News: Sebastian Szymański: Nie boję się większych

Byli legioniści. Znakomity mecz Szymańskiego

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

07.09.2022 09:00

(akt. 07.09.2022 13:12)

Sebastian Szymański strzelił gola i miał asystę, Andre Martins dostał czerwoną kartkę, a Domagoj Antolić zapewnił wygraną swojej drużynie. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Szymański w jedenastce kolejki

Sebastian Szymański ma znakomity początek w Feyenoordzie. W debiucie przeciwko Vitesse (5:2) miał dwie asysty, w rywalizacji z FC Emmen (4:0) strzelił pierwszego gola, a ostatnio dołożył bramkę i asystę w meczu z Go Ahead Eagles (4:3). Na szczególną uwagę zasługuje trafienie 23-latka z 79. minuty - "Szymi" huknął z ok. 20. metra w prawe okienko bramki. Świetny występ Polaka nie pozostał niezauważony. Zawodnik znalazł się w najlepszej jedenastce 5. kolejki Eredivisie.

Czerwona kartka Martinsa

Andre Martins (Hapoel Beer Szewa) nie będzie dobrze wspominał ostatniego meczu. W rywalizacji z FC Aszdod (1:2) musiał opuścić boisko tuż przed przerwą z powodu czerwonej kartki. Portugalczyk został wykluczony z gry za przerwanie korzystnej akcji przeciwnika. Dla 32-latka była to pierwsza bezpośrednia czerwona kartka w karierze.

Antolić zapewnił trzy punkt

Damac FC wygrał z Al Khaleej 2:1 w 2. kolejce Saudi Professional League. Zwycięstwo "Rycerzom Południa" zapewnił w doliczonym czasie gry Domagoj Antolić, który wykorzystał rzut karny.

Walukiewicz zagra w Serie A

Sebastian Walukiewicz został wypożyczony z Cagliari Calcio do Empoli (Serie A). 22-latek będzie występował w barwach "Azzuri" do końca czerwca 2023. W poprzednim sezonie stracił kilka miesięcy gry z powodu kontuzji biodra i tylko 9 razy wybiegł na boisko.

Bielik wraca do gry

Krystian Bielik doczekał się swojego pierwszego meczu po powrocie do Birmingham City. Zagrał 72 minuty w rywalizacji z Preston North End (1:0) i zaliczył przyzwoity występ - wygrywał większość pojedynków i podawał z celnością 83%. Sofascore ocenił jego grę na 6.9.

Debiuty Kante i Kastratiego

Jose Kante (Cangzhou Mighty Lions) i Lirim Kastrati (MOL Fehervar FC) zadebiutowali w nowych zespołach. Gwinejczyk zagrał 31 minut przeciwko Changchun Yatai (1:2) i asystował przy golu Oscara Taty Maritu, a Kosowianin wszedł na ostatnie 25 minut rywalizacji z Kecskemeti (2:1).

Gol Ojamy

W 26. kolejce ligi estońskiej Flora Tallinn wygrała u siebie z Nomme Kalju 2:0. Jedną z bramek dla "Kaktusów" zdobył Henrik Ojamaa. 31-latek uciekł obrońcom w polu karnym i pokonał bramkarza po uderzeniu głową.

Gol, asysty i czerwona kartka

Rafał Wolski (Wisła Płock) pomimo asysty w meczu z Górnikiem Zabrze (1:1) nie może zaliczyć swojego występu do udanych. W 59. minucie były piłkarz Legii nadepnął korkiem na plecy Erika Janży, za co obejrzał czerwoną kartkę.

W innym meczu PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał 2:1 z Miedzią Legnica. Zwycięską bramkę zdobył Jakub Czerwiński, który uderzył "szczupakiem" w lewy róg po dośrodkowaniu Damiana Kądziora w pole karne z rzutu wolnego.

Z dobrej strony pokazał się również Kamil Grosicki. 34-latek asystował przy golu Kacpra Smolińskiego, a jego Pogoń Szczecin wygrała z Koroną Kielce 2:1.

Z kolei w Fortuna I Lidze po jednej asyście mieli Mikołaj Kwietniewski (Ruch Chorzów) i Michał Żyro (Wisła Kraków).