Bartosch Gaul
fot. Marcin Szymczyk

Bartosch Gaul: Chcemy sprawić niespodziankę w meczu z Legią

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Górnik Zabrze

02.03.2023 19:00

(akt. 03.03.2023 01:15)

– Czuć, że zawodnicy cieszą się na mecz z Legią. Wiemy, ile biletów już się sprzedało, w sobotni wieczór będzie fajna atmosfera – mówił na czwartkowej konferencji prasowej, przed spotkaniem z "Wojskowymi" (4.03, godz. 20:00), w 23. kolejce PKO Ekstraklasy, trener Górnika Zabrze, Bartosch Gaul.

Atmosfera po wygranej ze Stalą w Mielcu (1:0 – red.) jest dobra, chcemy dalej punktować, lecz niełatwo obiecywać przełamanie. Pracujemy, liczymy, że będzie lepiej i pójdziemy w odpowiednim kierunku. Wiemy, że wcześniejsze spotkanie z Rakowem (porażka 0:2 – red.) okazało się dla nas lekcją, ale pamiętamy też, w jakiej byliśmy sytuacji, nastroju. Z dołka wychodzi się powoli, a nie od razu, po jednym zwycięstwie.

Chcemy odpowiednio wykorzystać nadchodzący, sobotni wieczór, mecz u siebie, z Legią. Pragniemy połączyć wszystkie, pozytywne elementy, by nie powtórzyć wydarzeń z rywalizacji z Rakowem sprzed 2 tygodni.

W tym sezonie Górnik tylko 2 razy wygrał w Zabrzu w lidze. – Czy w najbliższej kolejce jest szansa na poprawę statystyk? Oczywiście, tym bardziej po ostatnim zwycięstwie. Co tydzień patrzę na ekstraklasę i zawsze dochodzi do jakiejś niespodzianki. Wierzymy, że w sobotę możemy ją sprawić. Chcemy się u siebie przełamać. Wiemy, jakie znaczenie ma to spotkanie dla kibiców – dodał Gaul.

Josue? Słyszałem, że w Polsce pojawiło się chyba określenie "dać mu plaster". Wiadomo, że naszym zadaniem będzie go "wygasić", gdyż to kluczowy, bardzo wartościowy zawodnik Legii. Rozważamy różne rozwiązania – czy będzie to w formie indywidualnej, czy w kolektywie, to zobaczymy, nie chcę zdradzać.

Polecamy

Komentarze (75)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.