Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

01.07.2022 09:00

(akt. 30.06.2022 17:13)

Jarosław Niezgoda ustrzelił dublet, Arvydas Novikovas zmienił klub, a Henning Berg został trenerem Pafos FC. Co słychać u byłych zawodników i trenerów Legii?

Dublet Niezgody

Jarosław Niezgoda strzelił dwa gole w meczu MLS przeciwko Colorado Rapids (3:0). Najpierw trafił do siatki w 54. minucie. Wbiegł między dwóch obrońców, przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i sfinalizował akcję mocnym strzałem w środek bramki. Na strzelenie drugiego gola potrzebował zaledwie sześć minut. Eryk Williamson dograł piłkę w pole bramkowe, a Niezgoda pokonał bramkarza po uderzeniu z najbliższej odległości. Dla 27-latka było to piąte trafienie w tym sezonie MLS.

Novikovas zmienił klub

Arvydas Novikovas nie jest już piłkarzem Erzurumsporu, jednak wciąż będzie występował w drugiej lidze tureckiej. Litwin przeniósł się do Samsunsporu, który poprzedni sezon zakończył na 7. miejscu. Z nową drużyną związał się dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Berg trenerem Pafos FC

Henning Berg nadal będzie pracował na Cyprze. Po odejściu z Omonii Nikozja zdecydował się przyjąć propozycję poprowadzenia Pafos FC. Klub z zachodniego wybrzeża Cypru zakończył poprzednie rozgrywki na 6. miejscu. Warto dodać, że asystentem Norwega będzie były piłkarz m.in. Pogoni Szczecin, Kazimierz Sokołowski. Kontrakt Berga będzie obowiązywał do końca maja 2024 roku.

Agra piłkarzem Boavista FC

Salvador Agra został nowym zawodnikiem Boavista FC. Portugalczyk podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku. Poprzedni sezon spędził w Tondeli, dla której zagrał 40 spotkań, strzelił 7 goli i miał tyle samo asyst.

Asysta Ojamy

W 18. kolejce ligi estońskiej Flora Tallinn wygrała z Parnu JK Varnus aż 6:1. Przy szóstej bramce asystował Henrik Ojamaa. Byłł piłkarz Legii podciął piłkę nad linią obrony do Martina Millera, który bez większych problemów pokonał bramkarza. Ojamaa zagrał w tym sezonie 14 meczów, strzelił 2 gole i 5 razy asystował przy trafieniach kolegów z drużyny.