Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

15.10.2022 16:16

(akt. 15.10.2022 17:39)

Juniorzy starsi Legii przegrali w LTC 0:3 z Lechem Poznań w 10. kolejce CLJ U-19. Od 69. minuty stołeczny zespół grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Rafała Boczonia, który trafił rywala ręką w twarz, w walce o piłkę.

Pierwsza połowa okazała się wyrównana, goście zdobyli dość szczęśliwą bramkę. Druga odsłona przebiegła kompletnie pod dyktando Legii, która całkowicie zepchnęła rywali do obrony. Wszystko układało się nieźle do momentu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki dla stopera "Wojskowych", Rafała Boczonia (w 69. minucie). Mimo tego warszawiacy nie przestali atakować, otworzyli się jeszcze bardziej, a w ostatnich 5 minutach stracili jeszcze 2 gole.

Rozegraliśmy bardzo słabe spotkanie, źle rozpoczynając mecz. W konsekwencji szybko straciliśmy bramkę, która miała niestety decydujący wpływ na przebieg reszty gry. Kolejna nieakceptowalna porażka zmusza nas do podjęcia zdecydowanych korekt w następnych tygodniach rywalizacji. Nie możemy dopuścić do ucieczki czołówki tabeli ligowej – mówił trener Legii U-19, Filip Raczkowski.

W następną sobotę, 22 października (godz. 11:00), warszawiacy zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków.

10. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Lech Poznań 0:3 (0:1)
Tymiński (3. min.), Zięba (90. min.), Goc (90. min.)

Czerwona kartka: Boczoń (Legia, 69. min., za dwie żółte)

Legia: Chojak – Krajewski (62’ Saganowski), Boczoń, Okusami, Romanowski (46’ Bochniak) – Kieraś, Lachowicz (75' Knera), Sobociński (46’ Grączewski) – Puciłowski, Stangret, Niedźwiedzki (62’ Kiedrowicz)