Charytatywny mecz dla Powstańców Warszawskich

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia Warszawa

09-04-2020 / 21:40

(akt. 10-04-2020 / 03:36)

W Wielką Sobotę, 11 kwietnia o godz. 17.00, Legia Warszawa we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundacją Legii zorganizuje Wielkanocny Mecz Charytatywny. Z okazji spotkania będą zbierane środki na pomoc Powstańcom Warszawskim w czasie pandemii COVID-19. Dzięki specjalnej zrzutce kibice będą mogli wesprzeć bohaterów wydarzeń z 1944 roku.

Wielkanocny Mecz Charytatywny, czyli wyjątkowy projekt on-line Legii Warszawa, Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundacji Legii, który ma polepszyć los uczestników Powstania Warszawskiego, będzie transmitowany na profilu klubu na Facebooku. Będzie też godzinne studio z udziałem gości specjalnych, m.in. prezesa Dariusza Mioduskiego, prezes Fundacji Legii Anny Mioduskiej, dyrektora MPW Jana Ołdakowskiego, trenera Aleksandara Vukovicia, piłkarza Legii i reprezentanta Polski Pawła Wszołka, zawodnika Legii e-Sports Miłosza Bogdanowskiego. Całość rozpocznie się o godz. 17.00. Głównym wydarzeniem będzie e-sportowy mecz pomiędzy Michałem Karbownikiem, a mistrzem Polski w FIFA Miłoszem Bogdanowskim.

Zbiórka pieniędzy na pomoc Powstańcom Warszawskim będzie prowadzona podczas specjalnej zrzutki - od czwartku, 9 kwietnia od godz.19.00. Zebrane środki zostaną przekazane przez Fundację Legii do rozdysponowania na najbardziej pilne potrzeby Powstańców (leki, żywność, posiłki), których wśród nas pozostało zaledwie około tysiąca. Zbiórka będzie trwała do wielkanocnego poniedziałku, 13 kwietnia.

Czas pandemii to trudna próba dla nas wszystkich. Jak wiadomo, osoby starsze znajdują się obecnie w najtrudniejszej sytuacji, nie tylko społecznej, ale często ekonomicznej i cywilizacyjnej. Obowiązkiem największej warszawskiej społeczności skupionej wokół Legii Warszawa jest pomoc tej grupie. Bohaterowie z 1944 roku są dla nas grupą szczególną, więc przy okazji świąt wielkanocnych, szczególnie o nich zadbajmy - mówi Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

– Dzięki inicjatywie Legii Warszawa i Muzeum Powstania kibice będą mogli wesprzeć sprawę istotną. Zebrane środki posłużą do sfinansowania najpilniejszych potrzeb Powstańców Warszawskich, którzy nie powinni wychodzić z domu w okresie pandemii – będziemy im mogli kupić ciepłe posiłki i lekarstwa. Każdy z nas może pomóc Powstańcom bez wychodzenia z domu. To gest wobec tych, którzy są zawsze naszymi bohaterami. To od nich uczymy się, co w życiu jest najważniejsze. Pamiętajmy o nich w tym trudnym czasie – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Klub zachęca wszystkich kibiców i partnerów biznesowych do wirtualnego, świątecznego spotkania z tej szlachetnej okazji. Promocja wydarzenia będzie prowadzona również w kanałach komunikacji Muzeum Powstania Warszawskiego.
 
Wielkanocny Mecz Charytatywny
Organizatorzy: Legia Warszawa, Fundacja Legii, Muzeum Powstania Warszawskiego i Przyjaciele
Data: 11 kwietnia, godz. 17.00
Zrzutka dla Powstańców: zrzutka.pl/FundacjaLegii
Transmisja: Facebook Legii Warszawa

Komentarze (4)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
  • 1 / 0
Każda taka akcja jest godna naśladowania. Brawo.
Jak myślicie, czy Karbo ma jakieś szanse? Ale zobaczymy, może jest dobry...
Jesr dobry - remis z mistrzem!
Szczytny cel ,Brawo.