Jakub Waliszewski

Źródło:

11.06.2020 10:00

(akt. 11.06.2020 11:33)

Michał Żyro strzelił dwa gole, Nemanja Nikolić przełamał niemoc strzelecką, a Hildeberto miał asystę w meczu ligowym. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Dublet Żyry

W 23. kolejce Fortuna 1. liga Stal Mielec wygrała z Miedzią Legnica 2:1. "Biało-Niebiescy" dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 10. minucie meczu objęli prowadzenie po trafieniu Michała Żyry. Piłkę z prawej strony dośrodkował Bartosz Nowak, a były zawodnik Legii zdobył bramkę po strzale głową. Na odpowiedź Miedzi nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie, po wątpliwym zagraniu ręką byłego gracza Legii, sędzia wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Marquitos. Piłkarze Stali nie zamierzali składać broni i ruszyli do kolejnych ataków. W końcówce pierwszej połowy do rzutu wolnego podszedł Żyro i precyzyjnym strzałem w prawy róg trafił do siatki. Dla 27-letniego pomocnika był to trzeci gol w obecnym sezonie. Warto nadmienić, że Mateusz Żyro otrzymał dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę w 70 minucie meczu. Zaś były zawodnik Legii, Grzegorz Tomasiewicz pojawił się na murawie w 64. minucie spotkania i miał swoją szansę na gola. Jednak piłka po jego strzale na dalszy słupek nieznacznie minęła bramkę Miedzi. Wypożyczony z Legii do Miedzi Kacper Kostorz tym razem bez gola, a Łukasz Załuska nie miał wiele do powiedzenia przy obu straconych golach.

Gol Nikolicia

W sobotę, 6 czerwca, Fehervar FC pokonał na własnym stadionie Kisvarda 2:0. Autorem drugiego trafienia był Nemanja Nikolić. W 87. minucie Funsho Bamgboye przeprowadził indywidualną akcję prawą stroną i podał do niepilnowanego Nikolicia, który bez problemu wpakował futbolówkę do bramki. Węgier przełamał tym samym swoją strzelecką niemoc, która trwała od czterech spotkań.

Asysta Hildeberto

W meczu 25. kolejki portugalskiej Primeira Liga Maritimo zremisowało z Vitorią Setubal 1:1. Asystę przy golu dla "Os Sadinos" zaliczył Hildeberto Pereira. "Berto" przeprowadził dobrą akcję prawą flanką, zagrał piłkę do Heldera Guedesa, a ten pokonał bramkarza strzałem z najbliższej odległości. Na 9 kolejek przed końcem rozgrywek Vitoria ma 10 pkt. przewagi nad strefą spadkową.

Krótki występ Masłowskiego

W 27. kolejce chorwackiej Prva hrvatska nogometna liga Slaven Belupo zremisował bezbramkowo z HNK Gorica. Michał Masłowski pojawił się na murawie w 77. minucie i zastąpił Anthonego Kalika. Jak dotąd "Masło" wystąpił w 17. meczach ligowych, w których strzelił dwa gole.

23 minuty Kulenovicia

Sandro Kulenović rozegrał 23 minuty w meczu pomiędzy Varazdin a Dinamem Zagrzeb. Młody Chorwat nie wniósł jednak wiele do ofensywy "Niebieskich". W 89. minucie otrzymał także żółtą kartkę. W obecnym sezonie pełni najczęściej rolę rezerwowego, gdyż przegrywa walkę o miejsce w składzie z Bruno Petkoviciem. Kulenović zagrał w 8 meczach, jak na razie nie strzelił gola.