Dawid Kiedrowicz

CLJ: Dziewięć goli w LTC. Wygrana ze Stalą

13.02.2021 14:30

(akt. 14.02.2021 12:12)

Juniorzy starsi Legii Warszawa rozgromili w LTC 8:1 IV-ligową Stal Głowno w sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Hat-tricka zdobył Dawid Kiedrowicz, dwa gole strzelił Kajetan Staniszewski, a po bramce zdobyli Bartosz Wicenciak, Jordan Majchrzak i Ivan Vidosević.

W kadrze meczowej Legii zabrakło m.in. Michała Kochanowskiego, Fryderyka Janaszka, Patryka Romanowskiego i Kacpra Imiołka, którzy zmagają się z kontuzjami. Nie było też Jakuba Czajkowskiego, który naciągnął mięsień dwugłowy uda po piątkowym sparingu z pierwszym zespołem.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni, a potem strzelali tylko warszawiacy. Hat-tricka dla "Wojskowych" zdobył Dawid Kiedrowicz, a dwie bramki - Kajetan Staniszewski. Jak padł drugi gol Staniszewskiego? Zawodnik wykończył dośrodkowanie Huberta Derlatki z bocznego sektora boiska.

Po przerwie padły jeszcze trzy trafienia dla stołecznego klubu. W 70. minucie bramkę dla "Wojskowych" zdobył Bartosz Wicenciak. W końcówce sparingu gole strzelali Jordan Majchrzak i Ivan Vidosević. Pierwszy z wymienionych oddał płaski strzał z ok. 16. metra - piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Z kolei Vidosević skutecznie podciął futbolówkę nad bramkarzem. Ostatecznie legioniści rozgromili IV-ligową Stal Głowno 7:1, a za tydzień zmierzą się kontrolnie z rezerwami Znicza Pruszków.

Legia Warszawa U-18 – Stal Głowno 8:1 (5:1)

Bramki: Kiedrowicz x3, Staniszewski, x2, Wicenciak, Majchrzak, Vidosević

Legia w I połowie: Kikolski - Derlatka, Myszka, Urban, Pacek - Ślendak, Rytelewski, Dawid - Kiedrowicz, Staniszewski, Vidosević

Legia w II połowie: Murawski - Urban, Bednarz, Myszka, Derlatka - Munik, Dawid, Rytelewski - Wicenciak, Majchrzak, Vidosević