17. urodziny Jakuba Adkonisa

10.06.2024 01:25

(akt. 10.06.2024 01:33)

W poniedziałek, 10 czerwca, 17. urodziny obchodzi Jakub Adkonis, środkowy pomocnik, który reprezentuje Legię od 2021 roku.

Jakub Adkonis (środkowy pomocnik; rocznik 2007) spędził 8 lat w Olimpijczyku Kwakowo, w barwach którego występował w Centralnej Lidze Juniorów U-15, uczestniczył w zagranicznych turniejach i Pucharze Tymbarku.

W 2021 roku trafił do Legii, szybko zdobył wicemistrzostwo Polski U-17 i zadebiutował w drużynie do lat 19. Przed startem sezonu 2023/2024 przeszedł do III-ligowych rezerw (15 meczów, 709 minut, gol, trzy asysty), a w styczniu poleciał z pierwszym zespołem na zgrupowanie do Turcji – od tego momentu regularnie trenuje z "jedynką", znalazł się w jej kadrze na wyjazdowe spotkanie z Lechem Poznań (ławka).

W ostatnich miesiącach wspomagał Legię U-19 (4 mecze, 255 minut, dwie bramki, mistrzostwo Polski) oraz drużynę juniorów młodszych, z którą wciąż walczy o złoty medal. Dwa dni temu wykorzystał rzut karny w czasie doliczonym i ustalił wynik pierwszego spotkania finałowego MP U-17 ze Śląskiem we Wrocławiu (3:2).

Niedawno przedłużył kontrakt z "Wojskowymi". Nowa umowa, przy spełnieniu wszystkich warunków, będzie obowiązywała do 30 czerwca 2026 roku. Mocnymi stronami "Adko" są strzał z dystansu, gra lewą i prawą nogą, podanie crossowe, pojedynki 1 na 1 w obronie, przegląd pola i stałe fragmenty.

Z okazji urodzin, cała redakcja Legia.Net życzy Jakubowi dużo zdrowia, jak najlepszej formy, wielu wspaniałych chwil w Legii, szczęścia i radości w życiu prywatnym. Sto lat!