Wiktor Kamiński

Były napastnik Legii został wypożyczony

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Sandecja Nowy Sącz, Warta Poznań

06.02.2024 16:00

(akt. 06.02.2024 16:55)

Wiktor Kamiński, były napastnik Legii (2017 – 2023), został wypożyczony do końca obecnego sezonu z Warty Poznań do Sandecji Nowy Sącz, która zajmuje przedostatnie miejsce w II lidze.

Wiktorowi trudno byłoby rywalizować wiosną o miejsce w kadrze Warty Poznań, stąd pomysł, żeby niezbędne w tym wieku doświadczenie zbierał w klubie z niższej ligi. Liczymy na regularne występy naszego zawodnika w Sandecji. Wierzymy w to, że minuty spędzone na boisku i ogranie na poziomie centralnym pomogą mu w grze w przyszłym sezonie w Ekstraklasie. Mamy też nadzieje, że pomoże on Sandecji w osiągnieciu celu, jakim jest utrzymanie się w lidze – mówił prezes "Zielonych", Artur Meissner.

Wiktor Kamiński, reprezentując Legię, zdobył mistrzostwo Polski U-15 i mazowiecki PP, znalazł się w kadrze na dwa zgrupowania pierwszego zespołu. W lutym ub.r. definitywnie przeszedł do Warty Poznań, a pod koniec minionego sezonu zadebiutował w Ekstraklasie.

W poprzedniej rundzie 19-latek wystąpił 8 razy w "jedynce" Warty (6 w lidze, 2 w Pucharze Polski), strzelił 2 gole.

Najgorsze transfery ostatnich lat

Ivan Obradović
1/13 Steeven Langil najlepiej w Legii zagrał na … pianinie, kiedy legioniści lecieli do Dublina na mecz z Dundalk w ostatniej fazie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Potem było źle lub jeszcze gorzej. Palił sziszę, zarzucał rasizm. Z jakiego kraju pochodził i barwy reprezentował Langil?

Polecamy

Komentarze (11)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.