Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

05.01.2021 12:00

(akt. 05.01.2021 20:28)

Wladimer Dwaliszwili ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej, Daniel Łukasik strzelił gola dla Ankaragucu, a Krystian Bielik prezentuje znakomitą formę. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Dwaliszwili kończy karierę

Wladimer Dwaliszwili postanowił zakończyć karierę piłkarską w wieku 34 lat. Gruzin występował w aż dwunastu klubach i sześciu krajach. Do Legii trafił z Polonii Warszawa w 2013 roku. W koszulce z "eLką" na piersi wystąpił w 51 meczach, w których strzelił 21 goli i miał 5 asyst. Z Legią zdobył dwa mistrzostwa kraju i Puchar Polski. Najwięcej meczów zagrał w zespole Maccabi Haifa, z którym w sezonie 2009/2010 rywalizował w Lidze Mistrzów. - Postanowiłem zakończyć karierę jakieś 3 miesiące temu. Każdy podejmuje taką decyzję indywidualnie. Niektórzy grają do 40 roku życia, niektórzy do 30 lat. Fizycznie prawdopodobnie dałbym radę, ale nie miałem już motywacji. „Podjąłem już ostateczną decyzję. Cieszę się, że jestem w zespole i spróbuję wykorzystać swoje doświadczenie i pomóc Dinamo Batumi osiągnąć jego cele. Resztę pokaże czas, co i jak się skończy - mówił w rozmowie z popsport.com. Dwaliszwili został niedawno nowym dyrektorem sportowym w drużynie Dinamo Batumi.

Gol Łukasika

W 16. kolejce tureckiej Super Lig MKE Ankaragucu wygrało 3:1 z Yeni Malatyaspor. Wynik meczu otworzył już w 4. minucie Daniel Łukasik. Joseph Paintsil dograł w pole karne, piłkę przed siebie odbił bramkarz gości, a następne dopadł do niej Łukasik, który mocnym uderzenim umieścił futbolówkę w bramce. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Ankaragucu stanęli przed znakomitą szansą do podwyższenia prowadzenia. Sfaulowany w polu karnym został Paintsil i sędzia bez zastanowienia wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie umieścił ją w siatce. Rywale strzelili gola kontaktowego w 75. minucie. Benjamin Tetteh zagrał głową do Youssoufa Ndayishimiye, który z największą łatwością pokonał Ricardo. Wynik spotkania ustalił w 88. minucie Torgeir Borven. Saba Lobjanidze wrzucił piłkę w pole karne, a Norweg uciekł obrońcy i trafił do siatki po strzale z bliskiej odległości. Drużyna "Serc" zajmuje obecnie 18. miejsce w tabeli i traci punkt do miejsca dającego utrzymanie.

Świetna forma Bielika

Krystian Bielik prezentuje znakomitą formę odkąd wrócił do składu Derby County po wyleczeniu kontuzji. Polak imponował w ostatnich meczach rozegraniem piłki i skutecznością w odbiorze. - W ostatnich tygodniach jest fantastyczny. Na starcie w Anglii było mu trudno, ponieważ drużyna była w trakcie sezonu i w trudnym położeniu. Zaaklimatyzowanie się w nowej lidze oraz środowisku może zająć trochę czasu, ale widzimy prawdziwą poprawę w jego grze - mówił Wayne Rooney, trener Derby.

Prijović bohaterem półfinału

Al Ittihad awansowało do finału Arabskiej Ligi Mistrzów dzięki wygranej z Al Shabab 2:1. Bramkę na wagę awansu zdobył w doliczonym czasie gry Aleksandar Prijović. Fahad Al Muwallad podał piłkę do niepilnowanego reprezentanta Serbii, który z największym spokojem trafił do siatki. "Tygrysy" zagrają w finale ze zwycięzcą meczu El Ismaily - Raja Casablanca. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Egiptu 1:0.