Jakub Waliszewski

Źródło:

15.07.2020 11:00

(akt. 15.07.2020 17:18)

Sebastian Szymański zagrał swój pierwszy mecz po wyleczeniu się z koronawirusa, Thibault Moulin miał asystę, a MKE Ankaragucu z trójką Polaków w składzie pokonało tureckiego giganta. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Debiut Niezgody

Jarosław Niezgoda doczekał się swojego pierwszego występu w barwach Portland Timbers. 25-latek pojawił się na murawie w 80. minucie meczu przeciwko Los Angeles Galaxy. W tym czasie nie miał okazji do zdobycia bramki, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Drwali" 2:1.

Szymański wraca do gry

Sebastian Szymański po raz pierwszy pojawił się na boisku po tym, jak pokonał koronawirusa. 21-latek wszedł na ostatnie 22 minuty meczu przeciwko Krylja Sowietow Samara. Reprezentant Polski zagrał w tym sezonie w 22 meczach, strzelił gola i miał asystę.

Asysta Moulin

W meczu 32. kolejki greckiej Super League AO Ksanti przegrało na własnym stadionie z Asterasem Tripolis 1:2. Asystę przy honorowym trafieniu dla drużyny "Pionierów" zaliczył Thibault Moulin. Były zawodnik Legii dośrodkował piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Christosa Lisgarasa, który po mocnym uderzeniu pokonał bramkarza rywali. Francuz wystąpił w tym sezonie w 11 meczach, na swoim koncie ma jedną asystę.

Ankaragucu lepsze od Galatasaray

W minionej kolejce tureckiej Super Lig MKE Ankaragucu sensacyjnie wygrało z Galatasaray 1:0. W pierwszym składzie drużyny "Serc" znalazło się aż trzech byłych zawodników Legii. Cały mecz rozegrali Michał Pazdan oraz Daniel Łukasik, natomiast Konrad Michalak opuścił boisko w doliczonym czasie gry. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Ankaragucu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i wciąż ma matematyczne szanse na utrzymanie. Jeśli drużyna nie zdoła się jednak utrzymać, to Pazdan prawdopodobnie zmieni klub. - Ja mam tak skonstruowaną umowę, że mogę ją rozwiązać po spadku. Nie chciałbym grać w drugiej lidze tureckiej, umówmy się - mówił w programie "Misja Futbol" Pazdan. - Chciałbym jednak zostać w Turcji, bo odpowiada mi ta liga, przyzwyczaiłem się do niej, mam wyrobione nazwisko. Nie powinno być problemu - dodał reprezentant Polski.

MS| MKE Ankaragücümüz 1 - 0 Galatasaray

Post udostępniony przez MKE Ankaragücü (@ankaragucu)

Asysta Grosickiego

W środę, 8 lipca, West Bromwich Albion wygrał z Derby County 2:0. "The Baggies" objęli prowadzenie już w 11. minucie za sprawą Grady'ego Diangany. Kamil Grosicki zagrał świetne prostopadłe podanie do Diangany, który minął bramkarza "The Rams" i wpakował piłkę do pustej bramki. "Grosik" zagrał w tym sezonie w 39 meczach, w których strzelił 8 goli i miał 7 asyst.