Mahir Emreli

Azerbejdżan przegrał z Portugalią, występ Emrelego

07.09.2021 19:48

(akt. 07.09.2021 20:10)

Mahir Emreli wystąpił w reprezentacji Azerbejdżanu, która przegrała u siebie 0:3 z Portugalią w eliminacjach mistrzostw świata. Zawodnik Legii Warszawa rywalizował do 62. minuty.

W pierwszej części gry Mahir Emreli często poruszał się w okolicach/na wysokości koła środkowego. Gdy Azerowie wymieniali się podaniami na swojej połowie, to gracz Legii był obecny na 30.-40. metrze od własnej bramki. Gdy Portugalia konstruowała akcje, to 24-latek pojawiał się na 20.-30. metrze od bramki gospodarzy, starał się pomagać w odbiorze, a także zamykać przyjezdnym linie podań. Poza tym, pokazywał się do gry (również na małej przestrzeni). W jednej z akcji został osaczony przez dwóch Portugalczyków i stracił piłkę na własnej połowie, goście zabrali się wówczas do kontry, ale w ostatniej chwili futbolówkę poza boisko wybił Hojjat Haghverdi. W 28. minucie legionista, będąc naciskanym przez dwóch rywali, dopadł do prostopadłego podania, znalazł się po prawej stronie pola karnego, zagrał wzdłuż boiska, ale piłkę przechwycił przeciwnik. Przed przerwą dobrze opanował górne podanie przy narożniku "szesnastki", zastawił się, lecz szybko doskoczyło do niego dwóch-trzech Portugalczyków, którzy odzyskali piłkę.

Tuż po zmianie stron goście ruszyli z akcją, lecz Emreli powstrzymał rozpędzonego rywala na 18. metrze. Kilka chwil później znów dobrze popracował w obronie i przechwycił piłkę we własnym polu karnym. Nie miał właściwie żadnej sytuacji strzeleckiej, ale to dlatego, że grę prowadziła Portugalia, a gospodarze w dużej mierze się bronili. Piłkarz Legii rywalizował do 62. minuty, został zmieniony przez Turala Bayramova.

Emreli nie miał przypisanej konkretnej pozycji na murawie. W pierwszych 35 minutach biegał głównie za plecami Namiqa Alasgarova, najbardziej wysuniętego wówczas piłkarza w zespole, z kolei w końcówce pierwszej połowy pojawił się na szpicy. Na początku drugiej połowy grał natomiast na prawym skrzydle.

Azerbejdżan – Portugalia 0:3 (0:2)

B. Silva (26. min.), A. Silva (31. min.), Jota (75. min.)

Azerbejdżan: Magomedaliyev - Badalov, Haghverdi, Salahli (77' Sadikhov) - Huseynov, Makhmudov, Garayev (46’ Nuriev), Khalilzada (46’Ghorbani) – Alasgarov, Emreli (62’ Bayramov), Ozobić (62’ Mustafayev)

Portugalia (skład wyjściowy): Patricio – Cancelo, Dias, Pepe, Guerreiro – Moutinho, Palhinha, Fernandes – Jota, A. Silva, B. Silva.