Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

23.07.2020 05:00

(akt. 23.07.2020 01:56)

Cafu miał asystę, Radosław Majecki zadebiutował w barwach AS Monaco, a Bartosz Bereszyński pokonał własnego bramkarza. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Samobój Bereszyńskiego

Sampdoria Genua ma za sobą mieszane dni. Najpierw klub Bartosza Bereszyńskiego wygrał 3:2 z Parmą. Wynik korzystny dla ekipy Polaka, choć on sam w 40. minucie zdobył bramkę samobójczą. Inna sprawa, że dopiero druga połowa okazała się przełomowa. To wtedy Sampdoria strzeliła trzy gole. W środę "Bereś" wraz z kolegami musieli zaznać goryczy porażki w derbach. Lepsza okazała się Genoa, która wygrała 2:1, a z dobrej strony pokazał się inny Polak, Filip Jagiełło.

Drużyna Bereszyńskiego zajmuje czternaste miejsce w Serie A z dorobkiem 41 punktów w 35 spotkaniach. Teraz Sampdorię czeka mecz z potężnym rywalem. W niedzielę klub z Genui zagra z Juventusem Turyn.

Asysta Cafu

Olympiakos pokonał OFI Kreta 3:1. Asystę przy drugim trafieniu miał Cafu. Portugalczyk zagrał piłkę na prawą stronę do Lazara Randjelovicia, który przebiegł z futbolówką kilka metrów i trafił do siatki po strzale w lewy róg bramki. Cafu zagrał w tym sezonie w 9 meczach, w których strzelił gola i miał asystę. W kolejnym spotkaniu z AEK-iem Ateny, były gracz Legii nie pojawił się już na murawie.

Debiut Majeckiego

Radosław Majecki doczekał się swojego debiutu w barwach AS Monako. 20-latek pojawił się na murawie w 61. minucie towarzyskiego meczu przeciwko Cercle Brugge. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy Niko Kovaca 2:0.

Urał odpada z pucharu

Urał Jekaterynburg nie zagra w finale pucharu Rosji. "Trzmiele" przegrały na własnym boisku z FK Chimki 1:3 i w słabym stylu pożegnały się z rozgrywkami. Michał Kucharczyk przebywał na murawie do 60. minuty, kiedy zastąpił go Dmitri Efremow. "Kuchy" wystąpił w tym sezonie w 19 meczach, strzelił gola i miał asystę.

Ankaragucu spada z ligi

MKE Ankaragucu przekreśliło swoje szanse na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W przedostatniej kolejce tureckiej Super Lig drużyna "Serc" przegrała z Antalyasporem 0:1 i zmagania w sezonie 2020/2021 rozpocznie szczebel niżej. Taki obrót spraw oznacza, że z klubem pożegna się Michał Pazdan, który, jak sam podkreślał, nie jest zainteresowany grą w niższej lidze. Z klubu odejdą także Daniel Łukasik oraz Konrad Michalak, którym kończą się wypożyczenia.

Asysta Guilherme

W meczu 33. kolejki Super Lig, Trabzonspor przegrał 3:4 z Konyasporem. Przy trzecim golu dla ekipy z Trabzonu, asystę miał Guilherme. Brazylijczyk świetnie dośrodkował z prawej strony wprost pod nogi Filipa Novaka, który bez problemu pokonał golkipera rywali. "Gui" zagrał w tym sezonie w 42 meczach, strzelił 9 goli i miał 8 asyst.

Stal Mielec w Ekstraklasie

Stal Mielec wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 3:0 po dwóch trafieniach Michała Żyry oraz jednym Mateusza Maka i zapewniła sobie awans do PKO Ekstraklasy. Swój udział w tym sukcesie miał wcześniej wspomniany Żyro. Były zawodnik Legii został wypożyczony do Stali w zimowym okienku transferowym z Korony Kielce. W tym czasie zagrał w 14 meczach, w których strzelił 6 goli i miał 3 asysty. Drugi z byłych legionistów, Grzegorz Tomasiewicz, zagrał w 33 meczach, strzelił 3 gole i miał asystę.