Burmistrz Ostródy apeluje do Bońka. "Zawsze był pan wzorem"

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Twitter

25-05-2020 / 17:02

(akt. 25-05-2020 / 17:08)

Zbigniew Michalak, Burmistrz Ostródy, wysłał apel do Zbigniewa Bońka w kontekście sytuacji Sokoła Ostróda, Legii II Warszawa i trzeciej ligi. – Wierzę w Pańską mądrość i uczciwość, która zwłaszcza w kontekście ofensywy medialnej klubu o wiele większego i bardziej wpływowego niż Sokół Ostróda, może stać się ostatecznym czynnikiem decydującym – napisał Michalak. Część jego apelu opublikował na "Twitterze" sam prezes PZPN.

Część apelu Burmistrza Ostródy do Zbigniewa Bońka (pisownia oryginalna):

– Z podziwem i szacunkiem śledziłem Pańską karierę, zawsze był Pan wzorem i przykładem piłkarza kompletnego i grającego w duchu fair play. Nie inaczej również postrzegam Pańską misję w strukturach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Gorąco wierzę w to, że nie ulegnie Pan medialnej presji i jako nie tylko osoba stojąca na czele PZPN, ale również jako orędownik ducha fair play i wychowania młodzieży przez sport nie pozwoli Pan na to, by decyzja Zarządu WMZPN została zmieniona. Wierzę, że Pański autorytet oraz silna pozycja w strukturach i środowisku piłkarskim pozwolą zakończyć powstały spór sprawiedliwie i w oparciu o fakty, a nie doniesienia i apele medialne. Wierzę w Pańską mądrość i uczciwość, która zwłaszcza w kontekście ofensywy medialnej klubu o wiele większego i bardziej wpływowego niż Sokół Ostróda, może stać się ostatecznym czynnikiem decydującym o przyszłości wielu ludzi związanych z wywalczonym na boisku sukcesem – brzmi część pisma Zbigniewa Michalaka, burmistrza Ostródy.

 

Komentarze (96)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podporucznik
 • 0 / 0
Ale gra na emocjach!!!!
~Sprawiedliwy
 • 2 / 0
Przepis mówi, że żeby uznać cały sezon za rozegrany musi być rozegrane conajmniej połowę sezonu. Co to oznacza? Rozegranie pezez każdą z drużyn minimum 17 meczy, czy to że każda drużyna rozegrała minimum jeden mecz z każdym przeciwnikiem. Ja uważam że to drugie. Przy takim założeniu albo sezon uznaje się za nieodbyty albo dogrywamy 1 mecz i można sezon zakończyć z tabelą po jego rozegraniu.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
— A to kto?
— To jest Kotas, sir.
— To wiem. Jak się nazywa?
— Właśnie tak. Kotas, dyrektor Kotas.
— A jego burmistrz?
— Też Kotas, sir.
Space balls
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Odpowiedź prawidłowa.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
– Użyj Kotasa!
– Nie mogę. Jestem burmistrzem!
– Burmistrz to lipa, bywają lepsi na szrocie. Kotas jest w tobie!
Co zrobić, kiedy obawiasz się, że na decyzję o jakimś sporze będą miały wpływ naciski i presja?
To banalnie proste! Sam takowe wywierasz!
Generał brygady
 • 2 / 0
To się nasłuchają piłkarze sokola - mistrza przy stole....
Kapitan
 • 2 / 0
Dziwny zbieg okoliczności. Burmistrz też kotas.
Po kądzieli może, no bo przecież nie po kotasie, znaczy nie po mieczu... :-D
Generał brygady
 • 0 / 0
Klan kootasów - popularna dynastia, która opanowała politykę.
~dobrytowar
 • 2 / 0
Albo gramy mecz zaległy, albo anulować całą tę grupę i nie przyznawać żadnych awansów. W końcu nie wszyscy mają taką samą ilość rozegranych spotkań.
hahaha...kto na kim wywiera presje? ;)
A wiec burmistrzem a nie gra.
fairplay / jz166

Oni mają tyle wspólnego z fairplay co ty;)
Podpułkownik
 • 2 / 0
Jak dojdzie to sytuacji ze trzeba rozegrać mecz to zaraz sie okaze ze część drużyny z Ostródy będzie zarażona...
Nawet jak 2 liga się zacznie to piłkarze jeszcze ze Śląska nie wrócą i sami będą apelować o przełożenie meczów.
Podpułkownik
 • 1 / 2
Jeszcze jajeczka do polizania... haha
Ładna wazelina...
Widać że Bońkowi pasuje takie pompowanie.
Ale mimo wszystko powinien twardo powiedzieć: dopóki liczba meczów się nie będzie zgadzała nie ma mowy o sprawiedliwym awansie. Drużyny muszą zagrać bezpośredni mecz, bo taki się nie odbył. Jestem Prezesem i bez takiej sprawiedliwości jestem gotów ustąpić z pełnionej funkcji. Zależy mi na sprawiedliwości, a nie na sprawiedliwości tylko dla maluczkich.
Kapitan
 • 0 / 0
Poezja ale rudy za nami nie przepada dlaczego ma nam pomóc?
Wazelina nie wystarczy, musi jeszcze wejsc.
KWPmar, jak to rudy, z przekory ;)
A tak naprawdę napisałem wyżej dlaczego. Bo jest Prezesem PZPN. Całej polskiej piłki.
Ledarg, Stiborius,
Pewnie ulubioną płytą tego burmistrza była/jest płyta Bon Jovi - Slippery when wet :-D
Stiborius,
wazelina nie wystarczy? Przecież Kotas będzie się wpychał na bank! :-)
Kapitan
 • 0 / 0
Napisałeś dlaczego powinien nam pomóc ;) ja odnosiłem się do stanu faktycznego, w tym przypadku do systemu amoralnego Ziutka. Człowiek tego typu nam nie pomoże chociaż fakt powinien.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A ja przypuszczałem, że burmistrza „You Are the Sunshine of My Life” tak natchnęło...
A za karę łódki w Ostróda yacht nie kupię :)
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Dziwne. Coś jakby wiernopoddańczy list urzędnika VII kategorii do cara.
Porucznik
 • 0 / 0
100/100 , zaorałeś :D
Marszałek Polski
 • 6 / 1
"sukces wywalczony na boisku"... sorry misiu aly my was na boisku nie widzieliśmy, także nie fanzol (przy akompaniamencie wyjących karetek)
Marszałek Polski
 • 7 / 0
"Gorąco wierzę w to, że nie ulegnie Pan medialnej presji i jako nie tylko osoba stojąca na czele PZPN, ale również jako orędownik ducha fair play i wychowania młodzieży przez sport nie pozwoli Pan na to, by decyzja Zarządu WMZPN została zmieniona. "

Co za gnojek bez krzty honoru, on się chyba sam nie słyszy. I jeszcze te "duchy fair play" - on w ogóle rozumie ten termin?
Porucznik
 • 0 / 0
Co wymagasz od "Ducha fair playa"? Jemu się odwaga z odważnikiem pomyliła. Swoją drogą, mogli nas ugotować to i to zrobili, nic nowego pod słońcem. Mam tylko nadzieję, że ten klubik trafi się w PP i będzie im można piłkę nożną wybić z głowy raz na zawsze. Jakieś takie 15-0? To będzie najlepsza zemsta, bo w zmianę decyzji WMZPN ani w jakiś ruch PZPN po prostu nie wierzę.
Ależ ten przekaz jest żenujący. Jakim trzeba być gostkiem żeby się zniżać do tego poziomu. Jeszcze powinien dołączyć zdjęcie chorej matki z domu opieki i dołączyć dopisek, ze mamusia tez by chciała by Pan Prezes podjął mądrą decyzje do jakiej predestynuje go jego jakże wspaniała kariera i zrozumienie dla małych ośrodków piłkarskich, które z pewnością w swoim jakże dobrym sercu nosi.
"Maciej Iwański
@IwanskiMaciej
·
24 maj
Awans 2 klubów we wszystkich grupach i mecz, ale z Sokołem AL o awans jednej z drużyn - takie coś usłyszałem

Ciekawe jak to się rozstrzygnie. Daj Boże sportowo."

To nie byłoby złe rozwiązanie , Sokół AŁ przynajmniej wyszedłby na boisko...
Generał
 • 4 / 0
Przecież to by była jeszcze większa bzdura. Na jakiej podstawie Sokół AŁ miałby grać jakieś spotkanie??? Skoro oni mają rozegrane 19 spotkań,a tzw. baraży nie przewiduje żaden regulamin. Rozwiązanie tego burdelu jaki powstał jest banalnie prosty do rozwiązania i to nawet z FAIR PLAY i nie wiem po co dalej kombinować???
Rozegrać zaległy mecz bo czasu na przygotowanie jest od cholery, a jak nie chcą zagrać i odmawiają boiskowego rozegrania to wtedy walkower.
Ciekawe rozegranie z tego względu że Sokół Ostróda nigdy już chyba nie wyjdzie na boisko i nie ma szans na rozegranie tego meczu. Bedzie walkower to zaraz płacz bo to biedna drużyna nie zdążyła sie pozbierać i jeszcze te karetki dalej im wyją w głowach... Dodatkowo ktoś tu pisał że nie można awansować Legii z 3 miejsca bo jest jeszcze Aleksandrów ( według mnie absolutnie bezpodstawnie brany pod uwage ale jednak). Zawsze uważałem że Sokół Ostróda (pomimo tych żenujących wywiadów) zasługuje na awans ale tylko i wyłącznie w parze z Legią. I teraz krótka analiza co sie dzieje w innych grupach.

Grupa 4- Awans 2 drużyn już zaklepany. Motor i Hutnik
Grupa 3- Sląsk II i dodatkowo Polonia Bytom
Grupa 2- KKS Kalisz i dodatkowo Radunia Stężyca

W żadnej z tych grup nie ma kontrowersji, wszystkie kluby rozegrały taką samą ilość meczów, różnice w punktach też są. 2 z nich dostaną awans gratisie? OK, ja nie mam nic przeciwko, wolę żeby ktoś skorzystał niż stracił.

I teraz wracamy do grupy 1. Ostróda ma pierwsze miejsce, ok niech ma. Boją się rozegrać mecz ale jednak te pierwsze miejsce zajmują. Skoro nikt nie chce awansować Legii z 3 miejsca bo co na to powie Aleksandrów...to OK zagrajmy o awans mecz z nimi. Awans 8 drużyn do 2 ligi, liczba parzysta więc to też duże ułatwienie w ustalaniu terminarzu.
Generał
 • 1 / 0
Rozumiem twój punkt widzenia, ale ja sie z tym nie zgadzam tak samo jak ze sprawą tego, że pzpn doprowadził do całego tego burdelu i bezprawnego precedensu awansując Hutnik, który faktycznie powinien awansować, oraz motor który dostał awans bezprawnie. Z innych grup powinien awansować tylko 1-sze miejsca. Zaś z naszej grupy jak pisałem czasu dla sokoła jest sporo bo nie ma pospiechu rozgrywania tego zaległego meczu spokojnie można go rozegrać albo 27-28 czerwca albo nawet tydzień później, a jak odmawiają gry to walkower. Będzie płacz anty(L)??? Jezu, a kiedy go nie ma gdy chodzi o nas???
Zobaczymy jak pzpn z tego wybrnie. jedno wiem na pewno Legia będzie walczyć o awans jak nie na boisku czego chcemy, to w ostateczności w sądzie.
Rozumiem i szanuje. Obawiam sie ze podjecie decyzji będzie trwać jeszcze conajmniej 2 tygodnie żeby kompletnie uniemożliwić rozegranie meczu bo WMZPN już zapowiedział że to potrwa bo odwołanie jest bardzo długie...
Marszałek Polski
 • 3 / 1
— Mają rozmach, skuṛwisyny...
Panowie, jedyna rada to bojkotujemy Ostródę. Namawiajmy znajomych, przyjaciół, rodzinę żeby nie jechali na urlop do Ostródy. Może ktoś zorganizuje grupę na Facebooku?
To jakiś musiałby być objaw masochizmu jechać na urlop do Ostródy:)
Kapitan
 • 1 / 0
Zgodzę się świrek jednakże są na tym świecie (tym centralnym również), którzy cenią disko trzasko a z tego ostróda słynie
Może koledzy nie wiedza, ale Ostróda jest bardzo ładnie położona nad jeziorem Drwęckim. Początek ma tam trasa wycieczkowa niemieckim kanałem Ostróda - Elbląg. To miejscowość turystyczna, a Polacy jeżdżą na urlop nie tylko na Bora Bora.
Kapitan
 • 1 / 0
Sylwek są dużo ładniej położone miejscowości na oryginalnych mazurach i nie trzeba jechać do ostródy żeby uświadczyć malowniczego krajobrazu. Zresztą nawet okolice Brodnicy w kuj pom są ładbnejsze. Nie trzeba narażać się na koncerty Zenka grane z każdego auta tubylców i amfiteatru
Kotas na Weszło równie mocno lizał odbyt Bońkowi. Widocznie tym z Ostródy nie przeszkadzają brązowe języki.
Ludzie z Ostródy ustanawiają nowe rekordy żenady.
Dobrze grają skurczybyki ;) podliz pełną parą, każdy i kto może, dobra taktyka.
Boniek jaki jest taki jest, ale takie nadmierne podlizywanie i słodzenie też potrafi rozróżnić.
Kapitan
 • 0 / 0
Co nie zmienia faktu, że to nic nie zmieni. Rudy i tak nam dogryzie z satysfakcją
Wywalczyli na boisku? No, wyborny żart.
Co za mendy, chcą lewego awansu bez honoru a pieprzą o fair play.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Panie Burmistrzu, no piknie awans prawie w kieszeni. Mam tylko malutka prośbę, nie becz Pan jak trzeba będzie wspomagać budżet drugoligowego klubu.
Bo Rzeszów kosztuje...;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Hulajnogą tylko 500 kilometrów.
Manekin,
hulajnogą do Warszawy jeżdżą, Rzeszów to inna bajka :-)
Kapitan
 • 0 / 0
Ledarg - fakt, słyszałem od kolegi, że za mieszkanie w centrum dał 500zł/m2 i dwie kozy. W ostrodzie nie każdego stać na dwie kozy...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Śnieżne Podkarpacie?
KWP,
studia w Rzeszowie kończyłem;-)
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Wszyst fajnie ale mogliby się nie powoływać na.cair play i ducha gry bo to czysta hipokryzja.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Fair Play*
Major
 • 0 / 0
Nawet w dupe po palcu wchodzi aby tylko do drugiej ligi wejść......
Robią co mogą, bo feta już pewnie w planach na wakacje.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
https://ostrodaonline.pl/wiadomosci/5400-ruszyla-procedura-referendum-za-odwolaniem-burmistrza-ostrody.html

http://www.ostrodanews.pl/spoleczenstwo/zbigniew-michalak-klamal-mozliwe-zawiadomienie-do-prokuratury-ze-strony-wojta/
Myślałem, że trwa kampania prezydencka, a nie samorządowa. I jeszcze, żeby tak bez wazeliny jak jakiś Kotas
Panie burmistrzu - zasady fair play dotyczą rozstrzygania spraw awans na boisku a nie przy zielonym stoliku. Tym tekstem sam Pan chce wywrzeć nacisk na prezesa Bońka i jeszcze wytyka Pan dokładnie to samo Legii.
Rozegranie jednego meczu nawet 30 czerwca to żaden problem.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zaraz wójtowie i sołtysi zaczną pisać.
Przy okazji co ma do trzeciej ligi i meczu Legia - Sokół prezydent Ostródy?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czy tam burmistrz
Pan burmistrz w swoim apelu piszę o medialnej presji ze strony Legii a tymczasem ze strony Sokoła to już chyba 4 czy 5 wypowiedz (wywiad, wpis, oświadczenia itp.). Zabawne jakimi hipokrytami są ludzie w tej Ostródzie. Tak bardzo boją się porażki, że nie chcą grać.
Ktoś tu jeszcze zamierza bronić apolityczności futbolu???
No,to, teraz czas na list pierwszego obywatela Warszawy do pana prezesa Bońka.
Warszawa nie potrzebuje rozpaczliwych listów, żeby się rozwijać.
Ale podniosłoby to temperaturę sporu na linii Legia - Ostróda.
Major
 • 2 / 1
prezes to nie musi do Bonka pisać wystarczy że każe..... to nawet konstytucję zmienią a co dopiero przepisy pzpn....... Tylko on ma gdzieś piłkę nożną...... co innego walki byków lub pokaz kotów
Ech mój sąsiad niestety
Jaki prezes?
Panie Burmistrzu, może Pan ubić niezły interes finansowy na rozegraniu zaległego meczu.Tak, tak i to nie jest pomyłka z mojej strony. Sprawa osiągneła taki poziom medialny, że będzie bardzo wielu zainteresowanych transmisją wydarzenia, a i sponsorzy bardzo chętnie skorzystają z okazji zaistnienia przy tak szerokim audytorium, na jakie możnaby liczyć, no i nie za darmo, rzecz jasna. Nie bez znaczenia jest ogólnopolska promocja miasta. A wynik meczu nie jest z góry przesądzony, to w końcu tylko jeden mecz, a Pana klubowi wystarczy remis do awansu.
Major
 • 0 / 2
Tylko wie że przegrają...... a to zmienia punkt siedzenia
Jest: "możnaby", a powinno:można by
Generał broni
 • 6 / 2
Jakie to są dzbany to się w głowie nie mieści. Ostróda staje się synonimem buractwa i mentalnej wsi. Mam dla nich rozwiązanie, niech zlikwidują ten swój żałosny klubik i przerzucą się na e-sport, a normalny futbol niech zostawią profesjonalistom.
Kapitan
 • 1 / 0
Czego się kolega spodziewał po stolicy disko trzasko?
Niesamowite ....

Poziom włażenia w dupe: VERY HARD!
Ja bym to określił mianem aktu desperacji pierwszego obywatela Ostródy.
biorą Bońka pod pic ale jedyne wyjście to jest rozegranie zaległego meczu i żadne biadolenie ostródy nie powinno mieć żadnego znaczenia tylko mecz może rostrzygnąć awans do drugiej ligi
Sierżant
 • 6 / 0
Czytajac to wychodzi ze pan burmistrz chce rozegrania meczu zaległego,:D:D
Generał broni
 • 10 / 0
Panie burmistrzu, Sokół nie wywalczył awansu na boisku, a przy "zielonym stoliku", subiektywną decyzją WMZPN.
A ja pomyślałem, że kolega przed chwilą wyszedł z lasu i nie bardzo wie, o czym My - Kibice Legii tak sobie rozstrząsamy.
~mietek
 • 1 / 0
@LeChuck: Gdyby anulowali wyniki z trzech ostatnich rozegranych kolejek i uznali za końcową tabelę po 16 kolejkach - gdy WSZYSTKIE drużyny miały rozegrane tyle samo meczów, to w porządku. Jest sprawiedliwie. Ale teraz to jest po prostu zielony stolik jak za najlepszych czasów złodzieja Kuleszy.

Swoją drogą - czy oni tam w Ostródzie startują w jakimś konkursie na najbardziej żenującą wypowiedź?
No to użyję organu,o którym było wspomniane i tak: mnie, ParsifaLowi, to wydaje się, że rozegranie jednego meczu mniej od 16 - stu pozostałych klubów przez Legię ma bardzo istotny wpływ na końcowy kształt tabeli i nie ma nic wspólnego z fair play i przekreśla lub co najmniej wypacza sens rywalizacji sportowej.
Nie istnieją żadne przeszkody, poza sokołowym strachem przed porażką na boisku, na drodze do rozegrania zaległego meczu, którego Legia nie musi wcale wygrać. Tak na marginesie, to będzie rozegrany baraż między dwoma innymi klubami z innej klasy rozgrywkowej o awans.Polecam wpis Boras 44.
No i okazało się że cały ten eltemiak to słoik z Ostródy:)
Porucznik
 • 0 / 2
@mietek: Gdyby anulowali wyniki z trzech ostatnich rozegranych kolejek i uznali za końcową tabelę po 16 kolejkach - gdy WSZYSTKIE drużyny miały rozegrane tyle samo meczów, to w porządku. Jest sprawiedliwie. Ale teraz to jest po prostu zielony stolik jak za najlepszych czasów złodzieja Kuleszy.

Nic by to nie zmieniło, bo Ostróda, jak i Legia II, mają jeden mecz mniej, a decyzja o zakończeniu sezonu dotyczy wszystkich.
Generał
 • 7 / 0
Burmistrz Ostródy uwaga DOMAGA się od Bońka Fair Play, kqutasy grac nie chcą gdzie to Fair Play??? To jest jakaś zbiorowa hipokryzja. Jak Boniek nie chce się doszczętnie ośmieszyć to mecz MUSI zostać rozegrany i tyle.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Wg nicj zgodne z duchem gry i zasadami fair Play jest nie rozgrywanie meczu i awansowanie ich bo akurat są na pierwszym miejscu
Generał broni
 • 8 / 0
Jeszcze tylko brakuje opinii księdza z miejscowej parafii. Cała Ostróda postanowiła zabłysnąć elokwencją.
Zastanawiam się tylko czy burmistrz wie ile będą kosztowały pensje zawodników (bo trzeba się wzmocnić), mieszkania dla przyjezdnych zawodników, no i podróże do Rzeszowa o których wspominał ten Kotas? Czy Ostródę stać na tak wysoko poziom rozgrywkowy? Przecież Kotas kilka razy wspominał jak skromne mają środki w klubie.
I dyrektora szpitala zakaźnego, to byłby znaczący głos...