Pascal Mozie CLJ: Legia Warszawa - Polonia Warszawa 2:2

CLJ U-19: Rollercoaster, Legia bliżej mistrzostwa!

26.05.2024 17:40

(akt. 26.05.2024 21:07)

Legia U-19 wygrała na wyjeździe 4:3 z Koroną Kielce, mimo że do 74. minuty przegrywała 1:3. Ten wynik sprawił, że "Wojskowi" zostali liderem tabeli, wykorzystując potknięcie Lecha Poznań, nad którym – przed ostatnią (30.) kolejką Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2023/2024 – mają punkt przewagi.
Trener juniorów starszych Legii, Filip Raczkowski, nie skorzystał m.in. z Huberta Dorczyka (zerwane więzadło krzyżowe), Samuela Kovacika (udział w EURO U-17) i Karola Kosiorka (naciągnięcie więzadła krzyżowego przedniego oraz więzadła pobocznego strzałkowego). W wyjściowym składzie "Wojskowych" znaleźli się Wojciech Banasik (bramkarz z kadry pierwszej drużyny) czy Cyprian Pchełka (skrzydłowy/wahadłowy III-ligowych rezerw).

Na początku meczu lepiej wyglądali legioniści, którzy wypracowali parę niezłych szans, po pierwszym kwadransie trafili do siatki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. W 26. minucie Korona objęła prowadzenie – Maciej Oziębło został sfaulowany w polu karnym gości, a "jedenastkę" wykorzystał Michał Pokora.

Kielczanie dobrze prezentowali się w końcówce pierwszej połowy, dążyli do podwyższenia wyniku, lecz tuż przed przerwą "Wojskowi" zdołali wyrównać. Pascal Mozie popisał się odbiorem (przecięte podanie do stopera), zapoczątkował akcję 2 na 1 z bramkarzem i zagrał do Samuela Sarudiego, który skierował piłkę do pustej siatki.

Warszawiacy źle weszli w drugą połowę, tracąc drugiego gola już w 47. minucie, za sprawą Jakuba Kowalskiego, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Legii. Chwilę później Korona mogła odskoczyć przyjezdnym (zablokowany strzał Kornela Toboły), co stało się po godzinie gry, po kontrze. Hlib Polaszenko otrzymał podanie w środku, wprowadził się, ograł przeciwnika i strzelił zza "szesnastki".

Jak się okazało później, prawdziwy rollercoaster był kontynuowany w pozostałej części rywalizacji. Stołeczna ekipa miała trochę okazji (np. obity słupek), w 74. minucie złapała kontakt, po chwili wyrównała, a przed czasem doliczonym wyszła na prowadzenie.

Stratę zmniejszył Jakub Jendryka. Legia miała rzut rożny, rywal zbił piłkę głową na przedpole, prawy obrońca "Wojskowych" mocno uderzył przy ziemi, a futbolówka lekko odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki. Na 3:3 trafił Maciej Saletra – obrońca Korony źle wybił piłkę, a środkowy pomocnik przyjezdnych oddał skuteczny strzał z 16. metra, z prostego podbicia, w prawy dolny róg bramki.

Wynik ustalił Tomasz Rojkowski, który niedawno wrócił do zdrowia po kontuzji. Igor Skrobała zagrał do Jendryki, ten dośrodkował między bramkarza a obrońców, napastnik stołecznego zespołu oddał strzał, piłka odbiła się od golkipera i Rojkowskiego, i wpadła do siatki.

W końcówce było sporo emocji i żółtych kartek, a także dwa czerwone kartoniki (dla trenera i zawodnika miejscowych). Ostatecznie Legia wygrała 4:3, została liderem tabeli, ma punkt przewagi nad drugim Lechem, a w najbliższą sobotę, 1 czerwca (godz. 12:00), zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok w ostatnim meczu sezonu.

29. KOLEJKA CLJ U-19: KORONA KIELCE – LEGIA WARSZAWA 3:4 (1:1)
Pokora (26. min. – k.), Kowalski (47. min.), Polaszenko (62. min.) – Sarudi (44. min.), Jendryka (74. min.), Saletra, (77. min.), Rojkowski (88. min.)

Żółte kartki: Pokora, Oziębło, Bąk, Czepielik – Jendryka, Karolak, Saletra, Skrobała, Banasik, Pchełka
Czerwona kartka: Jaskot (90. min., Korona, za dwie żółte)

Korona: Jamróz – Czepielik, Oziębło, Krzemiński (84' Aszklar), Jaskot, Polaszenko, Kowalski, Kucharczyk (84' Pushkutsa), Toboła (70' Rożek), Niedźwiedź, Pokora (60' Bąk)

Legia: Banasik – Olewiński (58' Jendryka), Chojecki (80' Rojkowski), Boczoń (12' Pollok), Karolak – Saletra, Mozie, Sarudi (58' Melich) – Zbróg (62' Mikanowicz), Mizera (58' Skrobała), Pchełka (85' Konopka)