Jakub Waliszewski

Źródło: Legia.Net, Wisła Płock, Sport.pl

08.03.2023 09:00

(akt. 08.03.2023 00:48)

Iwan Triczkowski zdobył trzy bramki, Rafał Wolski przedłużył kontrakt, a Maciej Rybus ma trudny okres w Spartaku Moskwa. Co słychać u byłych legionistów?

Hat-trick Triczkowskiego

Iwan Triczkowski (AEK Larnaka) zaliczył kapitalny występ w ligowej rywalizacji z Paralimni. Jego drużyna wygrała 3:1, a on sam zdobył wszystkie 3 bramki. Strzelanie rozpoczął już w 8. minucie, kiedy skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową. Zaledwie pięć minut później popisał się świetnym uderzeniem z 25. metra i po raz drugi pokonał bramkarza. Hat-tricka skompletował w drugiej połowie, pewnie wykorzystując rzut karny. Macedończyk zagrał w tym sezonie 29 spotkań, strzelił 10 goli i miał 3 asysty.

Wolski na dłużej w Wiśle Płock

Rafał Wolski przedłużył kontrakt z Wisłą Płock. Nowa umowa 30-latka z "Nafciarzami" będzie obowiązywała do końca czerwca 2025 roku. – Cieszę się, że zostaję w Wiśle Płock. Jestem wdzięczny klubowi i kibicom za kredyt zaufania, jakim zostałem przez nich obdarzony. Dlatego od początku mojej przygody w Płocku, staram się dawać z siebie wszystko, bo czuję duże wsparcie. Jestem ofensywnym piłkarzem, który lubi atakować i kreować grę. Tutaj mogę to robić. Chcę być dalej ważną częścią układanki sztabu szkoleniowego. Powstaje tu piękny stadion i dołożę wszelkich starań, aby swoją grą pomóc go w najbliższych miesiącach wypełnić – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami.

Problemy Rybusa

Maciej Rybus nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. 33-latek stracił miejsce w reprezentacji Polski i nie pojechał na mistrzostwa świata w Katarze, a ponadto, po transferze do Spartaka Moskwa, przestał regularnie grać. Łącznie zagrał 11 meczów, strzelił 1 gola i wywalczył 1 asystę. Ostatni mecz zagrał 27 listopada w Pucharze Rosji z Zenitem Sankt Petersburg (0:0, k. 2:4). Polak nie imponuje formą, za co spada na niego wiele krytyki. Jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2024 roku, ale niewykluczone, że zmieni klub już latem tego roku.

Kontuzja Dudy

Ondrej Duda (Hellas Werona) nie dokończył rywalizacji ze Spezią Calcio. Słowak znalazł się w pierwszym składzie "Gialloblu" na to spotkanie, ale w 57. minucie opuścił boisko z powodu urazu. Na diagnozę trzeba jeszcze poczekać. Zarówno sam zawodnik, jak i wszyscy związani z Hellasem, liczą na jego szybki powrót na boisko. 28-latek zdążył zagrać jak dotąd 6 meczów na wypożyczeniu i w każdym z nich grał na dobrym poziomie.

Gol Sadiku

Armando Sadiku (Cartagena FC) przełamał niemoc strzelecką, która trwała od końcówki listopada (9 spotkań). Albańczyk trafił do siatki w meczu LaLiga2 z Ponferradiną (3:0). Były piłkarz Legii wykorzystał podanie od Jairo Izquierdo i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Dla 31-latka był to 8. gol w tym sezonie.

Asysta Medeirosa

W 23. kolejce ligi portugalskiej Sporting Braga wygrał 2:0 z Rio Ave. Przy pierwszej bramce dla "Arcybiskupów" asystował Iuri Medeiros. 28-latek znalazł się z piłką po prawej stronie pola karnego i wyłożył ją na 5. metr do niepilnowanego Brumy, który z łatwością wpakował futbolówkę do siatki. Medeiros zagrał w tym sezonie w 30 meczach, strzelił 5 goli, miał 4 asysty.

Trzy asysty i jedenastka kolejki

W minionym tygodniu trzech byłych piłkarzy Legii cieszyło się z asyst w meczach swoich drużyn. Mowa o Konradzie Matuszewskim (Warta Poznań), Januszu Golu (Arka Gdynia) oraz Grzegorzu Tomasiewiczu (Piast Gliwice).

Świetny występ ma za sobą też Ariel Mosór, który był jednym z filarów defensywy Piasta w spotkaniu ligowym ze Stalą Mielec (2:0). Dzięki dobrej grze, znalazł się w jedenastce 23. kolejki PKO Ekstraklasy.