CLJ: Sparingowe zwycięstwo z Polonią

08.08.2020 16:32

(akt. 08.08.2020 20:45)

Juniorzy starsi Legii Warszawa wygrali w sparingu 2:1 z zespołem Polonii Warszawa do lat 19. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Wiktor Kamiński oraz Fryderyk Janaszek.

Dla Legii był to ostatni sparing przed startem sezonu Centralnej Ligi Juniorów. Do tej pory warszawiacy wygrali z rówieśnikami z Jagiellonii Białystokzwyciężyli z IV-ligową Ożarowianką Ożarów Mazowiecki i pokonali Śląska Wrocław U-18

W sobotę, 8 sierpnia, legioniści mierzyli się w grze kontrolnej z drużyną Polonii Warszawa do lat 19. W podstawowym składzie Legii pojawił się Jakub Kowynia. Bramkarz urodzony w 2003 roku od początku przygotowań trenuje z III-ligowymi rezerwami klubu. Do przerwy juniorzy starsi prowadzeni przez Grzegorza Szokę prowadzili 1:0 po trafieniu Wiktora Kamińskiego. Napastnik wykorzystał sytuację sam na sam i umieścił piłkę w siatce. Po przerwie rywale wyrównali. Zrobił się remis 1:1, ale ostatni akord należał do Fryderyka Janaszka. Ostatecznie "Wojskowi" zwyciężyli 2:1.

Już 15 sierpnia warszawiacy rozpoczną zmagania w Centralnej Lidze Juniorów. W 1. kolejce zmierzą się u siebie z Górnikiem Zabrze. Będzie to zatem rywalizacja wicemistrza (Legii) z mistrzem Polski (Górnikiem). Spotkanie w Książenicach rozpocznie się o godzinie 12:00.

Legia Warszawa U-18 – Polonia Warszawa U-19 2:1 (1:0)

Legia: Kowynia (Krejer) – Derlatka (Myszka), Bednarz, Urban, Czajkowski (Ślendak) – Dawid (Munik), Rytelewski – Skwierczyński (Strzałek), Kochanowski, Vidosević (Staniszewski) - Kamiński (Janaszek)