Jakub Waliszewski

Źródło:

18.07.2021 09:00

(akt. 17.07.2021 16:47)

Omonia Nikozja wygrała Superpuchar Cypru, Henrik Ojamaa zagra przeciwko Legii, a Dinamo Batumi z Vamarą Sanogo w składzie pewnie awansowało do 2. rundy el. Ligi Konferencji. Co słychać u byłych legionistów?

Zwycięstwo Omonii w Superpucharze

Omonia Nikozja wygrała w Superpucharze Cypru z Anorthosisem Famaugusta. O końcowym triumfie zdecydowały rzuty karne. Dla Henninga Berga jest to drugie trofeum, odkąd prowadzi zespół ze stolicy Cypru. Wcześniej zdobył z "Koniczynami" mistrzostwo kraju. Omonia rozpocznie swoje zmagania w europejskich pucharach od 2. rundy el. Ligi Mistrzów, a jej rywalem będzie Dinamo Zagrzeb. Mistrz Chorwacji wyeliminował w poprzedniej rundzie islandzki Valur.

Asysta Ojamy

Flora Tallin pewnie pokonała Hibernians w meczu rewanżowym 3:0. Asystę przy trzecim golu miał Henrik Ojamaa. Były piłkarz Legii podał piłkę do Stena Reinkorta, który przebiegł z nią kilkanaście metrów i pokonał bramkarza po strzale w lewy, dolny róg bramki. Flora wygrała w dwumeczu 5:0 i awansowała do 2. rundy el. Ligi Mistrzów, w której zmierzy się z Legią.

Gol Sanogo

Vamara Sanogo strzelił swojego pierwszego gola w sezonie 2021/2022. Francuz zdobył bramkę w meczu eliminacji Ligi Konferencji przeciwko Tre Penne. Giorgi Zaria podał z lewej strony w pole karne, a Sanogo przyjął sobie piłkę i momentalnie uderzył w prawy róg obok bezradnego bramkarza. W następnej rundzie Dinamo Batumi zagra z BATE Borysów.

Porażka po dogrywce

Po emocjonującym meczu Borac Banja Luka odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrz Bośni i Hercegowiny przegrał pierwszy mecz 1:3, jednak w rewanżu zdołał odrobić stratę dwóch bramek. Wynik spotkania otworzył Stojan Vranjes. 34-latek wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i pokonał bramkarza po mocnym uderzeniu głową. Po 90 minutach było 2:0 i o awansie zdecydowała dogrywka. Decydującego gola strzelił w 118. minucie Alexandru Chipciu, dzięki czemu do kolejnej rundy awansował zespół z Rumunii.

Awans Ulsan Hyundai

Ulsan Hyundai wygrał wszystkie mecze w fazie grupowej azjatyckiej Ligi Mistrzów i awansował do 1/8 finału, w której zagra z japońskim Kawasaki Frontale. W ostatnim meczu fazy grupowej "Tygrysy" wygrały 2:0 z Pathum United. Do siatki trafiali Kim Min-Jun i Waleri Kazaiszwili. Gruzin efektownie minął obrońcę i strzelił swojego 3. gola w tej edycji AFC Champions League.