26. urodziny Yuriego Ribeiro

Logo Legia.Net

Jakub Waliszewski

Źródło: Legia.Net

24-01-2023 / 00:00

(akt. 23-01-2023 / 23:53)

We wtorek, 24 stycznia, 26. urodziny obchodzi obrońca Legii, Yuri Ribeiro. Ze stołecznym klubem jest związany od sierpnia 2021 roku.

Yuri Ribeiro rozgrywa swój drugi sezon w Legii. W minionej rundzie wystąpił 10 razy (8 w PKO Ekstraklasie, 2 w Pucharze Polski), strzelił 1 gola (na wagę wygranej z Lechią Gdańsk; 2:1), wywalczył rzut karny (z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza) i miał 1 asystę drugiego stopnia. O ile przychodził do klubu jako alternatywa dla Filipa Mladenovicia, to w grudniu, po wznowieniu treningów, Kosta Runjaić zaczął ustawiać Portugalczyka z lewej strony trójosobowego bloku defensywnego w różnych gierkach. 

– Sztab szkoleniowy szukał alternatywy – potrzebował stopera z wiodącą lewą nogą. (...) Yuri dobrze uzupełnia się w nowej roli z Mladenoviciem, który jest ustawiony wyżej. Ogólnie Ribeiro zyskał na pewności siebie, służy mu bliższa znajomość z Josue, uwierzył w siebie, a to przekłada się na murawę. Nie wiemy jak to będzie wyglądało w meczach o stawkę, ale takiego Ribeiro jak podczas obozu w Turcji jeszcze w barwach Legii nie widzieliśmy. Oby potrafił to wszystko przełożyć na spotkania w ekstraklasie – pisaliśmy ostatnio w tradycyjnym cyklu "Zgrupowanie bez tajemnic".

Z okazji urodzin, cała redakcja Legia.Net życzy Yuriemu dużo zdrowia, jak najlepszej formy, wielu wspaniałych chwil w Legii oraz szczęścia i radości w życiu prywatnym. Sto lat!

Komentarze (8)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Zdrowia i jeszcze raz zdrowia !
Mistrzostwa z Legia
Zdrowia i formy
Generał
  • 1 / 0
Najlepszego!!! Samych sukcesów.
Yuri życzę przedewszystkim zdrówka oraz mega udanej rundy wiosennej
Generał
  • 1 / 2
Zdrowia i mega formy ..
sto lat i zdrówka
Generał
  • 2 / 0
Życzę serdecznie wszystkiego co najlepsze w każdym aspekcie życia. A na gruncie piłkarskim, przełomowego sezonu w Legii, aby na pozycji lewonożnego stopera stał się prawdziwym odkryciem.