Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

06.09.2023 09:00

(akt. 06.09.2023 10:39)

Mateusz Wieteska wywalczył pierwszą asystę, Łukasz Łakomy strzelił zwycięskiego gola, a Michał Kucharczyk zadebiutował w Uzbekistanie. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Asysta w debiucie

Mateusz Wieteska pokazał się z dobrej strony w debiucie w Cagliari. Na mecz z Bologną (1:2) wyszedł w pierwszym składzie i był wyróżniającym się zawodnikiem w zespole. Miał 82% celnych podań, dwa przechwyty i tyle samo wybić oraz wygrał większość pojedynków z rywalami. Warto również wspomnieć, że wszystkie jego długie podania okazały się celne, a jedno z nich zaowocowało asystą przy jedynym golu klubu z Sardynii. Sofascore ocenił jego grę na 7.2, co jest drugim najlepszym wynikiem (ex aequo z Borisem Radunoviciem) spośród wszystkich piłkarzy Cagliari.

Gol i awans do Ligi Mistrzów

Poprzedni tydzień był bardzo udany dla 22-letniego Łukasza Łakomego. We wtorek (29 sierpnia) awansował razem z Young Boys do Ligi Mistrzów, a pięć dni później zdobył pierwszą bramkę dla mistrzów Szwajcarii w meczu ligowym z Servette FC (1:0). Dopadł do piłki na 16. metrze i uderzył z woleja w prawy, dolny róg. Jak dotąd zagrał w 5 meczach, strzelił gola i miał jedną asystę.

Debiut Kucharczyka

Michał Kucharczyk zadebiutował w barwach Pachtakoru Taszkient. "Kuchy" wszedł na boisko w 84. minucie meczu ligi uzbeckiej z PFK Kyzylkum (3:2), zmieniając Azizbeka Turgunboeva. Po 18 kolejkach jego zespół jest liderem ligi z 7-punktową przewagą nad drugim Navbahorem Namangan, którego piłkarzem jest Jasurbek Yaxshiboyev.

Dwie asysty Cafu

Cafu prezentuje się przyzwoicie po transferze do Rotherham United. Choć debiut był kompletnie nieudany (czerwona kartka w przegranym 1:4 meczu ze Stoke City), to w kolejnych spotkaniach grał zdecydowanie lepiej. Z Blackburn Rovers wywalczył asystę, w starciu z Leicester był wyróżniającym się zawodnikiem w zespole, a w ostatnich dwóch meczach ze Stoke i Norwich City dołożył drugą i trzecią asystę. Szczególnie istotna okazała się ta przeciwko "Kanarkom". Portugalczyk dośrodkował z prawej strony na piąty metr, gdzie świetnie odnalazł się Jordan Hugill i głową skierował piłkę do siatki. Rotherham zyskał dwubramkową przewagę i do końca jej nie roztrwonił. Dla "The Millers" było to pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Gole Sadiku i Emrelego

Po jednym golu dla swoich drużyn strzelili Armando Sadiku (Mohun Bagan Super Giant) i Mahir Emreli (Dinamo Zagrzeb). Warto wyróżnić trafienie Albańczyka, który minął obrońcę przed polem karnym i precyzyjnie uderzył w prawy, dolny róg obok bezradnego bramkarza.

Asysta Agry

W 4. kolejce ligi portugalskiej Boavista wygrała 2:1 z Estoril. Cegiełkę do zwycięstwa dołożył Salvador Agra, który już w 4. minucie asystował przy golu Pedro Malheiro. Były piłkarz Legii zacentrował z rzutu rożnego do niepilnowanego Malheiro, a ten uderzył z woleja tak, że piłka odbiła się od murawy i zaskoczyła Daniela Leite.

Gol, asysta i czerwona kartka

W Fortuna I lidze również nie zabrakło legijnych akcentów. Najwięcej działo się w meczu Zagłębia Sosnowiec z Lechią Gdańsk, który zakończył się wygraną drużyny z województwa śląskiego 5:2. Przy dwóch trafieniach mieli udział byli piłkarze Legii. W 17. minucie Joel Valencia (Zagłębie) strzelił gola na 1:0, a przy pierwszej bramce Lechii asystę wywalczył Łukasz Zjawiński, który pojawił się na boisku na początku drugiej połowy.

Swojego występu nie będzie dobrze wspominał 33-letni Maciej Górski (Resovia Rzeszów), który już w 34. minucie musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki (za dwie żółte). Jego zespół przegrał z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza aż 0:4.