulu nie było
  • 85'
    Strzałek wejdzie zaraz na boisko
  • 84'
    Wszołek popędził prawą strona, otrzymał podanie zwrotne od Rosołka, ale uprzedził go Cele
  • 83'
    Hładun wyłapał piłkę po dośrodkowaniu, został trafiony w głowę przez Okoniewskiego. Bramkarz Legii może grać dalej
  • 82'
    Żółta kartka dla Rosołka
  • 80'
    Ribeiro dobrze zagrał na wyprzedzenie, zabrał się do kontry, podał do Josue, ten dośrodkował w pole karne, w kierunku Rosołka, lecz Kobylak wyszedł z bramki i złapał piłkę
  • 80'
    Josue dopadł do bezpańskiej piłki, znalazł się na 18. metrze, uderzy potężnie, ale wysoko nad poprzeczką
  • 79'
    Sokołowski za Kapustkę
  • 79'
    Augustyniak sfaulowany w środku pola
  • 77'
    Sokołowski wejdzie zaraz na boisko
  • 76'
    Trzy zmiany w Radomiaku. Alves, Cayarga i Ramos schodzą, wchodzą Pik, Okoniewski, Donis
  • 74'
    Wszołek popędził prawą stroną boiska, wbiegł w pole karne, wycofał na 7. metr, do Rosołka, który skutecznie, spokojnie uderzył z prawej nogi!
  • 73'
    2:0 dla Legii! Gol Rosołka, asysta Wszołka!
  • 73'
    Alves dośrodkował z rzutu wolnego, Ramos musnął piłkę, którą wyłapał Hładun
  • 72'
    Rosołek za Muciego
  • 72'
    Slisz sfaulował Cayargę po prawej stronie boiska
  • 71'
    Hładun pewnie wyłapał piłkę po dośrodkowaniu z prawej flanki w "szesnastkę"
  • 70'
    Ribeiro wybił piłkę na aut, będąc pod presją
  • 70'
    Rosołek szykuje się do wejścia na murawę
  • 70'
    Dośrodkowanie Radomiaka z lewej flanki na środek pola karnego, Ribeiro interweniował, musnął piłkę, którą złapał Hładun
  • 69'
    Muci ucierpiał po kontakcie z Cele, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 69'
    Semedo dośrodkował z prawej strony w pole karne, ale Augustyniak przeciął zagranie, po chwili piłkę wybił Wszołek
  • 68'
    Żółta kartka dla Cayargi za faul na Sliszu na połowie Legii
  • 67'
    Kolejny korner dla Radomiaka. Cayarga dośrodkował na 9. metr, do Rochy, który uderzył z woleja, nieco nad poprzeczką
  • 66'
    Mladenović przeciął górne zagranie z głębi pola w "szesnastkę", zderzył się przy okazji z Ribeiro. Radomiak miał rzut rożny, ale Hładun kapitalnie interweniował po główkowaniu Rochy z 8. metra!
  • 65'
    Jakubik niedokładne zagrał, przechwyt Slisza na połowie Legii
  • 64'
    Radomiak buduje atak
  • 62'
    Żółte kartki dla Josue i Rossiego, doszło do słownych przepychanek
  • 61'
    Semedo za Justiniano
  • 61'
    Rocha próbował ruszyć na bramkę, ale Josue ładnie się zrehabilitował, wykonał wślizg, wybił piłkę spod nóg rywala
  • 61'
    Kapustka do Muciego, ten się zastawiał, upadł na murawę po kontakcie, ale nie było faulu
  • 60'
    Aut dla Legii, na połowie Radomiaka
  • 60'
    Pekhart chciał zabrać się do kontry, próbował podać do Mladenovicia, ale podanie zostało zablokowane
  • 60'
    Jakubik próbował zbiec do środka, ale stracił piłkę, ta trafiła do Ribeiro
  • 59'
    Jakubik wbiegł w pole karne z prawej strony, był naciskany przez Augustyniaka, gra jest kontynuowana
  • 58'
    Cele nieprzepisowo powstrzymany w środku pola przez Pekharta
  • 58'
    Josue próbował przerzucić piłkę do Nawrockiego, ale futbolówka wyszła na aut
  • 57'
    Josue sfaulowany w środku pola
  • 57'
    Augustyniak zmienia buty
  • 56'
    Muci sfaulowany w środku pola
  • 56'
    Ribeiro uprzedził Rochę w środku pola
  • 56'
    Pekhart próbował ruszyć na górne podanie w "szesnastkę", lecz czujny był Kobylak
  • 55'
    Augustyniak zatrzymał Rochę, podczas interwencji spadł mu but
  • 54'
    Josue dośrodkował z lewej flanki w pole karne, do Pekharta, ale Czech nie dopadł do piłki, złapał ją Kobylak
  • 54'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 54'
    Cayarga nastrzelił Kapustkę, zawodnik Legii leżał na murawie, ale może grać dalej
  • 53'
    Slisz do Wszołka, który dograł na dalszy słupek, Pekhart wyskoczył, ale Justiniano wygrał pojedynek
  • 52'
    Kapustka miał na plecach dwóch rywali, podał pod nogi Jakubika, który dośrodkował z prawej flanki w "szesnastkę", lecz Nawrocki dobrze wybił piłkę głową
  • 51'
    Alves dośrodkował z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego, Rossi zgrał piłkę na 6. metr, ale nie było zamknięcia akcji
  • 50'
    Rzut wolny dla Radomiaka, do bramki ok. 30 metrów
  • 49'
    Przechwyt Kapustki w środku pola, środkowy pomocnik znalazł się na 16. metrze, ale Radomiak wyszedł z opresji
  • 49'
    Wszołek wygrał pojedynek główkowy w środku pola, ale Radomiak odzyskał piłkę
  • 47'
    Kapustka podprowadził piłkę środkiem, podał do Wszołka, ten dośrodkował na 15. metr, do Muciego. Po chwili Mladenović został zablokowany, Josue zagrał w "szesnastkę" do Nawrockiego, ten musnął futbolówkę, ta odbiła się od "Mladena" i została złapana przez Kobylaka
  • 46'
    Josue do Mladenovicia, ten chciał odegrać piętą na lewe skrzydło, ale zabrakło porozumienia
  • 46'
    Zmiana w Radomiaku. Cele za Castanedę
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Radomiakiem po golu Josue!
  • 45+1'
    1:0 dla Legii! Josue wykorzystał rzut karny!
  • 45+1'
    Josue przy piłce
  • 45'
    Rzut karny dla Legii!
  • 45'
    Gdy Kobylak wybijał piłkę, to trafił w rękę Cestora. Jest to analizowane
  • 44'
    Mamy VAR
  • 43'
    Legia miała korner. Josue dośrodkował na bliższy słupek, o piłkę walczył m.in. Pekhart, który sygnalizował, że był popchnięty. Kolejny róg
  • 43'
    Josue prostopadle podał w pole karne do Muciego, ten się obrócił, wycofał na 18. metr, Kapustka uderzył pod poprzeczkę, lecz Kobylak udanie interweniował
  • 42'
    Ribeiro i Mladenović zatrzymali Castanedę w bocznym sektorze boiska
  • 41'
    Josue pojawił się na 14. metrze, uderzył na dalszy słupek, Kobylak nie wyłapał piłki, dopadł do niej Pekhart, ale akcja została przerwana ze względu na spalony
  • 39'
    Ribeiro dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek, Wszołek podbił piłkę głową, Kobylak zbił ją do boku
  • 38'
    Augustyniak przerzucił piłkę na lewą flankę, do Mladenovicia. Jakubik przeciął dogranie, aut dla Legii
  • 37'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 37'
    Machado do Rossiego, ten chciał dograć w "szesnastkę", ale piłkę złapał Hładun
  • 36'
    Augustyniak przeciął górne zagranie z głębi pola na 25. metr
  • 35'
    Castaneda walczył o piłkę z Ribeiro. Aut dla Legii, na jej połowie
  • 34'
    Radomiak w ataku pozycyjnym
  • 33'
    Muci pojawił się po lewej stronie "szesnastki", uderzył z 7. metra, ale został zablokowany
  • 33'
    Cestor dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, Hładun piąstkował piłkę
  • 33'
    Kontra Radomiaka. Rocha do Cayargi, ale doskoczył do niego Wszołek, wybijając piłkę na aut
  • 32'
    Mladenović znalazł się po lewej stronie pola karnego, na 14. metrze, uderzył mocno, ale nad poprzeczką
  • 31'
    Josue prostopadle podał do Wszołka, doskoczył do niego Cestor. Wahadłowy nie zdołał utrzymać się przy piłce, aut dla gospodarzy
  • 31'
    Legia krótko rozegrała rzut wolny, Josue podał do Kapustki, ten dośrodkował z prawej flanki, ale centra okazała się za głęboka, zbyt wysoka. Piłka wyszła poza linię końcową
  • 30'
    Josue przełożył Alvesa, chciał pójść za akcję, ale został sfaulowany. Rzut wolny, do bramki ok. 30 metrów
  • 29'
    Ależ była szansa! Josue ładnie wypatrzył Slisza, ten podał w pole karne do Pekharta, który uderzył z lewej nogi, z 13. metra, ale oddał strzał nad poprzeczką
  • 28'
    Kontra Radomiaka. Machado próbował wbiec w pole karne, ale świetnie doskoczył do niego Slisz. Mimo to, zrobiło się zamieszanie, ostatecznie goście wybili piłkę na aut
  • 27'
    Josue próbował prostopadle podać na prawą flankę, do Wszołka, ale zagranie zostało przecięte
  • 26'
    Gospodarze w ataku pozycyjnym
  • 26'
    Radomiak buduje akcję od tyłu
  • 26'
    Machado uderzył z 20. metra, ale trafił w będącego w "szesnastce" Augustyniaka
  • 25'
    Jakubik dośrodkował z prawej strony, ale centra okazała się przeciągnięta, spokojnie złapana przez Hładuna
  • 25'
    Josue do Pekharta, ten zgrywał w pole karne do Wszołka, lecz wahadłowy znalazł się na spalonym
  • 24'
  • 24'
    Kapustka zrobił kółeczko, miejsce i ładnie zagrał do Wszołka, ten został osaczony przez rywali. Legia ma aut
  • 23'
    Slisz ucierpiał po kontakcie z Machado na połowie Radomiaka, miał pretensje do sędziego. Gra kontynuowana
  • 22'
    Wszołek wycofał z prawej flanki na 18. metr, do Muciego, ale Radomiak wyszedł z opresji
  • 21'
    Machado próbował dośrodkować z lewej flanki, ale został zablokowany. Po chwili Josue dał się sfaulować na własnej połowie
  • 21'
    Augustyniak pilnował Rochę, zagrał na wyprzedzenie, wybił piłkę na aut
  • 20'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 20'
    Strata Ribeiro, gospodarze próbowali wyjść z kontrą, lecz dobrze zachował się Augustyniak, który zagrał na wyprzedzenie, napędził kontrę, która nie przyniosła jednak większego zagrożenia
  • 19'
    Pekhart próbował utrzymać się przy piłce, zastawić, upadł na murawę po kontakcie z Justiniano, ale faulu nie było, Aut dla Radomiaka
  • 18'
    Josue próbował miękko zagrać na skrzydło do Wszołka, ale się poślizgnął, podanie przeciął Cestor
  • 17'
    Legioniści spokojnie, cierpliwie wymieniają się podaniami
  • 17'
  • 16'
    Muci! Albańczyk uderzył z 16. metra na dalszy słupek, piłka przeleciała nieco obok bramki
  • 15'
    Mladenović do Ribeiro, ten dośrodkował na 10. metr, ale piłkę przejął Alves
  • 15'
    Strata Nawrockiego. Radomiak w ataku pozycyjnym
  • 14'
    Josue, mimo presji rywala, wycofał do Nawrockiego. Legia buduje atak
  • 13'
    Legia w posiadaniu
  • 13'
    Gra przerwana. Sędzia podbiegł do Machado, który leży na murawie
  • 13'
    Machado próbował wbiec w pole karne z lewej strony, miał przed sobą Slisza i Wszołka, upadł na boisko, ale faulu nie było
  • 12'
    Legioniści mieli kolejny korner, ale bez efektów
  • 11'
    Ajjjjj! Legia krótko rozegrała rzut rożny, Josue wycofał na 19. metr do Mladenovicia, ten uderzył w kierunku lewego okna, lecz Kobylak świetnie interweniował
  • 10'
    Kapustka zacentrował z rzutu rożnego na dalszy słupek, Augustyniak główkował, Kobylak piąstkował piłkę. Kolejny róg
  • 10'
    Wykonawcą kornera będzie Kapustka
  • 10'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 4. metr, było niebezpiecznie, będzie kolejny korner, tym razem z drugiej strony
  • 9'
    Rzut rożny dla Legii
  • 9'
    Nawrocki sfaulowany przez Cayargę przy próbie wyprowadzenia piłki
  • 8'
    Legia konstruuje atak
  • 8'
    Castaneda uderzył z ok. 22 metra, bliżej prawej strony boiska, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką
  • 8'
    Cestor miękko zagrał do Rochy, na 20. metr, ale Legia szybko przejęła piłkę
  • 7'
    Josue oddał strzał z 25. metra, był rykoszet, Pekhart próbował musnąć piłkę w polu karnym, ale to się nie udało. Futbolówkę złapał Kobylak
  • 6'
  • 6'
    Josue posłał górne podanie do Wszołka, ale zagranie przeciął Cestor
  • 5'
    Jakubik dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, Nawrocki wybił piłkę, po chwili Pekhart został sfaulowany tuż przed własną "szesnastką"
  • 4'
    Josue dośrodkował z wolnego na 8. metr, piłka podbita, gospodarze wyszli z opresji, wybijając piłkę poza pole karne
  • 3'
    Josue sfaulowany przez Rossiego po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 25. metra
  • 2'
  • 2'
    Faul Slisza na Machado na połowie Radomiaka
  • 1'
    Legia wymienia się podaniami
  • 1'
  • Kobylak, wypożyczony z Legii do Radomiaka, odebrał właśnie statuetkę dla młodzieżowca lutego PKO Ekstraklasy
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Rose, Charatin, Celhaka, Sokołowski, Baku, Pich, Rosołek, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Radomiakiem Radom: Hładun – Nawrocki, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Josue, Kapustka, Mladenović – Pekhart, Muci
  • – Patrzyliśmy na jesienny mecz z Legią w Warszawie, tylko że stołeczny zespół występował wtedy w innym ustawieniu. W takich spotkaniach nie można się bać, trzeba pokazywać jakość piłkarską. Mamy ją naprawdę dużą, nie zawsze to prezentujemy, gdyż warunki na początku roku nie sprzyjają, ale wierzymy, że się to uda. Mam silną drużynę – dodał Lewandowski
  • – Radomiak będzie bardzo zmotywowany, może zagra nawet powyżej możliwości, jeśli oczywiście do tego dopuścimy. Przeciwnik znajduje się w środku tabeli, na bezpiecznej pozycji, ale walka o utrzymanie jest bardzo zaawansowana i brak punktów w jednym czy drugim spotkaniu może szybko zmienić taką sytuację. Dlatego wszystkie ręce na pokład, pełna koncentracja, chcemy w piątek uzyskać dobry wynik i w niezłych nastrojach udać się na przerwę na mecze reprezentacji narodowych – opowiadał Runjaić
  • We wrześniu ub.r. Legia wygrała u siebie 1:0 z Radomiakiem i chwilowo stała się liderem tabeli. Jedynego gola (pierwszego w barwach "Wojskowych") strzelił wówczas Rafał Augustyniak, który pokonał Kobylaka po płaskim, mocnym uderzeniu z 18. metra. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się niebawem. – Prognoza pogody sprawdzona. Cieszymy się, że doszło do wymiany murawy w "szesnastkach". To bardzo ważna sprawa, którą trzeba się było zająć. Klub stanął na wysokości zadania, by poprawić warunki. Gramy u siebie, przed nami – można powiedzieć – mecz przyjaźni, który kibice na pewno lubią. Atmosfera na trybunach będzie bardzo dobra. Pragniemy zaprezentować się tak, by przynieść fanom jak najwięcej radości, czego nie zrobiliśmy w dwóch ostatnich spotkaniach – zapowiadał Lewandowski
  • Jeśli chodzi o kolejne, legijne akcenty, to w kadrze zespołu z Radomia jest dwóch piłkarzy z przeszłością przy Łazienkowskiej. Chodzi o Mateusza Cichockiego (5 gier w sezonie 2013/14) i Daniela Łukasika (52 mecze w "jedynce", 2 mistrzostwa, 2 Puchary Polski), który w 2023 roku jeszcze ani razu nie znalazł się w składzie "Zielonych" na spotkanie o stawkę
  • Podstawowym bramkarzem "Zielonych" od początku rozgrywek jest Gabriel Kobylak, który przebywa obecnie na wypożyczeniu z Legii. Zachował siedem czystych kont, wybrano go młodzieżowcem lutego w PKO Ekstraklasie, jesienią zagrał z "Wojskowymi" i w piątek znowu zmierzy się ze stołeczną drużyną, co potwierdził trener Lewandowski. – Radomiak ma pełną swobodę w podjęciu decyzji, my nie będziemy stawiać przeszkód, gdyby miał wystąpić od pierwszej minuty – dodał Runjaić
  • Radomiak solidnie wszedł w nową rundę. Zaczął od 4 czystych kont, po 5 meczach miał 2 zwycięstwa oraz 3 remisy, ale ostatnio przegrał 2 spotkania z rzędu (0:1 z Zagłębiem Lubin, 1:2 z Koroną Kielce). Jak na razie "Zieloni" zajmują 9. pozycję w PKO Ekstraklasie, mają na koncie 32 "oczka" (9 wygranych, 5 remisów, 10 porażek) i 8 punktów straty do podium. – Jak się przegrywa, to jest złość, chęć jak najszybszego zapomnienia, analiza. Najlepszą rehabilitacją będzie wygrana w najbliższym spotkaniu. Sytuacja kadrowa? Mamy problem. W środę Kuba Nowakowski doznał urazu przywodziciela, czeka go pauza – tłumaczył Mariusz Lewandowski, który prowadzi Radomiaka od prawie roku.
  • W Radomiu nie będzie Mattiasa Johanssona (kontuzja mięśniowa), Blaza Kramera, Carlitosa (problemy z przywodzicielami) i Kacpra Tobiasza (uraz barku). Szwed jest wprowadzany stopniowo, w sprawie Słoweńca potrzeba jeszcze trochę cierpliwości. Hiszpan czuje się lepiej, będzie gotowy do gry po przerwie na mecze kadr narodowych. To samo tyczy się Polaka, który pracuje indywidualnie, robi postępy. Sztab szkoleniowy będzie miał pozytywny ból głowy z obsadą bramki w rywalizacji z Rakowem, gdyż Dominik Hładun, zastępca "Tobiego", wskoczył do podstawowego składu i wygląda wyśmienicie. – Ihor Charatin i Lindsay Rose? Trenują od tygodnia, idzie ku lepszemu, wkrótce powinni być do pełnej dyspozycji – tłumaczył Runjaić
  • Do dyspozycji Niemca wrócił lider oraz kapitan zespołu, Josue, który nie zagrał ze Stalą z powodu nadmiaru żółtych kartek. Portugalczyk zapewnia dłuższe przytrzymanie piłki w środku pola, czego ostatnio Legii brakowało i powodowało liczne akcje klubu z Mielca
  • – Chcemy poprawić kilka rzeczy w stosunku do meczu ze Stalą Mielec – mam na myśli przede wszystkim posiadanie, krótkie podania, często z tzw. pierwszej piłki. Radomiak dysponuje kilkoma indywidualnościami, ma potencjał na odpowiednim poziomie, z pewnością skoncentruje się na kontratakach. Musimy skupić się na posiadaniu – jak rywale nie będą mieli futbolówki, to będą mieli mniejsze szanse, by wykorzystać atuty – mówił na czwartkowej konferencji prasowej trener Legii, Kosta Runjaić
  • Warszawiacy, wiceliderzy PKO Ekstraklasy (49 punktów; 14 wygranych, 7 remisów, 3 porażki), są o 9 punktów zarówno przed trzecim Lechem Poznań, jak i za prowadzącym Rakowem. Przed nimi dopiero szósty, oficjalny mecz z Radomiakiem Radom w historii. Bilans "Wojskowych" w spotkaniach z "Zielonymi" to dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki (obie w minionym sezonie)
  • Witamy! O godz. 20:30 rozpocznie się mecz 25. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Radomiakiem Radom a Legią Warszawa!
Radomiak RadomLegia Warszawa
45'

45' Josue (k.)

46' Thabo Cele za Frank Castaneda

46'

61' Lisandro Semedo za Pedro Justiniano

61'

62' Raphael Rossi

62'

62' Josue

67' Berto Cayarga

67'

75' Krystian Okoniewski za Berto Cayarga

75' Daniel Pik za Roberto Alves

75' Christos Donis za Francisco Ramos