Amp Futbol Ekstraklasa: Wygrana i porażka na zakończenie turnieju

25.04.2021 12:59

(akt. 26.04.2021 13:25)

Dwa zwycięstwa, remis i porażka - to bilans ampfutbolistów Legii Warszawa po inauguracyjnym turnieju Amp Futbol Ekstraklasy sezonu 2021. Stołeczny klub zdobył łącznie siedem punktów. Turniej, z kompletem 12 "oczek", wygrali zawodnicy Wisły Kraków.

Legioniści, podczas pierwszego dnia inauguracyjnego turnieju Amp Futbol Ekstraklasy sezonu 2021, rozegrali dwa mecze. Najpierw zremisowali 1:1 z Kuloodpornymi, a potem wygrał 4:0 z Wartą Poznań. Relacje dostępne są TUTAJ. W niedzielę stołeczny klub mierzył się z Widzewem Łódź i Wisłą Kraków.

W 10. minucie legioniści objęli prowadzenie w meczu z Widzewem. Zawodnij Legii zbiegł do lewej strony boiska, uderzył w kierunku dalszego słupka i pokonał bramkarza. Potem padło drugie trafienia dla "Wojskowych". Jakub Kożuch dograł z rzutu rożnego do Bartosza Łastowskiego, który sprytnie minął rywala i oddał strzał przy dalszym słupku. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W końcówce pierwszej połowy warszawiacy mieli rzut wolny. Łastowski wycofał piłkę do nadbiegającego Kożucha, który strzelił gola (mocne, płaskie trafienie z dystansu).

Po zmianie stron stołeczny klub zdobył jeszcze sześć bramek! W 26. minucie Legia wykorzystała nieudana wybicie bramkarza. Futbolówka spadłą pod nogi Łastowskiego, który przelobował Mateusza Kowalczyka. Chwilę później było już 5:0! Łastowski kapitalnie wypatrzył Mateusza Sadłowskiego, który skierował piłkę do siatki. Legioniści szybko podwyższyli rezultat. Sadłowski pojawił się po lewej stronie boiska i zagrał wzdłuż pola karnego. Do piłki, na dalszym słupku, dopadł Adrian Stanecki, który dopełnił formalności z bliskiej odległości. W 32. minucie padło siódme trafienie dla stołecznej drużyny. Jurij Susz zagrał do Sadłowskiego, który umieścił piłkę w pustej siatce (golkiper Widzewa wyszedł z bramki). Potem "Wojskowi" otrzymali rzut karny, który na bramkę (po dobitce) zamienił sfaulowany chwilę wcześniej Susz. Wynik spotkania ustalił Anatoli Medvediuk, który wykończył dośrodkowanie Sadłowskiego z lewego skrzydła w pole karne.

Legia Warszawa – Widzew Łódź 9:0 (3:0)

Łastowski (10. min., 15. min., 26. min.), Kożuch (20. min.), Sadłowski (28. min., 32. min.), Stanecki (29. min.), Susz (35. min. – k.), Medvediuk (40. min.)

W końcówce pierwszej połowy legioniści podkręcili tempo, wykreowali dwie groźne sytuacje, ale bramkarz Wisły popisał się udanymi interwencjami. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej części gry tempo spotkania wzrosło, obie drużyny kreowały akcje w ofensywie. W 35. minucie Wisła objęła prowadzenie. Kamil Grygiel oddał płaski strzał zza pola karnego, piłka odbiła się od bramkarza Legii i wpadła do siatki. Ostatecznie, zespół z Krakowa wygrał 1:0.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:0 (0:0)