Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

04.04.2023 19:10

(akt. 04.04.2023 22:31)

Mecz z KKS-em w Kaliszu w półfinale Pucharu Polski jest 100. oficjalnym spotkaniem Tomasa Pekharta w barwach Legii.

Tomas Pekhart trafił do Legii w połowie sezonu 2019/2020. Debiutował w spotkaniu 23. kolejki ekstraklasy z Jagiellonią Białystok (4:0). Pojawił się na boisku w 72. minucie, zmieniając Jose Kante, zdobył bramkę na 4:0.

Po zakończeniu sezonu 2021/2022 zdecydował się odejść do Turcji (Gaziantep FK). Spędził tam tylko pół roku, rozwiązał kontrakt i ponownie został piłkarzem warszawskiej Legii. I od początku jest w bardzo dobrej formie, zagrał w 9 oficjalnych meczach, strzelił 5 goli.

Profil Tomasa Pekharta znajdziecie w dziale Historia.