Cierzniak wrócił do treningów, Majecki jeszcze nie

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

20-05-2020 / 13:20

(akt. 25-05-2020 / 14:46)

Na środowym treningu Legii pojawił się Radosław Cierzniak, który przez tydzień nie pracował z zespołem. Na początku zgrupowania w Warce nabawił się kontuzji pleców.

W środę po raz pierwszy pojawił się na zajęciach. Był obserwowany przez sztab medyczny. Lekarze i fizjoterapeuci monitorowali czy ból nie powrócił w trakcie poszczególnych ćwiczeń, czy bramkarz może normalnie funkcjonować. Radosław Cierzniak pracował z trenerem Krzysztofem Dowhaniem. Ćwiczenia rozpoczęły się od delikatnych podań nogą i przebieżek, ale z czasem był już normalny trening, strzały oraz interwencje.

Powrót Cierzniaka do zajęć to dobra wiadomość dla szkoleniowców. Jedynym zdrowym golkiperem z kadry pierwszego zespołu do dziś pozostawał Wojciech Muzyk. Z tego powodu na zajęcia został powołany młody Mateusz Kochalski.

Radosław Majecki na ostatnim treningu podczas zgrupowania w Warce doznał kontuzji - zderzył się w jednym ze starć z Williamem Remym i stłukł okolice biodra. Jego występ w meczu z Miedzią Legnica stoi pod dużym znakiem zapytania. Ale w spotkaniach Pucharu Polski i tak do tej pory bronił drugi bramkarz.

QUIZ Co wiesz o bramkarzach w historii Legii

Komentarze (43)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Według trenera Sokoła równie dobrze można rzucić monetą.Proszę bardzo przynajmniej będzie to oficjalnie zrobione nie przy biurku.
Tak zaproponowal bo maja wieksze szanse na awans niz przy rozegraniu meczu
W jakim składzie zagra Legia z Miedzią Legnica ? W Bramce Kochalski czy Muzyk?
Jestem głodny futbolu!!!! Kto wygra mecz!!??? LEGIA
Generał broni
 • 0 / 1
Inna sprawa, że trzeba pomyśleć na poważnie o obsadzie bramki w przyszłym sezonie. Majecki odchodzi, Cierzniak jest w wieku Malarza, dlaczego nie wchodzi ktoś z młodszych bramkarzy?
Muzyk jest generalnie przymierzany do pierwszego zespołu.
Ah ten Remy, jak nie siebie to kogoś...
Generał dywizji
 • 2 / 1
Może chciał siebie, ale i to nie wyszło
Sierżant
 • 1 / 7
Dobra, obejrzałem właśnie Nic się nie stało.
Po pierwsze, gdzie byli rodzice. Córki 14-letnie łażą gdzieś po nocach, wracają nietrzeźwe.
Po drugie, TVP akurat teraz zarządziło premierę filmu, nieprzypadkowo po sobotniej premierze braci Sekielskich.
Starszy szeregowy
 • 2 / 0
Staram się unikać dyskusji, ale co ma ten temat do Legii ?

Tego dziadostwa, pedofilia jest więcej w innych branżach ale się mówi najwiecej o kosciele....nie przeczę ,ze jest to w kościele ,ale na litośc Boską ,co ma piernik do wiatraka ?
LegiaNet jest przeznaczona do dzielenia się przemyśleniami dotyczącego Klubu.
Użytkownicy, którzy "zapominają sìę" powinni być przez moderatora upominani, a w skrajnych przypadkach czy recydywie, czasowo banowali.
banowani
Generał broni
 • 0 / 0
Halo, tu jest strona o Legii i artykuł o bramkarzach obrońco pedofili.
Major
 • 1 / 1
Dmuchane lalki na trybunach zamiast kibiców? Czemu nie... tyle, że mogą być kary.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-seul-dmuchane-lalki-na-trybunach/dxhdcjk
Puszcza doping z głośników jak Cracovia hehe
Generał broni
 • 2 / 1
Skoro jeden absurd Motor vs Hutnik nagrodzono awansem obu drużyn, to niech ta komisja ZMUSI do gry sokoła, który odmawia rozegrania zaległego meczu. Inaczej powinien być dla nas walkower i tyle.
To dobry znak bo potrzeba parzystej liczby drużyn w 2 lidze więc jest miejsce też dla Legii II.
~Trunek
 • 2 / 3
Tylko przypomnę, że po ostatnich decyzjach Mazurskiego tatałajstwa Legia spadła na 3. miejsce w tabeli i jeśli kogoś zaproszą to Sokół Aleksandrów Łódzki, który obecnie ma drugą pozycję w tabeli.
Generał broni
 • 2 / 0
Tabelę mzpn nie ma żadnego znaczenia.
Aleksandrów łódzki ma punkt mniej od Ostródy i 1 mecz więcej więc jakim prawem ma być rozpatrywany pod kątem awansu?
Prezes Hutnika Kraków mowi w wywiadzie że w przypadku awansu do II ligi dostał propozycję wypożyczenia piłkarza z Legii. Zapewne chodzi o jakiegoś juniora z dwójki.
PZPN w/s Hutnik vs Motor ma powołać komisję d/s nagłych. Mają sugerować rozegranie barażu lub ewentualnie przyznać 2 awanse. Niestety ani słowa o Legia vs Sokół. Ale w razie czego trzeba próbować tam przenieść spór...
Generał brygady
 • 1 / 0
Jeżeli tamtą równie kuriozalną sytuację rozpatrzą, a naszej nie to po prostu cyrk w cyrku
Chorąży
 • 0 / 0
Czyżby Muzyk w bramce na Miedź?
Generał brygady
 • 1 / 1
To może być jego szansa
Kapitan
 • 1 / 0
Majecki powoli kończy grę w Legii,Cierzniak od pewnego czasu jest zabezpieczeniem Majeckiego w lidze a swoją legijną legendę tworzy poprzez PP więc to czas weryfikacji dla Muzyka.Zagra, sprawdzi się i wejdzie w buty pierwszego bramkarza (korzystne w lidze z uwagi na przepis o młodzieźowcu ) albo (wobec ograniczonego zaufania) na europejskie puchary i ligę w przyszłym sezonie ściągnąć bramkarza gwarantującego wysoki poziom.To chwila prawdy dla Muzyka i powinien być zweryfikowany,sytuacja ukształtowała się dla niego i to dobry czas na egzaminy ( w mojej ocenie równieź ligowe ). Legijne hasło -maszeruj albo giń - właśnie ( w mojej opinii ) dzisiaj dotyczy Muzyka najbardziej.Powodzenia Młody, źyczę kariery ,to twój czas.
Wszyscy trenują, Majecki jeszcze nie,
A boisko czeka, wzywa go z daleka,
Hej hop sa sa, jak trawa tam rośnie,
Hej dalej dalej do treningu rwijmy się...
Chorąży
 • 0 / 0
Jakiegoś Słowaka nam przymierzają na następny sezon podobno.
PZPN zdecydował że Motor i Hutnik zagrają w 2 lidze
Starszy sierżant
 • 0 / 1
To może i u nas pogodzą i 3 pierwsze drużyny awansują wyżej (no bo oczywiście gdyby Ostróda i Legia awansowały to pewne jest, że Aleksandrów Łódzki podniósłby lament).
Chorąży
 • 1 / 0
Logika wskazywałaby, że u nas powinni zrobić tak samo, żeby uniknąć gnoju :/
Sokkar

Kolejny raz widzę wpis o Aleksandrowie łódzkim. Co oni mają wspólnego z awansem? Szukam argumentu i nie mogę znaleźć.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Aktualna tabela III ligi:
1. Ostróda - 37 pkt
2. Aleksandrów - 36 pkt
3. Legia II - 36 pkt

Zakładamy, że bez rozgrywania barażu i idąc tropem pary Hutnik/Motor, PZPN awansuje do II ligi Legię i Ostródę.
Wyobrażasz sobie, że Aleksandrów godzi się na to, że promowana jest trzecia drużyna w tabeli, a oni zostają w III lidze??? Goownoburza w mediach byłaby na poziomie tej z Lublina, bo tu przecież dodatkowo w grę wchodziła by LEGIA!

Dlatego zakładam awans trzech pierwszych drużyn, święty spokój w PZPN i w przyszłym roku 22 zespołową II ligę... A że 42 kolejki?? Przeżyją jakoś.
Pominąles jeden szczegół, Aleksander łódzki ma jeden mecz rozegrany wiecej i punkt mniej od Ostródy. Gdyby Ostroda miala zalegly mecz z jakas druzyna ze srodka tabeli, nie mielibysmy żadnych wątpliwości. Awansuje Ostróda bo według regulaminu awans otrzymuje 1 drużyna. A ze Ostróda ma zaległy mecz z Legią II która ma realne szanse na awans bo w przypadku zwycięstwa wskakuje na pierwsze miejsce to kompletnie zmienia postać rzeczy. MZPN nie chce rozegrać zaległego meczu to awans powinne otrzymać obie drużyny Ostróda i Legia bo mają realne szanse utrzymać 1 pozycje albo na nia wskoczyć. Sytuacja wyglądałaby inaczej gdybyśmy mieli 2 zaległe mecze Ostróda- Legia i Aleksandrów- z kimkolwiek. Wtedy 3 drużyny miałyby szansę na pierwsze miejsce i powinne wszystkie awansować. Jakiekolwiek protesty drużyny z Aleksandrowa uznałbym za kompromitację i próbę wymuszenia awansu bez żadnych podstaw.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Ale pamiętaj, że mogą użyć argumentu, że Legia mogłaby ten mecz przegrać i wtedy awansuje drużyna gorsza od nich... Zapewne kwik byłby na całą Polskę.

Zresztą po co te nasze dywagację? Jak znam los, to PZPN nawet palcem nie kiwnie, tylko przyklepie wtorkową decyzję o awansie Ostródy.
Tylko im pozostaje walka nie o awans tylko o to żeby Legia nie awansowała bo Aleksandrów nie zasługuje absolutnie na żaden awans. A argument że Legia mogłaby mecz przegrać to żaden argument I w żaden sposób nie odnosi się do sytuacji Aleksandrowa. Moga zachowywac sie jedynie jak pies ogrodnika.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
I tak właśnie by się zachowali.
A 80% polskich kibiców, by im przyklasnęło i uznało za pokrzywdzonych przez Legię... "Dziennikarze" też pewnie dopisali by swoje teorie.
Goownoburza gotowa.
Generał brygady
 • 2 / 0
Cholera dobrze, że jest ten mecz PP najpierw. Jedyne poważne przetarcie przed ligą, która jednak jest najważniejsza!
Generał brygady
 • 1 / 0
Tylko żeby to przetarcie nie.skończyło naszej przygody w PP. Jest jednak plus że w lidze Kante i Wszołek pauzują, bo wybiegną na Miedź
Najważniejsze są LM i LE, bez tego Mioduski będzie wiecznie łatał dziury.
Kapitan
 • 0 / 0
Wszyscy macie rację.
Nie zmienia to faktu że póki co nie mamy w pełni przygotowanego do gry bramkarza.
Tak jak to ktoś słusznie ujął:
Cholera by to wzięła...
Bo jakiegoś mądrego rozwiązanie nie mam.
Generał brygady
 • 1 / 1
Darky
Może Muzyk wykorzysta swoje 5 min
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Dobra wiadomość.