Centralna Liga Juniorów: Trójka do zera

Tomasz Pułka

21.09.2014 16:56

(akt. 21.12.2018 15:16)

Po przekonywującym zwycięstwie 4:0 nad Olimpią Elbląg, podopieczni Piotra Kobiereckiego pojechali do Ostrowca Świętokrzyskiego by zmierzyć się z tamtejszym KSZO. Legioniści na wyjazd do Ostrowca wybrali się w dobrych humorach i z jednym celem - wygrać i podtrzymać zwycięską passę. Warszawscy piłkarze od początku „czuli krew” i ruszyli na przeciwników. Aktywni byli Michalak i Anczewski, co przyniosło efekt w końcowych minutach pierwszej części gry. Najpierw rywali „użądlił” Kamil Anczewski. Napastnik po dokładnym dośrodkowaniu pewnie pokonał bramkarza KSZO, a już 2 minuty później do siatki gospodarzy trafił Filip Karbowy po przepięknym uderzeniu z dystansu. Do przerwy juniorzy Legii utrzymywali dwubramkowe prowadzenie.

W drugiej odsłonie spotkania obraz gry nie uległ wyraźnej zmianie. To przyjezdni byli stroną dominującą na placu gry, a akcje „wojskowych” raz po raz siały popłoch w szeregach defensywny Ostrowian. Legioniści przebieg meczu mieli pod kontrolą przez cały czas jego trwania. Przewagę  bramką na 3:0 przypieczętował Michał Suchanek. Pomocnik warszawskiej Legii popisał się mierzonym strzałem z 16. metrów. Zawodnicy gospodarzy próbowali się przeciwstawić „warszawskiemu walcowi”, ale zabrakło im tego dnia argumentów. Legioniści pokazali dojrzały futbol, po raz kolejny odnosząc pewne zwycięstwo.

- W pierwszej połowie graliśmy ładną piłkę, mieliśmy kilka dobrych sytuacji i w pełni kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Widoczna była duża dysproporcja między dwoma zespołami. Mimo wszystko rywalom należy się szacunek. W drugiej części gry, przeciwnicy próbowali odrobić straty i postawili trudniejsze warunki, mimo to potrafiliśmy nad tym zapanować i dobić rywala na 3:0 – powiedział po meczu trener juniorów Legii, Piotr Kobierecki.

Legia: Leleń - Gapczyński, Dzięcioł, Najemski (32' Witkowski), Rakowski, Karbowy, Szczepański, Suchanek, Michalak (55' Szymański), Leleno (67' Małachowski), Anczewski (80' Więdłocha)