Damian Warchoł

Rezerwy: Remis ze Zniczem

22.05.2021 16:55

(akt. 22.05.2021 18:15)

Rezerwy Legii Warszawa zremisowały na wyjeździe 2:2 ze Zniczem Biała Piska w 31. kolejce III ligi. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Damian Warchoł i Radosław Pruchnik. Stołeczny klub dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale rywale zdołali dwa razy wyrównać.

Trener rezerw, Tomasz Sokołowski II, powołał na sobotnie spotkanie 17 piłkarzy. W składzie pojawiło się trzech zawodników z zespołu juniorów starszych: Kacper ImiołekJordan Majchrzak i Michał Kochanowski. W kadrze zabrakło m.in. Lionnela Negou (jest w trakcie rehabilitacji), Jakuba Kwiatkowskiego (przeziębienie), Dawida Barnowskiego (uraz kostki), Dawida Niedźwiedzkiego (wrócił do treningów, ale nie jest jeszcze brany pod uwagę przy ustalaniu składu) i Oskara Wojtysiaka, który najprawdopodobniej w poniedziałek wróci do zajęć. Poza tym, Bartłomiej CiepielaWiktor Kamiński i Kacper Skwierczyński otrzymali wolne do końca sezonu.

Warszawiacy z przytupem rozpoczęli spotkanie. Już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Damiana Warchoła. Napastnik skutecznie główkował po dośrodkowaniu Piotra Cichockiego. Parę chwil później stołeczny klub mógł podwyższyć prowadzenie - Cichocki trafił z dystansu w poprzeczkę. Po 30 minutach rywalizacji Bartosz Giełażyn oddał strzał, który okazał się niecelny. W końcówce pierwszej połowy Maciej Kikolski popisał się świetną interwencją po uderzeniu Pawła Kossyka z głowy. Tuż po zmianie stron Znicz wyrównał za sprawą Mateusza Furmana. Legioniści zdołali dość szybko odpowiedzieć i zdobyli drugą bramkę. Piłkę w siatce - po rozegraniu rzutu wolnego i asyście Mikołaja Kwietniewskiego - umieścił Radosław Pruchnik. Kilka chwil później o sobie ponownie dał znać Kikolski. Golkiper z rocznika 2004 powstrzymał rywala, który uderzył z głowy. W końcówce meczu przeciwnicy doprowadzili do remisu. Gola na wagę remisu strzelił Łukasz Kuśnierz

Ostatecznie, Legia II zremisowała na wyjeździe 2:2 ze Zniczem. Za tydzień (29.05, godz. 12:00) "Wojskowi" zagrają u siebie z Unią Skierniewice. Dodajmy, że w tym momencie stołeczny klub zajmuje 6. miejsce w tabeli ligowej.

Znicz Biała Piska - Legia II Warszawa 2:2 (0:1)

Furman (50. min.), Kuśnierz (89. min.) - Warchoł (4. min.), Pruchnik (55. min.)

Legia: Kikolski – Macenko, Pruchnik, Astiz – Cichocki, Kurowski, Gościniarek, Konik – Kwietniewski (80' Majchrzak), Warchoł, Cielemęcki (62' Pierzak)