News: Trickovski i Brzyski po meczu z Club Brugge

Jakub Waliszewski

Źródło: sportowefakty.wp.pl

06.10.2021 09:00

(akt. 06.10.2021 14:15)

Iwan Triczkowski imponuje formą na początku sezonu, Raków Częstochowa chciał sprowadzić Aleksandara Prijovicia, a Jarosław Niezgoda zapewnił zwycięstwo Portland Timbers. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Świetna forma strzelecka

AEK Larnaka bardzo dobrze rozpoczął sezon 2021/2022. "Wojownicy" po pięciu meczach są na drugim miejscu i nie przegrali jeszcze żadnego spotkania. Liderem zespołu jest Iwan Triczkowski. Macedończyk zagrał jak dotąd we wszystkich meczach i w każdym z nich przynajmniej raz trafiał do siatki. W minionej kolejce ligi cypryjskiej strzelił dwa gole w starciu z Apollonem Limassol, a jego zespół wygrał 4:1. Czas spędzony w AEK-u jest zdecydowanie najlepszym momentem w karierze 34-latka. W barwach "Wojowników" zagrał 182 mecze, w których strzelił 109 goli i miał 20 asyst.

Prijović nie trafi do Rakowa

Jak poinformowały Sportowe Fakty, Raków Częstochowa chciałby zakontraktować Aleksandara Prijovicia. Sam zawodnik nie jest jednak zainteresowany tą ofertą i zastanawia się nad innymi kierunkami. Serb występował ostatnio w barwach saudyjskiego Al-Ittihad. W zespole "Tygrysów" zagrał 57 spotkań, strzelił 21 goli i miał 7 asyst.

Wejście smoka Niezgody

Jarosław Niezgoda zapewnił zwycięstwo Portland Timbers w starciu z Interem Miami. Polak pojawił się na boisku w 82. minucie przy wyniku 0:0 i kilkadziesiąt sekund później wpisał się na listę strzelców. Sebastian Blanco dośrodkował z rzutu rożnego, a Niezgoda uciekł obrońcy i głową skierował piłkę do siatki.

Gol w Lidze Konferencji

FC Basel wygrało w drugim meczu Ligi Konferencji z Kajratem Ałmaty 4:2. Gole dla Mistrzów Kazachstanu strzelali Jose Kante i Ricardo Alves. Gwinejczyk wykorzystał podanie Nebojsy Kosovicia i zdobył swoją 13. bramkę w tym sezonie. Po dwóch meczach Kajrat ma na swoim koncie jeden punkt i zajmuje 3. miejsce w grupie H.

Asysta Agry i gol Medeirosa

W 8. kolejce ligi portugalskiej Belenenses przegrało na własnym stadionie z Tondelą 0:2. Przy drugim golu dla złoto-zielonych asystował Salvador Agra. Portugalczyk podał między dwóch obrońców do wbiegającego w pole karne Jhona Murillo, który wykończył akcję płaskim strzałem przy prawym słupku.

W innym meczu Braga zremisowała 2:2 z Boavistą, a gola dla "Arcybiskupów" strzelił Iuri Medeiros. Galeno zdążył zagrać piłkę przed wychodzącym z bramki Alirezą Beiranvandem i Medeiros z łatwością trafił do siatki. Był to 4. gol Portugalczyka w tym sezonie ligowym.

8. trafienie Kazaiszwiliego

Ulsan Hyundai wygrał na wyjeździe z Suwon FC 3:0 w 33. kolejce K-League 1. Wynik spotkania otworzył w 8. minucie Waleri Kazaiszwili. Bramkarz gospodarzy złapał piłkę po podaniu od swojego obrońcy i sędzia podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym. Gruzin otrzymał podanie od Dong-Ho Jeonga i pokonał bramkarza po mocnym strzale w prawy, górny róg bramki.

Wygrana Lokomitivy, gol Kulenovicia

W 11. kolejce ligi chorwackiej Lokomotiva Zagrzeb wygrała 3:0 z NK Slaven Belupo. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis, jednak w drugiej lepsza skuteczność piłkarzy z Zagrzebia okazała się kluczowa. Najpierw do siatki trafił Silvio Gorican, a następnie wynik podwyższył Lukas Kacavenda. Kropkę nad "i" postawił w 74. minucie Sandro Kulenović. Kacavenda wykorzystał błąd obrońcy, przebiegł z piłką kilkanaście metrów i podał piłkę do Kulenovicia, który wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Honorowe trafienie Novikovasa

Avydas Novikovas zdobył bramkę w przegranym przez jego zespół 1:2 meczu MKE Ankaragucu. W doliczonym czasie gry Litwin fantastycznie uderzył z dystansu i trafił w okienko bramki. 30-latek strzelił w tym sezonie 4 gole i miał asystę.

Vranjes uratował remis

W minionej kolejce ligi bośniackiej Borac Banja Luka zremisował z Zeljeznicarem 1:1. Od 33. minuty mistrzowie Bośni i Hercegowiny przegrywali po trafieniu Petara Bojo, ale w końcówce pierwszej części bramkę wyrównującą zdobył Stojan Vranjes. 34-latek znalazł się z piłką na 16. metrze i oddał mocny strzał, który zaskoczył Josipa Bendera.

Gol Pasquato

Cristian Paquato strzelił drugiego gola w barwach AC Trento. Tym razem Włoch trafił do siatki w meczu przeciwko Mantui. Pasquato znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i ze stoickim spokojem wykończył akcję. Po siedmiu meczach jego zespół zajmuje 8. miejsce w Serie C.