Bartosz Kapustka: Jestem szczęśliwy, dziękuję Legii za zaufanie

Maciej Ziółkowski

Źródło: legia.com

14-01-2022 / 21:03

(akt. 14-01-2022 / 22:12)

Potwierdziło się to, o czym informowaliśmy jako pierwsi. Legia Warszawa skorzystała z opcji zawartej w kontrakcie Bartosza Kapustki i jednostronnie przedłużyła umowę z 25-letnim pomocnikiem do końca czerwca 2023 roku.

Fot. Mateusz Kostrzewa / legia.com

– To logiczna decyzja, Bartosz Kapustka zasłużył sobie na przedłużenie kontraktu. Przed kontuzją był jednym z najważniejszych zawodników w naszej kadrze. Wierzymy w jego umiejętności i jesteśmy przekonani, że w pełni zdrowia będzie miał tę samą jakość. Liczymy na pomoc Bartka w powrocie na miejsce, które powinien zajmować taki klub jak Legia – mówił dyrektor sportowy "Wojskowych", Jacek Zieliński.

– Jestem szczęśliwy i bardzo doceniam ten ruch ze strony klubu. Mam nadzieję, a wręcz przekonanie, że obie strony na tym skorzystają. Dla mnie to nie jest łatwy moment przez kontuzję, tym bardziej dziękuję klubowi za zaufanie. Wierzę, że jeszcze wiele pięknych momentów przeżyję w Warszawie – opowiadał Bartosz Kapustka.

"Kapi" zerwał więzadło krzyżowe przednie w meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Florą Tallinn (21 lipca 2021 roku), kiedy celebrował strzelonego gola. W czasie zabiegu wyczyszczono mu także łąkotkę, co sprawi, że pauza będzie nieco dłuższa. W piątek, 14 stycznia, środkowy pomocnik dotarł na obóz legionistów w Dubaju i będzie kontynuował proces rehabilitacji. Kiedy wróci do gry? Szacowano, że przerwa potrwa 8-9 miesięcy od doznania urazu, czyli do kwietnia. 

Relacje z przygotowań Legii do rundy wiosennej - informacje, foto i wideo

Komentarze (19)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Major
  • 0 / 0
Oby wrócił do formy, a nawet lepszej.
Bardzo dobre posunięcie Klubu.W niedalekiej przyszłości należy rozważyć nową umowę. Kapi wracaj szybko do zdrowia i odpowiedniej formy.
Marszałek Polski
  • 2 / 0
Kapustka nie ukrywa, że chciałby jeszcze wrócić do jednej z lig zachodnich, a także znaleźć się znow w orbicie zainteresowań selekcjonera reprezentacji Polski. Z pewnością będzie mocno na to pracował, na czym Legia może bardzo skorzystać. Jeśli osiągnie wysoką formę, dobrze byłoby podpisać z nim w odpowiednim czasie następną umowę, by później wziąć za niego duże pieniądze - inaczej w grudniu, tj. na pół roku przed końcem umowy z Legią, Kapustka będzie mógł już rozglądać się za następnym klubem. Ale kluczowa okaże się ostatecznie dyspozycja Bartka. Byłoby idealnie, gdyby imponował formą już latem i został w Warszawie nie tylko przez sezon 2022/2023, lecz z pół roku dłużej, aby pomóc jeszcze drużynie w przyszłorocznych europejskich pucharach (nie zapominając, że wciąż jest też szansa na tę najbliższą edycję). A potem, już jako 27-latek, raczej zechce opuścić Łazienkowską - trzeba się z tym liczyć.

Fundamentem powyższego scenariusza będzie jednak zdrowie Kapustki. Jeśli ono dopisze, to i zawodnik, i klub (sportowo oraz finansowo) powinien sporo zyskać, a o to przecież obu stronom oraz kibicom Legii chodzi.
Tylko się nie zezłomuj znowu.
Generał dywizji
  • 1 / 1
Można by rzec, że mamy drugi transfer - polak, młody, dobry.
Zdrowia i powodzenia Kapi!
Dokładnie :)
I już masz trzy transfery do klubu tej zimy - Sokolowski, Rosołek i Kapustka :)
Bartek....nie kazdy mógl wcześniej liczyć na taki gest.
A wiec duzo zdrowia i jak najszybciej na boisko !
Generał brygady
  • 0 / 0
Nie każdy. Chociaż taka decyzja wydaje się naturalna, a nawet oczywista. Ale nie dla każdego dyrektora sportowego, niestety.
Dobry ruch. Wracaj Bartek "na pokład"jak najszybciej.
Pułkownik
  • 0 / 2
Powinny być jeszcze szczegóły za ile.
Pułkownik
  • 0 / 0
Czy dobrze rozumiem, że jednostronnie to znaczy na zasadach, na jakich konktrakt był podpisany? Tj. bez obniżania wynagrodzenia po powrocie (nie licząc oczywiście odpowiednich klauzuli na czas kontuzji). Jeśli tak, dobry ruch w przypadku człowieka z zasadami, bo taki potrafi się odwdzięczyć.
~L
  • 0 / 0
Na pewno Kapustką przy takim jednostronnym przedłużeniu ma zapewnione co najmniej takie same warunki jeśli chodzi o pensje i premie jak miał dotychczas.
Też jestem szczęśliwy
Moment jego kontuzji to jak dotąd kluczowy moment tego sezonu.

Problem w tym, ze przez wiele tygodni DWOCH OKIENEK TRANSFEROWYCH nie zrobiono nic by zminimalizować skutki tego wydarzenia.
Generał broni
  • 0 / 0
BARTEK DUŻO ZDROWIA ŻYCZĘ I FORMY !!!
=====================
TYLKO LEGIA !!!
Porucznik
  • 0 / 0
Zdrówka Bartek i szybkiego powrotu jesteś potrzebny Legii
Super! Jeden z lepszych zawodników sprowadzonych przez Legię w ostatnich latach. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia.
Major
  • 4 / 0
Zdrowiej łap formę i jako lider drużyny za pół roku wygrywaj nam mecze!
Kapi, teraz Ty daj klubowi coś od siebie i nie uciekaj przy pierwszej możliwej okazji.