News: Aleksandar Prijović: Kto grał w Legii, nigdy jej nie zapomni

Byli legioniści. Prijović zawodnikiem meczu

Jakub Waliszewski

Źródło:

23.02.2022 09:00

(akt. 22.02.2022 16:43)

Aleksandar Prijović zaliczył znakomity występ w lidze australijskiej, Mahir Emreli zadebiutował w nowym zespole, a Carlitos zmarnował rzut karny. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Gol i dwie asysty

Aleksandar Prijović zaliczył świetny występ przeciwko Western Sydney Wanderers (3:2). Serb otworzył wynik spotkania w 27. minucie. Tomoki Imai posłał długie podanie za linię obrońców, a Prijović przelobował bramkarza i zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie. Pod koniec pierwszej połowy prowadzenie podwyższył Benjamin Garuccio. "Prijo" podał do wbiegającego w pole karne Australijczyka, który z zimną krwią wykończył akcję. W drugiej połowie Garuccio i Prijović zagrali efektowną akcję. Były piłkarz Legii wrzucił piłkę w pole karne zewnętrzną stopy, a 26-latek uderzył "skorpionem" i pokonał bramkarza. Sofascore ocenił występ Prijovicia na 9.1, co jest najwyższą notą w obu zespołach.

Debiut Emrelego

Mahir Emreli zadebiutował w barwach Dinama Zagrzeb. Azer pojawił się na boisku w 57. minucie meczu Ligi Europy przeciwko Sewilli. Nie był to jednak udany debiut. Nie oddał ani jednego strzału na bramkę Bono, miał łącznie 9 kontaktów z piłką i 5 razy stracił posiadanie. Przez Sofascore został oceniony na 6.3.

Zmarnowany rzut karny

W 24. kolejce ligi greckiej Panetolikos wygrał z Panathinaikosem 1:0. W 69. minucie świetną szansę na wyrównanie miał Carlitos. Derek Cornelius sfaulował we własnym polu karnym Frana Veleza i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Carlitos, jednak nie zdołał trafić do siatki. Znakomitym refleksem popisał się Giannis Anestis. Hiszpan strzelił w tym sezonie 11 goli i miał 4 asysty.

Porażka Celtiku, asysta Juranovicia

W 1/16 finału Ligi Konferencji Celtic przegrał z Bodo/Glimt 1:3. Przy jedynym golu dla "The Bhoys" asystował Josip Juranović. Chorwat precyzyjnie dośrodkował z prawej strony do Daizena Maedy, który uderzył tuż przy słupku. "Jura" zagrał w tym sezonie w 28 spotkaniach, strzelił 4 gole i miał asystę.

Honorowe trafienie Nikolicia

W 21. kolejce węgierskiej OTP Bank Liga MOL Fehervar FC przegrał z Ujpest FC 1:2. Bramkę dla "Vidi" zdobył w 88. minucie Nemanja Nikolić. Funsho Bamgboye podał w pole karne do Nikolicia, który przyjął sobie piłkę i momentalnie uderzył na bramkę. 34-latek strzelił już w tym sezonie 8 goli.

Asysta Bereszyńskiego

W 26. kolejce włoskiej Serie A Sampdoria wygrała na własnym stadionie z Empoli 2:0. Przy drugiej bramce dla "Blucerchiati" asystował Bartosz Bereszyński. "Bereś" miał dużo miejsca na prawej stronie boiska i wrzucił piłkę w pole karne, a Fabio Quagliarella pokonał bramkarza po uderzeniu z woleja.

Gol Novikovasa

Arvydas Novikovas strzelił gola dla BB Erzurumsporu w meczu 2. ligi tureckiej przeciwko Adanasporowi. Litwin wbiegł z piłką w pole karne i trafił w lewy, dolny róg bramki. W sezonie zagrał w 24 spotkaniach, w których zdobył 7 bramek i miał 3 asysty.

Świetny występ Łakomego

Łukasz Łakomy pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Wiślę Płock. W 59. minucie asystował przy golu Martina Dolezala, a sześć minut później sam wpisał się na listę strzelców. Za swój występ otrzymał ocenę 9.2 i znalazł się w najlepszej "11" kolejki wg Sofascore.

Gol i asysta Pasquato

W 27. kolejce włoskiej Serie C AC Trento wygrało na wyjeździe z Fiorenzuolą 2:1. Jednym z najlepszych zawodników na boisku był Cristian Pasquato. W 18. minucie popisał się dobrym, prostopadłym podaniem do Riccardo Bocalony, który minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Na początku drugiej połowy sam wpisał się na listę strzelców. Precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego i nie dał bramkarzowi szans na interwencję.

6. gol Langila

W minionej kolejce Thai League 1 Ratchaburi Mitr Phol wygrało z Chiangmai United 2:1. Bramki dla "Smoków" zdobyli Steeven Langil i Derley. Były piłkarz Legii otrzymał podanie od Derleya i trafił do siatki po strzale w lewy, dolny róg. 33-latek strzelił w tym sezonie 6 goli i miał 4 asysty.