Kajetan Staniszewski

CLJ: Sporo emocji w LTC. Legia zremisowała z Jagiellonią

23.05.2021 14:05

(akt. 23.05.2021 19:43)

Legia Warszawa zremisowała w LTC 3:3 z Jagiellonią Białystok w zaległej, 22. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Jakub Czajkowski, Igor Strzałek (z rzutu karnego) i Kajetan Staniszewski. Przeciwnicy trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, ale legioniści za każdym razem potrafili doprowadzić do remisu.

Trener juniorów starszych, Grzegorz Szoka, powołał na niedzielne spotkanie 17 piłkarzy. W składzie znalazło się dwóch zawodników III-ligowych rezerw - Jakub Kowynia i Jakub Czajkowski. Na liście powołanych znaleźli się też Kacper ImiołekMichał Kochanowski i Jordan Majchrzak, którzy – podobnie, jak Kowynia oraz Czajkowski – byli w kadrze Legii II na sobotnie spotkanie ze Zniczem Biała Piska (2:2).

Dość szybko na prowadzenie wyszła Jagiellonia, która wykorzystała zamieszanie w obronie. Później gra toczyła się w dużej mierze w środkowej strefie boiska. W jednej z akcji zawodnik klubu z Białegostoku mógł podwyższyć wynik, lecz trafił w poprzeczkę. Legia też kreowała sytuacje w ofensywie (niezłą okazję, w końcówce pierwszej połowy, miał Majchrzak), ale do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

Legioniści z przytupem rozpoczęli drugą połowę. Czajkowski oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, tuż zza pola karnego, i pokonał bramkarza "Jagi". Potem przeciwnicy zdołali stworzyć zagrożenie pod bramką Kowyni, który m.in. w dwóch sytuacjach popisał się świetnymi interwencjami. Pech dopadł Imiołka, który w 59. minucie pojawił się na murawie, a kilka chwil później - z powodu urazu - musiał ją opuścić.

W ostatnim fragmencie spotkania emocji zdecydowanie nie brakowało - w jedenaście minut padły bowiem aż cztery trafienia! Kwadrans przed końcem meczu, goście ponownie objęli prowadzenie (po rzucie karnym). W 80. minucie arbiter podyktował "jedenastkę" dla Legii, którą wykorzystał Igor Strzałek. Parę chwil później przyjezdni strzelili trzeciego gola (po kontrze). Odpowiedź "Wojskowych"? Najlepsza z możliwych! Kajetan Staniszewski otrzymał podanie od Dawida Kiedrowicza i skierował piłkę do siatki.

Ostatecznie, Legia zremisowała 3:3 z Jagiellonią, a za tydzień (29.05, godz. 12:00) zagra na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze. Dodajmy, że w tym momencie "Wojskowi" zajmują 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów (11 "oczek" straty do lidera i wicelidera, którzy mają rozegrane o jedno spotkanie więcej).

CLJ: Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 3:3 (0:1)

Czajkowski (47. min.), Strzałek (80. min.), Staniszewski (86. min.) - (6. min.), (75. min. - k.), (84. min.)

Legia: Kowynia – Pacek, Rytelewski, Romanowski (59' Imiołek; 66' Kiedrowicz) – Staniszewski, Kochanowski (81' Ślendak), Dawid, Czajkowski – Strzałek, Majchrzak (59' Janaszek), Wicenciak (81' Vidosević)

Jagiellonia (skład wyjściowy): Materna - Żarejko, Żukowski, Latuszek, Jarosz, Mościcki, Osipiuk, Lutostański, Toporkiewicz, Frydrych, Zyśk.

Legia mistrz 2021. Co wiesz o poprzednich mistrzostwach?

1/15 Pierwszy tytuł mistrzowski Legia zdobyła 20 listopada 1955, na boisku Stali (obecnego Zagłębia) Sosnowiec. W decydującym meczu zremisowała na wyjeździe 1:1, choć gospodarze, będąc pewni swego, zaprosili wszystkich prominentnych działaczy i zorganizowali fetę. Kto popsuł im plany strzelając gola na 1:1?