News: Waleri Kazaiszwili: Nie tak sobie wyobrażałem pobyt w Legii

Jakub Waliszewski

Źródło:

13.04.2021 09:00

(akt. 12.04.2021 19:12)

Waleri Kazaiszwili ma za sobą znakomite występy w barwach Ulsan Hyundai, Thibault Moulin strzelił gola z rzutu rożnego, a Nemanja Nikolić zdobył dwie bramki w meczu ligowym. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Świetna forma Kazaiszwiliego

Waleri Kazaiszwili szybko stał się ważnym zawodnikiem Ulsan Hyundai FC. Gruzin miał duży udział w zwycięstwie "Tygrysów" z FC Seul. Najpierw przeprowadził znakomity rajd z piłką lewą stroną boiska i asystował przy golu Kim Min-Juna, a w 76. minucie sam trafił do siatki. Vako przebiegł z piłką połowę boiska i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza. Mecz zakończył się wygraną Ulsan 3:2.

Cztery dni później "Tygrysy" wygrały z Suwon FC 1:0. Wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, jednak w doliczonym czasie gry gola na wagę zwycięstwa strzelił Tae-hwan Kim. Asystę przy tym trafieniu miał Kazaiszwili. 28-latek podał piłkę w polu karnym do niepilnowanego Koreańczyka, który bez problemu umieścił ją w siatce.

Efektowny gol

Thibault Moulin strzelił swojego pierwszego gola od 2017 roku. Francuz zdobył bramkę w meczu ligi rumuńskiej przeciwko Dinamo Bukareszt. Moulin bardzo precyzyjnie uderzył piłkę z rzutu rożnego i trafił bezpośrednio do bramki. Academica Clinceni wygrała to spotkanie 3:1.

Dublet Nikolicia

W 28. kolejce ligi węgierskiej Fehervar FC wygrał z Ujpestem aż 4:0. Wynik meczu otworzył już w 8. minucie Nemanja Nikolić, który pewnie wykorzystał rzut karny. Pod koniec pierwszej połowy poprawił swój dorobek strzelecki. Budu Ziwziwadze zgrał piłkę głową, a następnie dopadł do niej Nikolić i zdobył bramkę po strzale z bliskiej odległości. "Niko" zagrał w tym sezonie w 33 meczach, strzelił 16 goli i miał 5 asyst.

Zwycięski gol Nagya

Dominik Nagy strzelił swojego pierwszego gola w barwach Honved Budapeszt. Donat Zsoter dośrodkował w pole karne i zmusił do interwencji Patrika Demjena. Ostatecznie piłka padła łupem Nagya, który uderzył lewą nogą z woleja i nie dał szans bramkarzowi rywali.

Wysoka wygrana Kajratu

W 4. kolejce ligi kazachskiej Kajrat Ałmaty wygrał 5:1 z FC Turan. Jedną z bramek dla mistrzów Kazachstanu zdobył Jose Kante. Gwinejczyk otrzymał znakomite podanie od Vagnera Love i umieścił piłkę w siatce po uderzeniu głową. Po czterech meczach Kajrat zajmuje pierwsze miejsce w lidze z dorobkiem dziesięciu punktów.

Asysta Antolicia

Po emocjonującym spotkaniu Damac FC wygrał z Al Nasr 3:2. Asystę przy pierwszym golu dla "Rycerzy Południa" miał Domagoj Antolić. Chorwat dośrodkował piłkę do Amahla Pellegrino, który pokonał bramkarza po strzale w prawy róg bramki.

Pewne zwycięstwo Gent

KAA Gent wygrało 4:0 z RSC Charleroi w 33.kolejce Jupiler Pro League. Dwa gole dla "De Buffalo" strzelił Roman Bezus, a po jednym, trafieniu dołożyli Alexandre De Bruyn i Tarik Tissoudali. Vadis Odjidja-Ofoe miał asystę przy trzecim golu. Belg podał piłkę na prawą stronę do Tissoudaliego, który zdecydował się na mocny strzał w kierunku bliższego słupka i nie dał szans na interwencję bramkarzowi. Vadis zagrał w tym sezonie w 26 meczach, zdobył dwie bramki i miał 5 asyst.

Czerwona kartka Szymańskiego

Sebastian Szymański obejrzał czerwona kartkę w meczu ligowym przeciwko Urałowi Jekaterynburg. W końcówce pierwszej połowy 21-latek otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny w środku boiska, natomiast w drugiej połowie kopnął jednego z rywali i po raz kolejny został napomniany przez arbitra, co poskutkowało przedwczesnym opuszczeniem boiska. Dynamo zremisowało z Urałem 2:2.

Asysta Karbownika

Michał Karbownik miał asystę w meczu Brighton U-23 z Southampton U-23 (3:0). Były piłkarz Legii wbiegł z piłką w pole karne, a następnie podał ją do Teddy'ego Jenksa, który z łatwością zdobył bramkę i ustalił wynik meczu na 3:0.

Niechlubna passa Koeln

W 28. kolejce Bundesligi FC Koeln przegrało z FSV Mainz 2:3. Gole dla "Kozłów" strzelili Ondrej Duda oraz Ellyes Skhiri. Słowak trafił do siatki z rzutu karnego, a Tunezyjczyk wykorzystał podanie Jonasa Hectora i zdobył bramkę po uderzeniu głową. Koeln nie wygrało żadnego z ostatnich ośmiu meczów ligowych i zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli.

Awans Lokomotiwu

Lokomotiw Moskwa wygrał z FC Soczi 3:1 i pewnie awansował do półfinału Pucharu Rosji. Przy dwóch golach dla "Parowozów" asystowali reprezentanci Polski, Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak. Kolejnym przeciwnikiem Lokomotiwu na drodze do finału będzie CSKA Moskwa. Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia.

5. gol Kucharczyka

W 24. kolejce PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała z Wisłą Płock 2:0. Wynik meczu ustalił w 65. minucie Michał Kucharczyk. 30-latek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i ze stoickim spokojem wykorzystał okazję. Był to jego 5. gol w lidze.

Brzyski bohaterem Chełmianki

Chełmianka Chełm wygrała 1:0 z Orlętami Radzyń Podlaski w 28. kolejce III ligi grupy IV. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Tomasz Brzyski. Piłka po dośrodkowaniu 39-latka z rzutu rożnego zaskoczyła bramkarza i ostatecznie przekroczyła linię bramkową. Zdaniem arbitra nie był to gol samobójczy bramkarza i trafienie zostało zapisane Brzyskiemu.