Amanda Moura Pietrzak
fot. Marcin Szymczyk

Amanda Moura Pietrzak: Marzymy o Lidze Mistrzów

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: sport.fakt.pl

06.01.2024 13:13

(akt. 06.01.2024 13:29)

Amanda Moura Pietrzak jest aktywną zawodniczką, a od poprzedniego sezonu także koordynatorką projektu Legia Ladies. – To moja praca na co dzień. Wspieram drużynę, również w obszarach komercyjnych. Działam ze sponsorami i partnerami, organizuję wydarzenia. Chcemy grać w Ekstralidze – mówiła Brazylijka w rozmowie z "Faktem".

– Marzymy o Lidze Mistrzów. Najważniejsze jest jednak to, żeby pomagać w popularyzacji piłki dziewczyn. Mamy drużyny od U-9 do seniorek. Dbamy o to, żeby te dziewczyny miały fachowy sztab trenerski i dostęp do dobrych boisk.

– Po czterech latach w Atletico Mineiro pojawiła się szansa, żeby występować w Stanach. Dostałam stypendium i grałam dla University of Bridgeport. To było niesamowite doświadczenie, bo poza piłką uczyłam się, zdobyłam dyplom MBA z zarządzania. Właśnie na studiach poznałam obecnego męża. Przez miłość przeprowadziłam się do Polski.

Całą rozmowę z Amandą Mourą Pietrzak można przeczytać w serwisie sport.fakt.pl.

Polecamy

Komentarze (8)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.