Dawid Kiedrowicz

CLJ: Od 0:2 do 3:2. Legia wygrała z Hannoverem!

30.07.2022 19:00

(akt. 31.07.2022 14:12)

Juniorzy starsi Legii (U-19) wygrali na wyjeździe 3:2 z Hannoverem 96, mimo że do 32. minuty przegrywali 0:2. Bramki dla warszawiaków zdobyli Dawid Kiedrowicz, Maksymilian Stangret (rzut karny) i Szymon Grączewski.

W wyjściowym składzie Legii znalazło się trzech zawodników, którzy rozpoczęli przygotowania do rozgrywek 2022/23 z III-ligowym rezerwami. Chodzi o Jakuba Okusamiego (stoper), Sebastiana Kierasia (środkowy pomocnik) i Dawida Kiedrowicza (skrzydłowy).

Początek spotkania należał do Hannoveru, który do 32. minuty prowadził 2:0. Warszawiacy się jednak nie poddali i odwrócili losy rywalizacji. Najpierw zdobyli bramkę kontaktową z ataku pozycyjnego. Zaczęło się od wyprowadzenia piłki przez Rafała Boczonia do Maksymiliana Stangreta, który podał na skrzydło do Wiktora Puciłowskiego. Ten dograł do Kiedrowicza, który zbiegł na bliższy słupek, wyprzedził obrońcę i skutecznie uderzył.

Tuż po przerwie, po podaniu z rzutu wolnego z bocznej strefy, Okusami został faulowany w polu karnym przez bramkarza. "Wojskowi" otrzymali rzut karny, a "jedenastkę" na gola zamienił Stangret. Kilka chwil później Legia ustaliła wynik sparingu. Szymon Grączewski popisał się indywidualną akcją, wbiegł w "szesnastkę" i oddał udany strzał na dalszy słupek.

Ostatecznie juniorzy starsi Legii wygrali na wyjeździe 3:2 z Hannoverem U-19 w sparingu przygotowującym do sezonu.

Sparing U-19: Hannover 96 – Legia Warszawa 2:3 (2:1)
Kiedrowicz (32. min.), Stangret (47. min. – k.), Grączewski (55. min.)

Legia (skład wyjściowy): Chojak – Bochniak (70' Bek), Okusami, Boczoń, Saganowski (85' Krasuski) – Kieraś, Lachowicz (64' Mikołajczyk), Grączewski (57' Misztal) – Kiedrowicz (46' Niedźwiedzki), Stangret (88' Płock), Puciłowski