Oliwier Olewiński

CLJ U-19: Falstart

09.03.2024 15:15

(akt. 09.03.2024 16:37)

Legia U-19 zaczęła drugą część sezonu od domowej porażki z wicemistrzem Polski, Górnikiem Zabrze (0:1). Warszawiacy przeważali przez cały mecz 18. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, ale brakowało im skuteczności z przodu.

W wyjściowym składzie Legii U-19 znaleźli się Jakub Zieliński (bramkarz pierwszej drużyny), Maciej Bochniak (lewy wahadłowy III-ligowych rezerw) czy Samuel Sarudi (środkowy pomocnik reprezentacji Słowacji U-18), dla którego był to oficjalny debiut w barwach "Wojskowych". W kadrze zabrakło m.in. Tomasza Rojkowskiego (przeciążeniowe złamanie piątej kości śródstopia) oraz Huberta Dorczyka (zerwanie więzadła krzyżowego).

Legioniści przeważali przez całe spotkanie, w pierwszej połowie mieli 100–procentową szansę, ale nie wyszli na prowadzenie po sporym zamieszaniu. Mateusz Szczepaniak dostał piłkę z prawej strony, zagrał w pole karne do Sarudiego, ten podał wzdłuż bramki, Jakub Zbróg próbował skierować futbolówkę do siatki, lecz goście zdołali ją wybić.

Po przerwie stołeczna drużyna miała dużo większą przewagę, częściej kreowała i uderzała, ale nie dość, że brakowało jej skuteczności w ofensywie, to w 69. minucie straciła bramkę. Doszło do płaskiego zagrania za linię obrony i odbijanki, a następnie Szymon Wąsik trafił do siatki z ok. 8. metra, po strzale od słupka.

W końcówce okazje mieli m.in. Przemysław Mizera (boczna siatka), Sarudi (z wolnego w mur) i Igor Skrobała, który minął dwóch rywali, pojawił się po prawej stronie pola karnego, lecz bramkarz przyjezdnych wybronił jego strzał z 7. metra. Warszawiacy naciskali, atakowali, ale ostatecznie przegrali 0:1 z Górnikiem w pierwszym meczu o stawkę w 2024 roku.

W przyszłą niedzielę, 17 marca (godz. 12:00), "Wojskowi" zmierzą się na wyjeździe z Widzewem Łódź.

18. KOLEJKA CLJ U-19: LEGIA WARSZAWA – GÓRNIK ZABRZE 0:1 (0:0)
Wąsik (69. min.)

Legia: Zieliński – Dembek, Boczoń, Leszczyński (77' Melich) – Olewiński (88' Jendryka), Sarudi, Saletra, Bochniak (83' Kosiorek) – Szczepaniak (57' Skrobała), Mizera, Zbróg

Górnik (skład wyjściowy): Soberka – Derkacz, Szwiec, Sarapata, Strączek, Capiga, Żak, Mojzyk, Leszczyk, Miyahara, Mazurek