Jakub Waliszewski

Źródło:

14.10.2020 09:00

(akt. 13.10.2020 17:32)

Thibault Moulin został piłkarzem szóstoligowej francuskiej drużyny, Arvydas Novikovas imponuje formą strzelecką, a Kamil Grosicki zdobył hat-tricka. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Moulin piłkarzem MOS Caen

Jeszcze niedawno grał z Legią w Lidze Mistrzów i strzelił gola Realowi Madryt. Teraz Thibault Moulin postanowił podpisać kontrakt z MOS Caen, czyli szóstoligowym francuskim zespołem. W klauzuli został zawarty zapis, że będzie mógł odejść z nowego zespołu, jeśli kontrakt zaoferuje mu któryś z profesjonalnych klubów. 30-latek zdążył już zadebiutować w nowych barwach. Mecz zakończył się remisem 2:2, a były zawodnik Legii był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.

Znakomita forma Novikovasa

Arvydas Novikovas potwierdził swoją świetną formę w ostatnich meczach reprezentacji Litwy. W wygranym meczu towarzyskim z Estonią udało mu się zdobyć dwie bramki, natomiast parę dni później trafił do siatki w meczu Ligi Narodów przeciwko Białorusi. Litwin ma już na swoim koncie 60 meczów w narodowej reprezentacji, dla której strzelił 10 goli i miał 3 asysty.

Hat-trick Grosickiego

Bardzo dobry występ w narodowych barwach zaliczył także Kamil Grosicki. 32-latek zdobył hat-tricka w spotkaniu towarzyskim z Finlandią. Pierwszego gola strzelił już w 9. minucie. Arkadiusz Milik przyjął piłkę w polu karnym i wystawił ją Grosickiemu, który bez namysłu uderzył na bramkę i otworzył wynik spotkania. Niecałe 10 minut później miał już na swoim koncie dwa gole. "Grosik" pokonał bramkarza po uderzeniu z ostrego kątą. W końcówce pierwszej połowy trafił do siatki po raz trzeci. Skrzydłowy wykorzystał złe wybicie Leo Vaisanena i umieścił piłkę w bramce po strzale w prawy róg. Boisko opuścił w 62. minucie, kiedy zastąpił go Rafał Pietrzak.

Gol Nikolicia

W półfinale baraży o awans do Euro 2021 Węgrzy pokonali Bułgarów 3:1. Autorem trzeciej bramki dla "Madziarzy" był Nemanja Nikolić. Piłkę z lewej strony dośrodkował Szilveszter Hangya, a "Niko" trafił do siatki po uderzeniu głową. Ostatnim przeciwnikiem Węgrów na drodzę do Mistrzostw Europy będzie Islandia.

Dublet Niezgody

W poniedziałek, 12 pażdziernika, Portland Timbers wygrało na własnym stadionie z San Jose Earthquakes 3:0. Dwa gole dla ekipy "Drwali" strzelił Jarosław Niezgoda. W pierwszej sytuacji wykorzystał idealną centrę Diego Chary, natomiast w drugiej trafił do pustej bramki po tym, jak proste błędy popełnili bramkarz i obrońca "The Quakes". Niezgoda zagrał w tym sezonie w 10 meczach i strzelił 4 gole.

Asysta Hlouska

Odkąd Adam Hlousek został wypożyczony do FC Kaiserslautern może liczyć na regularną grą. W ostatnim meczu zremisowanym 1:1 z Manheim udało mu się zaliczyć asystę. Czech wrzucił piłkę do niepilnowanego Marlona Rittera, który z zimną krwią wykorzystał okazję i uratował swojej drużynie cenny remis. Po 4. kolejkach "Czerwone Diabły" zajmują 19. miejsce z dwoma punktami na swoim koncie.