21. urodziny Dominika Furmana

Monika Krucz

06.07.2013 10:36

(akt. 09.12.2018 15:51)

W sobotę, 6 lipca, urodziny obchodzi piłkarz Legii – Dominik Furman. Młody pomocnik swój debiut w warszawskim zespole zaliczył w marcu 2012 roku, podczas meczu o Puchar Polski z Gryfem Wejherowo. Na kolejny występ czekać musiał niestety do następnego sezonu. Gdy stery przejął Jan Urban, Furman stał się zawodnikiem grającym niemal w każdym spotkaniu.

„Furmi” urodził się 6 lipca 1992 roku w Szydłowcu i jest wychowankiem tamtejszej Szydłowianki. Na początku 2006 roku został zawodnikiem Legii Warszawa. Początkowo występował w zespołach Akademii Piłkarskiej, a następnie stał się kapitanem Młodej Legii. W 2011 roku podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt, który dał mu przepustkę do gry w pierwszym zespole „wojskowych”. Do dzisiaj, w pierwszej drużynie rozegrał 40 spotkań (28 ligowych). Swoją pierwszą bramkę dla warszawskiego zespołu Furman zdobył we wrześniu ubiegłego sezonu w meczu z Podbeskidziem. Zawodnik wchodząc na boisko w 79. minucie odmienił losy meczu i wyprowadził drużynę na prowadzenie. Od tego czasu kariera młodego pomocnika rozwija się w bardzo szybkim tempie. „Furmi” oprócz występów w reprezentacji U-20 może pochwalić się już występem w towarzyskim meczu dorosłej drużyny Biało-Czerwonych. Debiut w drużynie Fornalika zaliczył 14 grudnia 2012 roku, a Polacy wygrali wówczas z Macedonią 4:1. Zawodnik Legii pojawił się na murawie po przerwie zmieniając Daniela Łukasika. Zaprezentował się z dobrej strony. Po jego podaniu bramkę zdobył Artur Jędrzejczyk.

W imieniu redakcji serwisu Legia.Net życzymy Dominikowi dużo zdrowia, szczęścia, jak najwięcej występów zarówno w barwach Legii jak i reprezentacji Polski oraz powodzenia w życiu prywatnym. Sto lat!