Maciej Bochniak Dawid Niedźwiedzki Oskar Lachowicz radość

CLJ: Legia zagra we Wrocławiu

15.04.2023 09:00

(akt. 13.04.2023 23:40)

Legia U-19 ma przed sobą wyjazdowy mecz ze Śląskiem Wrocław, który jest w strefie spadkowej. Spotkanie 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów już w niedzielę, 16 kwietnia (godz. 13:00).

W poprzednim tygodniu juniorzy starsi Legii przegrali w LTC 2:4 z Rakowem Częstochowa. Do przerwy czerwono-niebiescy prowadzili 3:0, w drugiej połowie "Wojskowi" złapali kontakt po dwóch golach Oskara Lachowicza z rzutów karnych, lecz w końcówce goście zdobyli czwartą bramkę i dowieźli zwycięstwo (SZCZEGÓŁY). Stołeczna drużyna zajmuje 10. pozycję w tabeli, ma 29 punktów (9 wygranych, 2 remisy, 11 porażek) i 3 "oczka" przewagi nad strefą spadkową.

Teraz warszawiacy zmierzą się we Wrocławiu ze Śląskiem, który jest na 14. miejscu (23 punkty; 6 zwycięstw, 5 remisów, 11 porażek) i ma 4 porażki z rzędu. Ostatnio uległ na wyjeździe 0:1 Wiśle Kraków.

Jesienią Legia przegrała w LTC 1:2 ze Śląskiem (8. kolejka), mimo że od 20. minuty prowadziła po golu Jakuba Okusamiego. Jak będzie tym razem? Przekonamy się wkrótce.

Mecz pomiędzy wrocławianami a warszawiakami już w niedzielę, 16 kwietnia (godz. 13:00). Po zakończeniu gry na Legia.Net pojawi się relacja z występu juniorów starszych. Sztab szkoleniowy stołecznego zespołu nie ma do dyspozycji Karola Kosiorka, który podczas jednego ze sparingów zerwał więzadła krzyżowe, pękła mu też łąkotka w kolanie.