56. urodziny Dariusza Mioduskiego

Jakub Szerszeń

Źródło: Legia.Net

01-01-2020 / 00:01

(akt. 01-01-2020 / 12:06)

1 stycznia swoje 56. urodziny świętuje Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii Warszawa. Sternik stołecznego klubu jest z nim związany od 2012 roku, gdy wszedł w skład rady nadzorczej.

Na świat przyszedł w 1964 roku. W wieku 17 lat wyemigrował wraz z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. ukończył studia na Uniwersytecie św. Tomasza w Houston ze specjalizacją w naukach politycznych i filozofii. Trzy lata później został absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Harvarda w Massachusetts, uzyskując stopień Juris Doctor.

Pracował w czołowych międzynarodowych kancelariach prawnych i organizacjach biznesowych. Przeprowadził liczne fuzje, przejęcia, prywatyzacje oraz projekty restrukturyzacyjne, dla wielu znaczących spółek polskich i zagranicznych. Od 2007 do lipca 2013 roku pełnił funkcję prezesa Grupy Kulczyk Investments. Jest wiceprezesem zarządu Polskiej Rady Biznesu i przewodniczącym kapituły nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Od kwietnia 2017 roku jest prezesem i samodzielnym właścicielem Legii Warszawa. Z okazji urodzin życzymy przede wszystkim dużo zdrowia oraz cierpliwości, wytrwałości i samych trafnych decyzji. Odzyskania mistrzostwa Polski, Pucharu Polski awansu do fazy grupowej europejskich pucharów. W życiu prywatnym wielu powodów do uśmiechu razem ze swoja żoną, Anną.

W pierwszy dzień nowego roku dodatkowe powody do świętowania ma również były piłkarz i trener Legii Jacek Magiera. "Magik" kończy dziś 43 lata i swoje urodziny świętuje ze swoją małżonką Magdą oraz dziećmi Jasiem i Małgosią. W imieniu serwisu Legia.Net, życzymy zdrowia, szczęścia, pomyślności i sukcesów zarówno zawodowych jak i w życiu prywatnym.

Komentarze (67)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Chorąży
 • 0 / 0
Dubletu z Legią, awansu do LM i 5 miliardów euro od bezdomnego dla Pana i Legii oczywiście.
Powodzenia Panie Prezesie.Dużo zdrowia i awansu do LM.
Tak na marginesie, to właśnie minęło 1000 dni samodzielnych rządów Pana Mioduskiego w Legii.
Prezesie oby już teraz szło zgodnie z planem podwójna korona i powrót do pucharów!!!
Życzę Ligi Mistrzów na Ł3!
Plusy rządów Dariusza Mioduskiego:
- budowa od podstaw w pełni profesjonalnej siatki skautów nie tylko w Polsce ale iw Europie (warto zaznaczyć że w niektórych miejscach globu np.w Brazylii też mamy dobze rozwinięty skauting świadczą o tym dobre transfery np. Luquinhas czy Vadis Odjidja - Ofoe)
- ustabilizowanie sytuacji finansowej Legii (przychody ciągle nie są jeszzcze stabilne na poziomie powyżej 100 mln złotych ale udało się już ustabilizować budżet placowy)
- opracowanie nowoczesnego pionu sportowego który współpracuje ze sztabem trenerskim 1 zespołu i wiceprezesem Legi ds, sportowch. Oznaczało to tak potrzebne uporządkowanie struktury naszego pionu sportoweg i np. lepsze zbilansowanie kadry zespołu (zarówno pod kątem płac jak i wprowadzania do 1 zespołu najzdolniejszych wychowanków Akademii Legii oraz mądre i przemyślane ruchy na rynku transferowym)
- wybranie oraz zakup gruntów pod nowoczesną bazę treningową Legii (ktoś powie że Grodzisk Mazowiecki to nie jest idealna lokalizacja ale już sam fakt, że w połowie tego roku ruszyła Legia Training Center i będziemy mieli 8 pełnowymiarowych, nowoczesną wielofunkcyjną halę sportowa oraz siłownię no i oczywiście okryty tajemnicą projekt LegiaLab z którym duża część kibiców Legii wiąże spore nadzieję). Minusem jeżeli chodzi o samo przedsięwzięcie są jego wysokie koszty 80 mln zł (w tym zaciągnięty na ten cel kredyt w wysokości 59 mln zł od BGK), ale na pocieszenie powiem, że część zadłużenia spłacimy dzięki zyskom ze sprzedaży najbardziej utalentowanych wychowanków. Szymański dla przykładu poszedł za 5 mln euro a mówi się ze za kwotę około 7-8 mln euro możemy zarobić chociażby na sprzedaży Jarka Niezgody oraz tzw. naming rights czyli prawa do nazwy ośrodka treningowego (moim zdaniem możemy tutaj liczyć na umowę i zysk w ciągu około 15 lat np. 20 - 25 mln zł)
Jak widać przyszłość Legii nie zapowiada się źle, ale dużo będzie zależeć od tego czy Legia będzie regularnie występować w fazie grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europy (jeżeli udałoby się systematycznie grać w europejskich pucharach oznaczałoby to duży wzrost przychodów z praw telewizyjnych) oraz frekwencji na meczach przed wlasną publicznością oz zysków ze sklepu Legia Fan Store (przychody z tych 2 segmentów stanowią spory procent przychodów ogółem)
Natomiast na plus zaliczyć należy od czasu gdy Mioduski rządzi Legią sukcesy sportowe (5 Mistrzostw Polski, 4 Puchar Polski, awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, 2 x awans do fazy grupowej Ligi Europy) co na pewno spowodowało wzrost liczby kibiców Legii nie tylko w Polsce ale i na świecie (oraz wzrost wartości marki Legii w mln złotych)
Generał dywizji
 • 4 / 1
Vadis urodził się w Belgii a Luqi przyjechał do Portugalii w 2014 r ,co oni mają wspólnego ze skautingiem Legii w Brazylii? Czy skauting Legii jest obecny w Brazylii,wątpię .
"Jak widać przyszłość Legii nie zapowiada się źle, ale dużo będzie zależeć od tego czy Legia będzie regularnie występować w fazie grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europy (jeżeli udałoby się systematycznie grać w europejskich pucharach oznaczałoby to duży wzrost przychodów z praw telewizyjnych) [...]"

Niestety szanse na regularną grę w LM/LE są bardzo małe. Jakiś czas temu naszym celem była LM, potem LE, a teraz to czekamy na utworzenie LE2. Jak sobie wyobrażam, do czasu startu LE2 Legia będzie sprzedawać zawodników i z tego głównie się utrzymywać.
Generał dywizji
 • 5 / 2
Sukcesy sportowe prezesa Lesnodorskiego na konto Prezesa Mioduskiego ,to jest jak niektórzy okreslają niezłe jarząbkowanie .To nie są czasy odległe ,warto sobie darować takie przeinaczanie faktów .
Sukcesy ITI na konto Obleśnego to dopiero wałek rusku.
Generał dywizji
 • 4 / 1
Kulturą nie grzeszysz .
Major
 • 3 / 1
Jakie kvrwa sukcesy ITI?! Zejdź na ziemię.
Ha ha to jest szczyt bezczelności, koleś pluje tu 24 godziny na dobę i nagle gdy go ostre słowo dotyka bredzi o kulturze.
Bez ITI byś miał na Ł3 skład gwoździ i papy. Stadion (jedyny funkcjonalny w Polsce) MP 2006, 2013, 2014, kilka PP, pierwsza faza grupowa LE. Do tego przez ponad 10 lat, raz po za pierwszą trójką. Odchodząc super stadion, sponsorzy, największy budżet, najmocniejsza kadra.
Plutonowy
 • 3 / 1
Świrek, co do wyników ITI masz rację. Szczególnie dotyczy to stadionu. Co do kultury... tu rację przyznaję Kostii. To ty nazwałeś go "ruskiem" co w naszej rzeczywistości komplementem nie jest. Wyluzuj w nowym roku. Łagodności życzę.
Plutonowy
 • 1 / 2
Kostia, pamiętaj tylko, że bez zaplecza finansowego jakie dawał Miodek, Leśnodorski niewiele by zdziałał. To Mioduski był gwarantem wiarygodności finansowej klubu!
Młodszy chorąży
 • 5 / 1
Sukcesy ITI? :))))
Bez Leśnodorskiego 1 Mistrzostwo na prawie 10 lat działalności.
Zanim przyszedł i to ogarnął to był najbardziej stracony czas aż do zeszłego sezonu.
Żeby Kudłaty chociaż w połowie dorównał temu Obleśnemu w sukcesach to wrócimy na prostą.
Dodatkowym sukcesem ITI było odpalenie Lewego :)
Kapitan
 • 2 / 1
P Prezesie prywatnie to zdrowia a służbowo to inwestora w tym roku życzę
Podpułkownik
 • 2 / 1
Ja również jestem z Panem. Zdrowia Panie Prezesie i wytrwałości. TYLKO LEGIA.
Podpułkownik
 • 3 / 0
Sto lat. Powrotu Ligi Mistrzów do Warszawy.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Zdrowia i mistrzostwa dla Legii:)
"awansu do fazy grupowej europejskich pucharów" nisko mierzą :)
Panie Prezesie, powraca pytanie jak co roku o tej porze:

Dariusz Mioduski
‏@DariuszMioduski
3 sty 2019
GDZIE SĄ K......TRANSFERY!!!????
Podpułkownik
 • 4 / 0
Rok temu szybka odpowiedź na to pytanie (Agra, Rocha) była raczej chybiona, więc lepiej poczekać dłużej na mądrzejsze ruchy.
No wiadomo, w ogóle to ruchy muszą być najpierw z klubu, żeby były do klubu. Taki mamy klimat.
Naprawdę ?
W dzień urodzin takie pierdy ?
Kibic Legii nigdy by tak nie napisał
~Radek WPR
 • 3 / 0
Panie Prezesie kibice Znicza Pruszkow są z Panem! Zyczymy szczescia, zdrowa i samych sukcesów !
~Jjn
 • 3 / 0
Najlepszego, szczescia moze zawsze nie ma ale wielkie serce do Legio.
~Nowrotek
 • 5 / 0
Panie prezesie podwojne zyczenia urodzinowe i Nowo Roczne wszystkiego naj , najlepszego dla pana , rodziny no i Legii .
spełnienia marzeń i mądrzejszych doradców prezesie
Ale jaja. Ja myślałem, że ma z 47.
Porucznik
 • 3 / 1
Dużo zdrówka życzymy ...


.
Major
 • 6 / 2
Sukcesów, które przebiją te z czasów Leśnego, lub chodź podobnych
Podpułkownik
 • 0 / 0
To wszedłeś teraz Prezesowi na ambicję:)
Zdrowia!
~Wuju
 • 2 / 1
Zdrowia, cierpliwości i dobrych decyzji.
Plutonowy
 • 2 / 3
Sto lat i dużo zdrowia.
Kapitan
 • 12 / 8
Można oceniać dotychczasowe dokonania Pana Darka dobrze, można oceniać źle.... ale na ten moment jest jak pilot samolotu którym właśnie lecimy i tylko idiota mógłby mu życzyć źle. Dlatego wszystkiego najlepszego Panie Darku, samych sukcesów a wtedy my wszyscy będziemy szczęśliwi
Dużo zdrowia i sukcesów.
Jest to dla mnie niepojęte jak tępym i zgorzkniałym ujem trzeba być, aby minusować takie pozytywne i neutralne życzenia.

Ps. Do życzeń się przyłączam.
Na szczęście są tu też ludzie na poziomie. Pozdrawiam.
~FERDYNAND K.
 • 2 / 3
Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy
~White
 • 3 / 3
Najlepszego Prezesie, początki były trudne ale wierzę że idzie w dobrym kierunku
Podpułkownik
 • 4 / 4
Panie Darku życzę MP ,PP i LM a na koniec sezonu bogatego inwestora który zrobi z Legii klub na europejskim poziomie a Panu da zarobić duże pieniądze. No i oczywiście zdrowia, zdrowia by mógł by się Pan nimi długo cieszyć.
Kapitan
 • 10 / 14
Odkąd Dariusz Mioduski jest w Legii:

5 x Mistrzostwo Polski
5 x Puchar Polski
Awans do Ligi Mistrzów
3 x 1/16 Ligi Europy
- ruszyła budowa nowoczesnej akademii


Po prostu dziękuję, Panie Prezesie. Jest Pan najlepszym, co mogło spotkać ten klub w XXI wieku.
Podporucznik
 • 11 / 5
Łubudubu, łubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu...
Młodszy chorąży
 • 8 / 9
Hahaha.
A 2 Wojny Światowej winna jest Polska, bo zaczęła się na jej terenie :)
Wpis na najbardziej absurdalny i wazeliniarski tekst roku wygrany już pierwszego dnia.
Ukłony.
~Hoh
 • 5 / 1
Z czego większość dzięki Leśnemu jako PREZESOWI. Mioduski wówczas się nie wtrącał, bo działał na innym polu. Teraz rządzi jako prezes i efekty widać jak na dłoni.
Sierżant
 • 3 / 2
Panie prezesie, pomimo mojej niechęci do Pana za dotychczasowe szefowanie Legii, liczę i życzę w tym nowym roku, by moje postrzeganie Pana zmieniło się o 180 stopni:) A z okazji urodzin to duuuuużo zdrowia, bo pinionżków to chyba nie ma co życzyć;]
Jak powiedział śp Jan Ciszewski : o 180 a nawet o 360 ;)
~Kostek
 • 5 / 4
Panie Prezesie Szczęścia przede wszystkim bo Ci na Titanicu mieli zdrowie ale nie mieli szczęścia :)))
~Szakal
 • 6 / 12
Odejdź jak nas dalej DAJ ŻYĆ !!!
Bardzo składna wypowiedź, nie ma co... Poza tym mam nadzieję, że jednak przeżyjesz. Zdrowia;-)
Kapitan
 • 5 / 0
co ty chcesz ? Nowy Rok, druga w nocy.... a i tak trzy razy bezbłędnie trafił w wykrzyknik......szacun !!!
LegioXI,
genialny tekst:-)
Kapral
 • 4 / 0
To dlatego z niego taki filozof
Marszałek Polski
 • 2 / 4
Zdrowia i cierpliwości
Sto lat prezesie! 44 Mistrzostw Polski! 44 Pucharow Polski! 44 awansow do rozgrywek grupowych europejskich pucharów! Minimum 44 wychowanków sprzedanych na zachód! I Vuczko trener 4ever!
Generał brygady
 • 3 / 2
Wszystkiego Najlepszego!
Panie prezesie wszystkiego dobrego, dużo pomyślności w transferach oraz szczęścia w losowaniach pucharowych!
Psnie Dariuszu, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, oraz zdrówka.
Będąc w Legii trzeba mieć końskie zdrowie:-) Wiemy to nawet my - kibice:-) Nie ma lekko, ale czy można kibicować komuś innemu?
~Hoh
 • 6 / 8
Jak najdalej od Legii. Tego życzę.
I Ty to przejmiesz?
Dubletu Panie Dariusz!
Wszystkiego najlepszego Panie prezesie i Właścicielu obyś z głową rządził klubem
Wszystkiego najlepszego, samych dobrych decyzji, dla dobra nas wszystkich!