Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

17.03.2021 09:00

(akt. 17.03.2021 00:18)

Bruno Mezenga zdobył hat-tricka, Łukasz Fabiański przedłużył kontrakt z West Hamem, a Michał Kucharczyk zdobył zwycięską bramkę dla Pogoni Szczecin. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Hat-trick Bruno Mezengi

W 3. kolejce Campeonato Paulista Ferroviaria wygrała z Botafogo SP aż 5:0. Wynik spotkania otworzył już w 4. minucie Bruno Mezenga. Brazylijczyk przyjął sobie piłkę w polu karnym i pokonał bramkarza po strzale w prawy, dolny róg bramki. Były piłkarz Legii podwyższył prowadzenie kilkanaście minut później. Mateus Diogo dośrodkował piłkę wprost na głowę Mezengi, który sprytnie uciekł obróncom i z łatwością umieścił futbolówkę w siatce. W 44. minucie było już 3:0 dla Ferroviarii. Felipe Marques wrzucił piłkę idealnie pod nogi Mezengi, którym sfinalizował akcję technicznym strzałem w prawy róg. 32-latek zagrał w czterech meczach i strzelił cztery gole.

Fabiański przedłużył kontrakt

Łukasz Fabiański przedłużył kontrakt z West Hamem do 2022 roku. Polak jest piłkarzem "Młotów" od czerwca 2018 roku. Jak dotąd zagrał w 91 spotkaniach i 23 razy zachował czyste konto.

Zwycięski gol

W 21. kolejce PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała z Pogonią Szczecin 0:1. Jedyną bramkę dla "Portowców" zdobył Michał Kucharczyk. 29-latek wykorzystał złe ustawienie obrońców i pokonał Xaviera Dziekońskiego po uderzeniu w lewy róg bramki. "Kuchy" zagrał w tym sezonie w 24 meczach, strzelił cztery gole i miał dwie asysty.

Gol Dudy

W minionej kolejce Bundesligi Union Berlin pokonał na własnym stadionie FC Koeln 2:1. Jedyną bramkę dla "Kozłów" zdobył Ondrej Duda. Słowak pewnie wykorzystał rzut karny i strzelił swojego trzeciego gola w bieżących rozgrywkach.

Asysta Antolicia

W meczu 23. kolejki Saudi Professional League Damac FC zremisował z Al-Ettifaq 1:1. Asystę przy bramce dla "Rycerzy Południa" miał Domagoj Antolić. Chorwat dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Farouk Chafai i pokonał bramkarza po mocnym uderzeniu głową. Damac FC zajmuje obecnie 15. miejsce w lidze i traci siedem punktów do miejsca dającego utrzymanie.

Asysta Szwocha i bramka Wolskiego

Mateusz Szwoch i Rafał Wolski pokazali się z dobrej strony w meczu z Rakowem Częstochowa. Szwoch miał asystę przy pierwszym golu, natomiast Wolski podwyższył prowadzenie "Nafciarzy". Piłka po jego strzale odbiła się rykoszetem od nogi jednego z zawodników Rakowa i kompletnie zmyliła Dominika Holca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Awans do półfinału

W ćwierćfinale Pucharu Bośni i Hercegowiny Borac Banja Luka wygrał z Siroki Brijeg 2:0. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Stojan Vranjes. Elvis Mehanović zgrał piłkę głową do Vranjesa, który umieścił piłkę w bramce po uderzeniu z bliskiej odległości.

Parę dni później Borac Banja Luka podejmował Radnik Bijeljina w 22. kolejce ligi bośniackiej. Ponownie swoją dobrą formę udowodnił Vranjes. Piłka odbiła się przypadkowo od obrońcy i spadła pod nogi byłego piłkarza Legii, który momentalnie uderzył na bramkę i strzelił swojego jedenastego gola w tym sezonie.

Świetna forma Langila

W 26. kolejce ligi tajlandzkiej Ratchaburi wygrało z Samut Prakan City 3:1. "Smoki" wyszły na prowadzenie już w 3. minucie. Steeven Langil otrzymał dobre podanie z przed pola karnego, uderzył w kierunku bliższego słupka i trafił do siatki. 33-latek miał też asystę przy trzeciej bramce. Martynikanin dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, futbolówka minęła obrońców i trafiła pod nogi Philipa Rollera, który z zimną krwią wykorzystał okazję. Langil zagrał w tym sezonie w 26 spotkaniach, w których strzelił 6 goli i miał 11 asyst.

Debiut Kazaiszwiliego

Waleri Kazaiszwili zadebiutował w barwach Ulsan Hyundai FC. Gruzin pojawił się na boisku w 85. minucie meczu przeciwko Pohang Steelers. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Po pięciu kolejkach Ulsan zajmuje drugie miejsce w tabeli i traci dwa "oczka" do pierwszego Jeonbuk.

Dublet Brzyskiego

Chełmianka Chełm wygrała 3:1 ze Stalą Kraśnik w 24. kolejce III ligi grupy IV. Dwa gole dla Chełmianki strzelił Tomasz Brzyski. W pierwszej sytuacji oddał płaski strzał zza pola karnego i trafił w prawy, dolny róg bramki. W końcówce meczu Brzyski wykorzystał rzut karny i ustalił wynik na 3:1.