Aleksandar Vuković: Zagrać z myślą o cytacie Piłsudskiego

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

29-11-2019 / 15:21

(akt. 01-12-2019 / 22:20)

- Z porażki wyciągnęliśmy też pozytywy. Brakowało skuteczności, były proste błędy, ale widzieliśmy również rzeczy, które funkcjonowały dobrze. Józef Piłsudski powiedział, co robić w wypadku porażki, ten cytat wisi przy szatni i w pełni się z nim zgadzam. Trzeba odpowiednio zareagować na to, co było i pokazać się z jak najlepszej strony. Musimy mieć odpowiednią strategię, a gracze muszą być najmocniej skoncentrowani na zbliżającym się spotkaniu. Nie na tym, co będzie za tydzień - powiedział przed meczem z Koroną Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa.

— Sytuacja kadrowa jest najlepsza od dawna. W trakcie czwartkowego treningu, na boisku byli wszyscy poza Vamarą Sanogo, który trenuje indywidualnie. Niektórzy dopiero zaczynają ćwiczyć z zespołem i przed nimi jeszcze daleka droga, ale piątkowe zajęcia dadzą nam odpowiedź między innymi względem tego, kto ostatecznie znajdzie się w kadrze meczowej - stwierdził Serb.

- Nie chcę wiązać przegranego meczu z absencją Antolicia, ale jego forma i to co prezentował w ostatnim czasie jest wielką siła dla drużyny. Wierzę, że będzie gotowy na ostatnie mecze roku. Przeżył już trudniejsze momenty w Legii, był rzadziej doceniany, a czasem lekceważony. Ludzie powoli dostrzegają, że pierwsze wrażenie nie musi być piorunujące. Prezentuje dobrą formę - dodał Vuković. 

- Chcę dać szansę każdemu, kto na nią zapracuje. Ivan Obradović jest jedynym graczem występującym w polu, który nie zagrał jeszcze minuty. Nie dostanie okazji do gry tylko dlatego, że ma kontrakt z Legią. Zobaczymy, jak sytuacja się potoczy, bo nie może trwać wiecznie. Serb musi udowodnić ze swojej strony, że jest gotowy. Rozumiem, że są kontuzje, ale teraz jest moment, by powalczył w końcówce roku o szansę. Zarówno Jose Kante, jak i Jarosława Niezgodę bardzo cenię. Obaj dostaną szansę gry, ale zobaczymy, w jakim wymiarze czasowym - powiedzial szkoleniowiec Legii.

- Naszą motywacją jest chęć lepszego zaprezentowania się po porażce w Szczecinie. Kielczanie zdobyli siedem punktów w trzech ostatnich spotkaniach i spodziewam się trudnego rywala, który ma pewność siebie i na pewno jest w lepszej dyspozycji niż miesiąc temu. Nie możemy też powiedzieć, że jedna przegrana coś dla nas zmienia. Pierwsza okazja rewanżu będzie w sobotę i chcemy temu podołać, mając za sobą pięć wygranych w sześciu spotkaniach. W Koronie widzę kilka ciekawych indywidualności: Kovacević, Papadopulos, Cebula. Dobrze prezentuje się także skrzydłowy z Argentyny. Kielczanie mogą wrócić na prostą, mają odpowiednią jakość, by tak się stało. Mamy jednak swoje cele do realizacji i chcemy wygrać. Szykujemy się do trudnego meczu z dobrym przeciwnikiem. Przypomniano mi teraz Partizana i… mam wciąż pewien ból głowy po tym spotkaniu. Miletić? Nie znam go bardzo dobrze, ale na pewno ma plusa za przeszłość w Partizanie - dodał trener "Wojskowych". 

- Nie chcę po meczu w Szczecinie wygłaszać mów i generalizować, ale w rywalizacji z Pogonią było nieco zamierzonego działania i fauli, zwłaszcza w kierunku Luquinhasa. Sędzia czasami po pierwszym przekroczeniu przepisów widzi, gdzie to zmierza. Nie rozumiem czasem, że nie pokazuje się kartki, tylko rozmawia z zawodnikiem, jeśli sytuacja jest ewidentna i zasługuje na napomnienie. Czasami też musimy być bardziej agresywni. Nie namówimy Brazylijczyka, by faulował, bo to na nim najczęściej odgwizdywane są przewinienia. Jest też różnica pomiędzy faulem a faulem, bo są takie z premedytacją, jak i takie, będące częścią walki o piłkę - powiedział.

- Początek w Koronie był dla mnie lekki, bo w żaden sposób nie byłem obciążony jakąkolwiek presją czy wymaganiami - pełniłem rolę asystenta. Pamiętam ten okres, jako bardzo pozytywne poznawanie się z zawodem. Poczułem wtedy, że to coś, co wciąż chcę robić. Potem trafiłem do Legii i do dziś tu jestem, co napełnia mnie zadowoleniem. Koronę zawsze będę miło wspominał, także za czasy zawodnicze, bo jakiś pozytywny ślad udało się pozostawić. Mam przesłanki, że w Kielcach to doceniają - wspominał Vuković. 

QUIZ Co wiesz o Aleksandarze Vukoviciu?

Komentarze (99)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
bardzo mi się podoba gra Legii pod Twoją wodzą, wdrażaj Polaków do składu
Dobra, ale przejdźmy od słów do czynów.
Korona ostatnio troszkę odżyła, Vuko ma racje, nie wolno nikogo lekceważyć.
Jak skuteczność nie będzie nawalać, to powinien być dobry mecz z miłym zakończeniem.
Witam,oddam dwa bilety na mecz z Koroną (darmo) 511-709-886
Major
 • 2 / 6
Kolejne madrosci kolegi parsiflapa))) Kolego,co Ty cpasz? Ty jeszcze kojarzysz,ze to forum kibicow Legii???

Parsiflap 0 / 2
Hitler musiał wywołać wojnę nawet gdyby tego nie chciał. Niemógł w nieskończoność utrzymywać gospodarczej prosperity w oparciu o zbrojenia - produkcja armat zamiast masła. To doprowadziłoby wcześniej czy później do gospodarczego kryzysu. Kłania się tu sztucznie napędzana hossa budowlana w Hiszpanii, gdy budowano hektarami mieszkania licząc na wciąż nowych nabywców...z kosmosu. I pierdut wsio.
Kto normalny siedzi o 3:00 nad ranem w necie tylko po to, by leczyć własne kompleksy? Użytkownik NaszczaŁ.

Wtrąciłem własne 3 grosze do toczącej się dyskusji,przedstawiając problem z innej perspektywy...ekonomicznej. Większość konfliktów, wojen o ile nie wszystkie, ma podłoże gospodarcze. Ekonomia rozdaje karty w tej grze, ale o wiedzę, nawet elementarną, w tej materii usera NaszczaŁa nie podejrzewam.

Aktywność o 3 nad ranem...posada ciecia w stróżówce. Nie dziwi nic.
Porucznik
 • 1 / 0
z jednej strony się zgadzam bo tu możemy na różne tematy mówić i sam zacząłem chyba tamtą dyskusję z drugiej nie obrażaj proszę ludzi pracujących na nocki - sam tak pracuje , i też w swoim życiu byłem "cieciem w stróżówce". różne są koleje losów ludzkich. praca na nocki jest ciężka dużo ludzi w ogóle sobie nie wyobraża jej
Ten facet ciągle obraża mnie i wielu innych, w tym zawodników i byłych trenerów, wypuszcza fake newsy i moje słowa były skierowane tylko do niego i tak powinny być odbierane. Nie było moją intencją obrażanie innych pracujących w tym zawodzie.
Major
 • 0 / 7
Panie Vuković tylko bez Gvilli w pierwszym składzie a najlepiej nie brać go do meczowej 18tki bo i tak nie ma z niego żadnego pożytku a tylko pomaga rywalom pokazał to mecz z widzewem.
Chlopczyk i jego tata siedza smutni na kanapie. przed wlasnie wylaczonym telewizorem.
Mama, duza baba, mowi: "na mecz Legi sie zgodzilam, ale o zadnej dogrywce nie bylo mowy"
(via Raczkowski)
Porucznik
 • 4 / 7
Boże Vuko to jest tylko mecz z Koroną Kielce która za pół roku spadnie z hukiem z tej gównianej ligi a Ty się do Piłsudzkiego odwołujesz. Co będzie dalej? Przed rewanżem z Pogonią czy inną Cracovią jeżeli utrzymają się na szczycie będziesz śpiewał " Nie lękajcie się, nie lękajcie się, otwórzcie drziw Chrystusowi"?

Ale luz generalnie ta bałkańska ekspresja może się podobać. Wiadomo zgadzamy się chyba wszyscy, no chyba że są tutaj na forum zadekowani komuniści , że gdyby żył Piłsudzki, wojna inaczej by poszła. Niemcy go na swój sposób szanowali. Myślę że by nie doszło do tego wszystkiego do czego doszło. Bez niego byliśmy za słabi. Nie wiem jak ale on by to ogarnął. Kimś takim był na skalę miasta , nie kraju niestety, Starzyński. Natomiast ci którzy de facto mieli od Naszej strony wpływ, czyli Beck - był za słaby, nie liczył się z nim nikt niestety. za giętki. A o Śmigłym Rydzu nawet szkoda mówić. tchórz i idiota niestety.
Porucznik
 • 1 / 3
swoją drogą Beck i Śmigły to byli uczniowie Piłsudzkiego, ale wybitnie niepojętni. Becka mi na swój sposób szkoda, bo zgryzoty i rozczarowania go zgryzły już w wieku 50 lat.
Hitler musiał wywołać wojnę nawet gdyby tego nie chciał. Niemógł w nieskończoność utrzymywać gospodarczej prosperity w oparciu o zbrojenia - produkcja armat zamiast masła. To doprowadziłoby wcześniej czy później do gospodarczego kryzysu. Kłania się tu sztucznie napędzana hossa budowlana w Hiszpanii, gdy budowano hektarami mieszkania licząc na wciąż nowych nabywców...z kosmosu. I pierdut wsio.
Istnieją uzasadnione podejrzenia, że amerykańska inwazja na Afganistan miała na celu rozkręcenie gospodarki przez zwiększonà produkcję zbrojeniowa. Ameryka była pogrążona w gospodarczej stagnacji a giełdowe indeksy szorowały po dnie
Jest: "niemógł" a powinno być: nie mógł. Nie z czasownikami piszemy oddzielnie.
Porucznik
 • 1 / 3
no nie było możliwośći tego uniknąć. Niestety. wszystkie teorie zawiązywane obecnie, o jakichś możliwych sojuszach Polski z NIemcami w latach 30tych są z kosmosu wzięte. Niemcy chcieli wojny, arli do wojny, uparli się na wojnę, żyli tylko wojną. i co by Beck czy ktokolwiek inny nie zrobił, i tak wojna by była. Myślę że gdyby żył Piłsudzki, wojny by nie było. nie potrafię tego uzasadnić ale z Nim byśmy sobie poradzili.

Wszystko się sprzysięgło przeciwko Nam. cieszmy sie że nie żyjemy w tamtej Polsce. Śmierć Piłsudzkiego 4 lata przed wojną, a dalej....są teorię że Pan Bóg zapomniał wtedy o świecie a Hitler był wysłannikiem diabła. Przecież ile on zamachów na siebie przeszedł to można tylko jakimś cudem wytłumaczyć. dotyczy to Warszawy bezpośrednio, bo żylibyśmy w starej urokliwej Warszawie, nie tej zbudowanej przez komunistów gdyby powiódł się zamach z 20 lipca. który tylko jakimś niewytłumaczalnym fatum nie doszedł do skutku.
~Szacunek dla trenera Magiery.
 • 1 / 0
A ja uważam że Piłsudski nie dałby sobie rady... Nie wychował następcy , a prawdziwą elitę rozwalił bo musiał być kult wodza (miejsca uosobnienia w berezie kartkuskiej) .. Tak na serio politycznie był słaby , wojskowo trochę lepszy, ale i tak nie zaplanował cudu nad Wisłą (plan wymyślił gen.Rozwadowski.... )
~Szacunek dla trenera Magiery.
 • 1 / 0
A stan państwa był odpowiedzialny Piłsudski i za wiele nie zrobił...
Generał broni
 • 2 / 4
" a Ty się do Piłsudzkiego odwołujesz"
Zanim się zabierzesz do rozprawiania o historii, to najpierw naucz się nazwisk postaci historycznych.
PiłZudZki może?
Kolego, przede wszystkim to mógł być najpierw pakt Ribbentrop-Beck. A tak poza tym przeczytaj książkę o tym samym tytule. Mnóstwo faktów. Polecam.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Jeśli Rozwadowski wymyślił plan pokonania bolszewików w 1920 to Saganowski bierze odpowiedzialność za wyniki Legii. Dość już tych bzdur. Ile można ich słuchać, zwłaszcza gdy brakuje elementarnych argumentów? A ponieważ ich brakuje i tutaj, w poście powyżej, ja nie będę poświęcał czasu, by te mity obalać po ran enty. Dość zadać sobie jedno pytanie - odwracając sprawę (to jak ćwiczenie w matematyce) - czy gdyby Polska przegrała wojnę z bolszewicką Rosją, odpowiedzialność przypisanoby Rozwadowskiemu, czy Piłsudskiemu? No właśnie.
Bardzo dobrze, że Vuko przypomina o genialnej taktyce Runjaica polegającej na elimimowaniu legijnego zespołu napędowego - Martins i Luquinhas - za pomocą brutalnych fauli na dzień dobry, by odebrać im ochotę do gry. To zupełnie tak jak Widzew na Ł3 wiosną 1993 gdy w bardzo ważnym meczu w zmaganiach o mistrzostwo postanowił brutalnie załatwić w pierwszej połowie mózg Legii na boisku - Leszek Pisz - sądząc, że mu to pomoże wygrać z Legią.
Albo genialna taktyka "edka z fabryki kredek" w słynnym meczu Legia - Górnik 1994, gdy zabrzanie kosili naszych równo z trawą, nie majàc żadnych szans w normalnym meczu, co udowodnili nieco wcześniej przrgrywając z nami w półfinale PP 5 - 2.
Generał dywizji
 • 4 / 0
To już lepszy przykład. To co wyprawiał Mielcarski w owym dwumeczu PP naprawdę nadaje się do szkoleniowego pokazania autentycznych rzeźników, którzy dołożyli swoją cegiełkę do obrazu współczesnej Ekstraklasy - "ligi fizycznej", wymagającej. Brak szacunku do rywala, a właściwie boiskowy bandytyzm bił wtedy od niemal każdego gracza KSG. Bogu dzięki były w składzie Legii chłopaki pokroju Ratajczyka.

PS. Mocno się wtedy Górnik zdziwił, że po dwumeczu w PP spotkanie w lidze - właściwie o tytuł (w roku 1994) - zakończyło się jednak z czerwonymi kartkami. Ale mit, że to niesprawiedliwe, że spotkanie było ułożone się przyjął, bo przecież czerwona kartka się pojawiła... Dziś chyba nie ma co o tym pisać, bo kto widział, ten wie, a kto argumentów nie chce przyjąć, ten nigdy ich nie uzna, jakkolwiek można je mnożyć. A można.
Dokładnie.
Ten mecz powinien skończyć się przed czasem, tam właściwie każdy z górników zasłużył na czerwień.
Podporucznik
 • 5 / 2
Żurkowski jest do wzięcia. Młotkujcie temat, lepszej okazji nie będzie.
Generał brygady
 • 2 / 1
Już? Szybko poszło hihi

Coś ty Górnik w czarnej dupi.e jak coś to pewnie o niego powalczą a i on tam grał będzie miał pewne miejsce w składzie.
Zdaje się, że Legia pięćdziesięciu pomocników jednak nie potrzebuje.
Podporucznik
 • 2 / 2
Górnika już chyba nie stać, a Legię musi być stać na takich graczy. Mam nadzieję, że transfer Pawła Wszołka przekonał D.Mioduskiego do takich transferów. Zyskają wszyscy: klub, prezes, kibice. Zawodnika o jego charakterystyce szukamy.
Podporucznik
 • 1 / 5
@fairplay Moim zdaniem Żurkowski jest lepszy niż Martins, Cafu, Antolić i Phillips. Wielkiej różnicy nie robią na boisku, Legia na nich wiele nie zarobi, za chwilę kończą im się kontrakty
Martins i Cafu poradzili sobie w mocniejszych ligach, a Żurkowski za granicą nawet nie zaistniał.
Podporucznik
 • 1 / 2
Oczywiście, że poradzili i dlatego grają w Legii.
Major
 • 3 / 2
Cafu poradził sobie w silniejszych ligach? No tak średnio bym powiedział. Tak samo średnio radzi sobie w Ekstraklasie, w której rozegrał jedną dobrą rundę (jesienną w poprzednim sezonie) a resztę miał do zapomnienia a obecną straconą przez kontuzję (a przed kontuzją też jego gra, delikatnie mówiąc, na kolana nie rzucała).
Żurkowski w Legii to byłoby coś. Nie wiem czy to jest jednak realne chyba, że mamy na myśli wypożyczenie z rozsądną cenowo opcją wykupu.
Generał broni
 • 3 / 0
Zapłacili za niego 3,7 mln euro , w grę wchodzi tylko wypożyczenie .Jaki byłby sens komuś odbudowywać zawodnika ,no chyba że z opcją kupna ,ale byłaby na pewno zbyt wysoka dla Legii.
Pewnie cena wykupu nie będzie röwna cenie zakupu i jeżeli uznali, że nic z niego nie będzie, to kto wie? Biznes jest biznesem i jakieś tam pieniążki należy odzyskać.
Pragnę przypomnieć, że Żurkowski sprawdził się tylko w Zabrzu.
Podporucznik
 • 2 / 2
Gdyby tylko Legia podjęła rozmowy.... Na pewno tanio by nie było. Podobno mamy sprzedać Nagya, może Remy, może Majeckiego. Ryzyko małe - wszyscy wiedzą kto to. Legia powinna korzystać z takich sytuacji.
Gdy Legia szuka w ostatnich czasach zawodników z kartą w ręku, rozważania o Żurkowskim są bezprzedmiotowe, tak samo jak rozważania o wiele tańszych zawodnikach.
Ci z kartą na ręku są lepsi niż wsadzani przez managerów zawodnicy
Podporucznik
 • 0 / 0
Lepsi... I co Legia ma z takiego Rochy, Philipsa, Agry, Obradovicia. Stać klub żeby im płacić ciężkie pieniądze za siedzenie na ławie? Zarobi na nich?
Pułkownik
 • 0 / 5
LEGIO - Wygrać i wrócić na fotel LIDERA !!!
==================================
VUKO prowadź do zwycięstwa - jak nie wygramy różnicą 2-3 bramek to będę zawiedziony. Porażka lub remis LEGII nie wchodzi w grę - tylko zwycięstwo !!!

LEGIA MISTRZ !!!
Kapitan
 • 4 / 5
Panie trenerze w wyniku Pana błędów taktycznych przegraliśmy w Szczecinie....
Jedza z Lewczukiem środek a lewa Rocha i zmiana go w II pół na Karbownika.
Liczył Pan, że będziemy klepać ale trener Pogoni Pana zjadł taktycznie , bo wyszli b wysoko i z klepania nici.
Rocha powiadasz?...
Kapitan
 • 0 / 0
To jest typowy lewy obronca a Jedzą wybitnie prawonozny.
Poza tym rozbił środek obrońców.
Generał broni
 • 0 / 0
I Karbo mógłby zastąpić Novikovasa.
Tata60

Rocha jest niezły technicznie ale głowa nie nadąża, ostatnio jest jak tykająca bomba, gdy jest na boisku obawiam się czy dogramy mecz w 11. Jędza grał na LO i daje tam większy spokój. Wieteska popełnił błąd przy pierwszej bramce w Szczecinie. Ale ten duet o którym piszesz jest odpowiedzialny za kolejne 2 bramki. Wieteska za 45 minut gry miał 3 najwyższe InstatIndex w drużynie. Bardziej przychyliłbym się do zmiany o jakiej pisze LW MP. Karbownik za Novikovasa.
"Trzeba odpowiednio zareagować na to co było i pokazać się z jak najlepszej strony"...
Jakbym slyszal moja tesciowa.
Generał broni
 • 1 / 2
Vuko wspomina cztery lata w Koronie ,sądzę że zbyt łatwo Legia z niego zrezygnowała .
Nie możesz odżałować?
Generał broni
 • 1 / 1
Szanuję byłych dobrych zawodników Legii a Vuko takim był .Dziwne ?
Que???
Generał broni
 • 0 / 0
Redakcjo a redakcja?
"Prezentuje dobrą formę i trzeba tylko odpowiednie - dodał Vuković"
O co chodzi?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
„Koronę zawsze będę miło wspominał, także za czasy zawodnicze, bo jakiś pozytywny ślad udało się pozostawić. Mam przesłanki, że w Kielcach to doceniają - wspominał Vuković”.
Generał broni
 • 0 / 0
Teraz to wszystko jasne :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Też tak sądzę. :-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
(Nie żądać redakcji od redakcji)
Nie chcę się czepiać ale interpunkcja do poprawy: "W trakcie czwartkowego treningu, na boisku byli wszyscy poza Vamarą Sanogo, który trenuje indywidualnie."
Pułkownik
 • 5 / 5
Vuko nie mieszaj w to Marszałka. Ten Mąż Stanu miał na głowie ważniejsze sprawy, problemy i wątpliwości. Cytat oczywiście wspaniały ale stąpajmy poz ziemi bo jeszcze chwila i zaczniesz odnosić się do cytatów Świętych
Generał broni
 • 4 / 5
Cytaty właśnie po to są, żeby je pamiętać i się do nich odnosić, bo mają nam do przekazania coś cennego.
Marszałek Polski
 • 2 / 4
A dlaczego nie? uważasz że to jakieś kiepskie inspiracje?
Generał broni
 • 1 / 1
Skoro ten cytat Marszałka został wyeksponowany to warto korzystać z niego
Pułkownik
 • 2 / 1
jeżeli do wygrania z Koroną potrzebuje cytatów z Marszałka to co będzie przed hitem kolejki i meczem we Wrocławiu a będzie to hit kolejki tejże Ekstraklasy. Może odwoła się do Augustyna
Generał broni
 • 0 / 0
Ale ten cytat jest akurat sensowny i pasujący nawet do sportu.
Natomiast mnie denerwuje ten: "Polska to obwarzanek: kresy urodzajne, centrum – nic"
Generał broni
 • 1 / 2
"jeżeli do wygrania z Koroną potrzebuje cytatów z Marszałka to co będzie przed hitem kolejki i meczem "
Zacytuje JPII, "nie lękajcie się".
Pułkownik
 • 0 / 0
cytat oczywiście, że wspaniały podobnie jak człowiek, który go wypowiedział. Ale czy trochę nie za patetycznie ? Jeszcze chwilę i usłyszymy, że musimy "piłkarskie życie rzucić na stos... "
Generał broni
 • 0 / 0
Jeśli chodzi o ocenę Marszałka, to różne są opinie (jak zwykle zresztą).
Podporucznik
 • 0 / 0
"powiedzial przed meczem z Korona A.V. trener Korony" niezle
Oni wiedzą ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Myślałem, że to złudzenie optyczne, ale rzeczywiście tak napisano:
„Nie na tym, co będzie za tydzień - powiedział przed meczem z Koroną Aleksandar Vuković, trener Korony Kielce”.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Oj tam, oj tam :-)))
Generał dywizji
 • 5 / 1
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska". Miło że Vuko docenił słowa Piłsudskiego. Akurat dziś rocznica Nocy Listopadowej - nieprzypadkowo też to właśnie w rocznicę wybuchu powstania, w 1918 roku, Piłsudski wprowadzał się jako Tymczasowy Naczelnik Państwa do Belwederu (a atakiem na Belweder w 1830 roku zaczęło się powstanie listopadowe - urzędował tam wielki książę rosyjski Konstanty Romanow). Wypadałoby ową rocznicę, właściwie dwie, uczcić jutro zwycięstwem - było nie było - na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Generał broni
 • 1 / 0
Ktoś rypnął minusa. Ciekawe co się nie spodobało w powyższym komentarzu?
Weź nie świruj, weź się... przyznaj
Generał dywizji
 • 1 / 0
Zawsze uważałem, że tu pełno ślepców. Nie wiedzą co klikają.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Może chodzi o to że Noc Listopadowa miała miejsce w 1830 roku?
Generał dywizji
 • 0 / 0
alaryk,
nigdzie nie napisałem, że bylo inaczej :)
~August
 • 1 / 7
Oglądałem mecz z Pogonią. Dobrze, że był transmitowany w TVP bo dzięki temu każdy mógł zobaczyć jacy jesteście słabi.
I taki to pożyje... mecz w otwartej tv, Internet w kafejce, pół godziny ale zawsze to coś, czego chcieć więcej? Piątek, lekcje odrobisz w niedziele. Życie jak w Madrycie...
A abonament rtv mama płaci, że oglądasz?
PS. Dziękujemy, że oglądasz dzięki takim jak ty rośnie oglądalność Legii :)
Generał dywizji
 • 1 / 0
Guciu ciiiiii. To była zmyła. Żeby wszyscy myśleli, że my słabi. A jutro d..pę Wam rozszarpiemy. Jak Wiśle. Albo lepiej. Nie bój nic!
Generał broni
 • 3 / 0
Gdyby nie TVP nic byś w życiu nie zobaczył.
Generał broni
 • 0 / 0
Komedia ;-D
Dajcie już mu spokój.